Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. feritaltundal

feritaltundal TÜİSAG Üyesi

ÖNEMLİİİ.. ARKADAŞLAR İSG KURSUNDA ÇALIŞAN VEYA DAHA ÖNCE BÖYLE BİR İTİRAZ DİLEKÇESİ HAZIRLAMIŞ BİRİSİ EN ÇOK İTİRAZ EDİLEN SORULARLA İLGİLİ BİR DİLEKÇE HAZIRLAYIP BURADA PAYLAŞIRSA HERKEZ ALIP ONU GÖNDEREBİLİR.. DAHA SAĞLIKLI OLUR BENCE. BEKLİYORUZ..

2. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

gerekçelere kanun tuzuk yonetmelık madde numara tamamen yazılması daha dogru olur dıye dusunuyorum , ondan sonra bu maddelerın altına acıklamayı yaparsan daha dogru olur maddeyı tam olarak yazmalısın bence, ayrıca ılk yazdıgın sorunun gerekcelerını ben yazmıştım , onlar yanlış oldu bence duzeltmek lazım

ayrıca bu uc soruya ek olarak salım beye de ıtıraz etmek lazım

3. delta

delta TÜİSAG Üyesi

61 . soru olması gereken C şıkkı demişsin de yönetmelikte D tipi kuru kimyevi toz geçmiyor.

ç) D sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, öncelikle kuru metal tozlu,
    söndürme cihazları bulundurulur.

4. kemalx

kemalx TÜİSAG Üyesi

Haklısınız.Arkadaşlar doğru soruları bile iptal ettirmeye çalışıyorlar.Önemli olan nokta kendi yanlış yaptığımız soruları iptal ettirmek yerine çelişkili soruları iptal ettirmek olmalıdır.Eğer benim param çok istediğim soruya itiraz ederim derseniz o da sizin bileceğiniz bir durum.Metal yangınları D tipi kuru kimyevi toz ile söndürülüyor ama cevabı köpük olarak verilmiş.Bir de kaynak işlerinde maruz kalınacak tehlikeler arasında gürültü olması çok tuhafıma gitti.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ela0618

ela0618 TÜİSAG Üyesi

6. Şükrü Şenyürek

Şükrü Şenyürek TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 1- YANGIN sorusunda söndürme aracı KÖPÜK kesin yanlış.2) SAMİ BEY sorusunda da bence sorun var. 3) TS 1800 sorusu yanlıstır. 18001 yazılması lazımdı teknik olarak hata var.

ARKADAŞLAR lütfen ama lütfen şu soru yanlış bu soru yanlış değip geçmeyelim. Sınavı rahat olarak kazanacağımızı bilsekte itiraz hakkımızı kullanalım lütfen. Çünkü bu tarz sınavlarda böylesi çok ama çok bariz hatalar SÜREKLİ SÜREKLİ SÜREKLİ tekrarlanıyorsqa bu bize ve aldığımız eğitime hakarettir bence. LÜTFEN ama lütfen HAKKIMIZI sonuna kadar arayalım.

SAYGILARIMLA.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. murat erdoğdu

murat erdoğdu TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR BİR DAHA İTİRAZ İLE İLGİLİ FORMATLARI EKLİYORUM.

volcano76 bu yazıya teşekkür etti.
  8. sahinuc

sahinuc TÜİSAG Üyesi

feritaltundal ISGurusu arkadaşlar 2 nizede teşekkür ederim. Artık yarını bekleyip murat arkadaşın düzenlemesini bekleyeceğim. Zaten itirazlardaki gerekçeleri bu konudaki msjlardan aldım hep, yardımcı olan herkesede tşkler.

volcano76 bu yazıya teşekkür etti.
  9. O. Hasan Cebi

O. Hasan Cebi TÜİSAG Üyesi

C sinifi A grubu 61. ve B grubu 86 nolu sorularin cevaplari degistirilmeli! Alkali metal yanginlarinin sondurucusu sorulmus ve cevap 'D tipi kuru kimyevi toz' yerine 'Kopuk' verilmis! YANLIS! A Grubunda 61. soru ve 86. sorularda cevap 'B' olmali!

10. muamma

muamma TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bana göre iptal edilmesi gereken sorular
    1-
    Binaların Yangından Korunması Hakkında
    Yönetmelik’e göre, içerebileceği yanıcı malzemeler
    açısından konutlar, ibadethaneler,
    hastaneler, okullar, bürolar, restoran, tiyatro
    ve benzeri yerler aşağıdaki bina tehlike sınıflandırmalarından
    hangisinde yer alır?
    A) Orta tehlike
    B) Düşük tehlike
    C) Yüksek tehlike
    D) Çok yüksek tehlike
    kaldırılan binaların yangından korunması hakkında yönetmelikte düşük tehlike sınıfında ancak yürürlükteki yangın yönetmeliğinde orta tehlikede yer alıyor.
    2-
    metal yangınları
    upload_2013-12-23_23-29-8.png
    elimdeki bütün yangın notlarını araştırdım ve hepsinde de kkt-d ile söndürülür diyor.Bu soruda şık değişikliği yapılması gerekir.
    BU İKİ SORUDAN BİRİSİNDE İPTALE DİĞERİNDE ŞIK DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLMELİ..
    ARKADAŞLAR AĞUSTOS SINAVINDA 72 İLE GEÇTİM DERKEN 69 LA KALDIM İNANIN 1 SORU DİYE DİYİP GEÇMEYİN ÖZELLİKLE ŞUAN SINIRDA OLAN ARKADAŞLAR İTİRAZLAR İÇİN ELİNİ ÇABUK TUTSUNLAR SORULARIN YAYINLANDIĞI TARİHTEN SONRA 3 GÜN SÜRE VERİYORLAR YANİ 2 GÜNÜNÜZ KALDI..ben uyarımı yapmış olayım bu arada cevaplara göre 80 le geçiyorum

11. delta

delta TÜİSAG Üyesi

Yönetmelik kuru METAL tozlu söndürme cihazlarından bahsediyor cevaplarda ise KİMYEVİ TOZDAN Bahsediliyor. İPTAL EDİLMELİDİR.

12. muamma

muamma TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu arada itiraz edilmeyen ve yeteri kadar itiraz gelmeyen sorulara genel tarafından kabul gördüğü düşünülerek bakılmıyor bu yüzden toplu olarak hareket edilmesi ortak sorulara mantıklı itirazlar yapılması gerekir

13. O. Hasan Cebi

O. Hasan Cebi TÜİSAG Üyesi

Iptale gerek yok ki, sadece duzeltme yapilacak. Cevap c olacak.

14. Davutt

Davutt TÜİSAG Üyesi

Asgari ücretle çalıştırılacak uzman araniyor....
    Gibi ilanlar görüyorum şimdiden...

15. Şükrü Şenyürek

Şükrü Şenyürek TÜİSAG Üyesi

Herkes bireysel olarak da itiraz etse mutlaka işleme alınıyor ve ses getiriyor. Ama daha öncede belirttim. Sınavı çok rahat başarı ile tamamlamayı garantileyen arkadaşlarda itiraz hakkını kullanmalı. Çünkü her sınavda bu kadar ARKA ARKAYA hatalar yapılması bize saygısızlıktır.

16. muamma

muamma TÜİSAG Üyesi

nerde görüyosun kardeşim zoruna giden olay nedir?
    benim söylemek istediğim herkes bireysel olarak itiraz etmesi zaten ancak ortak sorulara mantıklı itiraz etmek en doğrusu

17. osman tekkanat

osman tekkanat TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR B KİTAPÇIĞI 39. SORU İSGB İLE İLGİLİ SORU:
    D ŞIKKINDA : HER İŞ YERİ HEKİMİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI İÇİN AYNI ŞARTLARDA AYRI BİRER ODA TAHSİL EDİLİR DİYOR. ANCAK BU ODALARIN M2 LERİ FARKLI İDİ BİRİNİN 12 BİRİNİN 10 DİYE BİLİYORUM. BU ŞIKTA YANLIŞ DEĞİL Mİ?

efkanipek bu yazıya teşekkür etti.
  18. sercan aydoğan

sercan aydoğan TÜİSAG Üyesi

yönetmelikte geçtiği doğrudur ama soru köküyle önermeler arasında uyuşmazlık var....

19. seyitt

seyitt TÜİSAG Üyesi

bunlar belki 10 lira kazanmak için böyle bir şık vermişler galiba...köpük sorusunda....

kemalx ve onur erman bu yazıya teşekkür etti.
  20. Arzu Dağdeviren

Arzu Dağdeviren TÜİSAG Üyesi

Açık ve net dediğiniz bu mu?? Soruya bakın:
    İşverenin yurt açma yükümlülüğünün bulunması için işyerinde çalışan kadın sayısı en az kaç olmalıdır?
    Ben kreş için yanıtın 151 olduğunu bilerek "demek ki yurt diye bir kavram da varmış "diyerek farklı bir cevaba yönlendim. Yönetmeliğin adı bile "Gebe veya Emziren Kadınların Çalıştırılma Şartlarıyla Emzirme Odaları ve Çocuk Bakım Yurtlarına Dair Yönetmelik" olarak geçiyor. Çocuk lafını eklemesi ya da kreş şeklinde belirtilmesi gerekirdi. Soru açıklamalı değildi, çok net!

kemalx bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica