Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. gulcançifçi

gulcançifçi TÜİSAG Üyesi

Risk degerlendirmesi yapan kisi her sayfayi paraflayip son sayfayi imzalamalidir! Apartmanlarda kendisi yapiyo olabilir ama bu isi yapmasi icin bir uzman tuttuysa imzasinin olmasi gerekir bence

2. evrenertosun

evrenertosun TÜİSAG Üyesi

Ayrıca tek bir kişinin itiraz ıyeterli olmuyor. bu şekilde birlik olunmaz, bakanlığın zaten aklında kaç soruyu iptal etmek istedikleri ile ilgili bir fikir oluşur. bunun ardından hangi soruya en çok kaç itiraz dilekçesi gelmiş ona bakarlar. sonuçta itiraz edilecek sorular çıkar. 1 kişi ile hiç bir şey olmaz...

Last edited by a moderator: 23 Aralık 2013
  3. caniko

caniko TÜİSAG Üyesi

bence evet

4. s_kurt

s_kurt TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar açıklamalı bir şekilde kim hazırlayabilir evrağı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. turkuazturk

turkuazturk TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 20. Soru

Aciklamada site yöneticisi is guvenligi uzmani ve site gorevlisi ile risk degerlendirmesimi gerceklestirmistir diyor.

Soruda ise risk degerlendirmesini gerceklestirdigi ekipte bulunmasi zorunlu kisileri soruyor.

Nasil oluyorda is guvenligi uzmani zorunlu olmuyor.

Zorunlu degilse neden yonetici gorevli be uzman 3 u bir risk degerlendirmesini yapiyor.

Bilgisi olan aydinlatabilir mi

6. BERKANKY

BERKANKY TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 14. soruda sıkıntı yok... "Benzidin" sorusu...
    KULLANIMI YASAK OLAN KİMYASAL MADDELER İLE YAPILMASI YASAKLANAN İŞLER

Aşağıda belirtilen kimyasal maddelerin ithali, üretimi ve bu maddelerin işyerinde kullanımı ile kimyasal maddeler ihtiva eden aşağıda belirtilen işlerin yapılması yasaktır. Ancak bu maddelerin başka bir kimyasal madde içindeki veya atık maddedeki konsantrasyonu, aşağıda verilen limit değerlerin altında bulunuyorsa bu yasak uygulanmaz.

a) Kimyasal Maddeler: EINECS No ( 1 )

CAS No ( 2 )

Madde Adı

Yasak Uygulanmayacak

Limit Değer

202-080-4

91-59-8

2-naftilamin ve tuzları

% 0,1 (ağırlıkça)

202-177-1

92-67-1

4-aminodifenil ve tuzları

% 0,1 (ağırlıkça)

202-199-1

92-87-5

Benzidin ve tuzları

% 0,1 (ağırlıkça)

202-204-7

92-93-3

4-nitrodifenil

% 0,1 (ağırlıkça)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. çağdaş özkan

çağdaş özkan TÜİSAG Üyesi

turkuazturk aynen katılıyorum size

8. yılmaz okur

yılmaz okur TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 50. soruda gerilim AC mi DC mi olduğu belirtilmemiş ac gerilimde 50v dc de 100 üstü tehlikeli gerilimdir.

9. yasinesraöztürk

yasinesraöztürk TÜİSAG Üyesi

arkadaş 69 da kalıyorum ya:(((

10. caniko

caniko TÜİSAG Üyesi

resmi gazete 19 Aralık 2007 Çarşamba Sayı : 26735
    resmi gazete 9 Eylül 2009 Çarşamba Sayı : 27344 yangın yönetmeliği eki geçerli olmalı

11. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

%0.1>%0.001>% 0.0001 yani arkadaşlar 3 cevap var.

12. caniko

caniko TÜİSAG Üyesi

orta tehlike-1

13. BERKANKY

BERKANKY TÜİSAG Üyesi

evet haklısınız. 3 cevap oluyor bu durumda..kesinlikle..

14. caniko

caniko TÜİSAG Üyesi

hangi tarihli yönetmeliği okuyorsunuz

15. çağdaş özkan

çağdaş özkan TÜİSAG Üyesi

limit değer demişler abi bende 0,001 yaptım ama limit değeri var yönetmelikte sonucta tamam bizim sıklardada uygulanmaz ama limit kelimesi önemli

16. gulcançifçi

gulcançifçi TÜİSAG Üyesi

Apartmanda yapilan risk degerlendrme sorusunun cevabida yanlus bence is guvenligi uzmani ile birlikte yapiyor cunku bende itiraz edicem yarin

17. caniko

caniko TÜİSAG Üyesi

yürürlülükteki yönetmelik

18. BERKANKY

BERKANKY TÜİSAG Üyesi

limit değer % 0.1 ... haklısınız bu sorunun 3 cevabı var. %75 hariç..

19. armander

armander TÜİSAG Üyesi

evet bu şıkta soru işareti var. iletkenliği nispeten az olan topraklama sistemi yeterli olabilirmiş. Hangi topraklama sisteminden bahsediyor. Mantık yürütemediğimden D şıkkı dedim.

D)Bina girişlerinde ve daire girişlerinde kullanılan kaçak akım koruma şalterleri aynı kaçak akım değerinde elektriği keser.
    ben C şıkkı mantıklı gelmeyince D şıkını şöyle anladım bina girişi 300mA, daire girişi 30mA de elektriği kestiğinden '' aynı kaçak akım değerinde elektriği keser'' ibaresinden ikisinin aynı değerde değilde kendi değerleri (300 ve 30 ) yle aynı değerde elektriği keseceklerini anladım

20. sinanadik1983

sinanadik1983 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bir şey sorucam itiraz edilen sorular ; herkes için mi geçerli olur yoksa sadece itiraz edenler için mi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica