Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. fahri kösedağlı

fahri kösedağlı TÜİSAG Üyesi

o yurt çocuklar için yurtmuymuşş. peehhh bu ne biçim soru tarzı. bende diyorum memlekette o kadar 150 ve üzeri kadın işçi çalıştıran yer var hiç birinde yurt yoktur işçilerin kaldığı, olsa olsa 1000 dir dedim. meger çocuklar için kreşi soruyormuş. nasıl beceriyorlar böyle hatalar yapmayı anlamıyorum.

2. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

millet tuturmuş db sorusu diye 1 soru tamam arkadaş hepsini yaptında 99 mu almak zoruna gidiyor :(

ilhan canıtez bu yazıya teşekkür etti.
  3. Mrlbzkrt

Mrlbzkrt TÜİSAG Üyesi

benzidinde iptal olacak bir şey yok yönetmelikte zaten % 0.1 ağırlıkça die belirtmiş sanada sorulan bu.

4. Mrlbzkrt

Mrlbzkrt TÜİSAG Üyesi

sana sınır değer soruluyor o soruda ama yönetmeliktede aynısı var.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ilkereker

ilkereker TÜİSAG Üyesi

23 Aralık günü (bugün) sınav soru ve cevapları yayınlanacak. Elde tüm soru ve cevapları olacağı için daha sağlıklı yorumlar yapmak mümkün olacak. Soru bazında burada karar vererek itiraz edeceğimiz soruları saptayabiliriz.

6. ilhan çolak45

ilhan çolak45 TÜİSAG Üyesi

sorunun iptal olmasının kime zararı var söylesene

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. bytakyl

bytakyl TÜİSAG Üyesi

pardon
    nasıl dahil olmuyo anlamadım 150 ve daha fazla diyo burdan 150 nin olmadığını mı anladın

8. bytakyl

bytakyl TÜİSAG Üyesi

anlamlı rakam diye
    bişey vardır tüm dünyada kabul görür iptalı mümkün değil

onur erman bu yazıya teşekkür etti.
  9. murti çe

murti çe TÜİSAG Üyesi

ya arkadaşlar buradan site yetkililerine sesleniyorum..bi sayfayı açmak için bile 45 sn bekliyoruz..neden?..lutfen buna çare bulunsun..site yetkilileri ...sizin ve bizim açımızdan daha rahat bi site...hepimizin işine gelir?ne dersiniz??

10. murti çe

murti çe TÜİSAG Üyesi

ya arkadaşlar buradan site yetkililerine sesleniyorum..bi sayfayı açmak için bile 45 sn bekliyoruz..neden?..lutfen buna çare bulunsun..site yetkilileri ...sizin ve bizim açımızdan daha rahat bi site...hepimizin işine gelir?ne dersiniz??

11. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

150 ve daha fazla diyen bendim. O yüzden özür diledim. Doğru olan şu:

(1) Yaşları ve medeni halleri ne olursa olsun, 100-150 kadın çalışanı olan işyerlerinde, emziren çalışanların çocuklarını emzirmeleri için işveren tarafından, çalışma yerlerinden ayrı ve işyerine en çok 250 metre uzaklıkta EK-IV’te belirtilen şartları taşıyan bir emzirme odasının kurulması zorunludur.

(2) Yaşları ve medeni halleri ne olursa olsun, 150’den çok kadın çalışanı olan işyerlerinde, 0-6 yaşındakiçocukların bırakılması, bakımı ve emziren çalışanların çocuklarını emzirmeleri için işveren tarafından, çalışma yerlerinden ayrı ve işyerine yakın EK-IV’te belirtilen şartları taşıyan bir yurdun kurulması zorunludur.

O yüzden seçeneklerde 151 şeklindeydi. 150 olamazdı.

12. pandakapanda

pandakapanda TÜİSAG Üyesi

bu benzen sorusunu tam olarak hatırlayanınız var mı? soruda hangi değer tehlike oluşturmaz gibilerinden birşey diyordu sanki. ben ezbere limit değeri bilmiyordum ancak mantık olarak en küçük değerin limiti altında kalacağını düşündüm. zira 0,1 cevap; 0,1 den küçük değerler de doğru çıkıyor eğer ki limit değeri sormadıysa spesifik olarak, yani sorunun birkaç doğru yanıtı vardı. yanlış mıyım arkadaşlar?

13. bariscam

bariscam TÜİSAG Üyesi

Yurt sorusunu o kadar saçma sormuşlar ki benim sınavda anladığım en kaç kadın çalışan olursa yurt kurulabilir gibi bir soruydu..tabi yönetmelikte ki maddeyi hatırlamayınca soruda bş apsürd geldi bende 11 dedim ki o bile fazla geldi..yurtta çalışan kadın gibi düşündüm.tabi o anlık dalgınlıkta olabilir ama soruluş tarzı bence çok yanlış..

14. Kasım Öztürk

Kasım Öztürk TÜİSAG Üyesi

sınav soru ve cevapları ne zaman acıklanacak bılen varmı ????

15. bariscam

bariscam TÜİSAG Üyesi

Büyük ihtimal öğleden sonra 1-2 gibi açıklanır. malesef ona bir standart getiremediler. her sınav bu şekilde oluyor.

16. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

21 aralık isg sınavı (C sınıfı) gürültü sorusunun çözümü:

Leq = 10 * LOG10( 10^(80/10) + 10^(100/10) )

Leq = 100.0432 DB

Yani kısaca bu sorunun cevabı ne 100 db dir ne de 103 db. Bu soru yanlıştır. Hiç bir mühendislik kavramında virgül ihmal edilmez. 0.001 ihmalde bile binlerce kişinin hayatı söz konusudur. Fakat en önemlisi, sen böyle soru soruyorsan, insanların scientific hesap makinesi ge...tirmesine ya izin vereceksin ya da sen temin edeceksin. Öyle atmayla tutmayla, ilkokuldan kalma ezbere DB hesaplama tablosuyla ezbere bu iş olmaz. Ben bu soruyu oluşan gürültü şiddetinin her halukarda daha büyük olması gerektiğinden ve hesap makinem olmadığı için, 103 db dedim. Ayrıca 100 db diyen arkadaşlara da saygı duyuyorum zira sonuç bu değere çok yakın fakat aslında bir o kadar da uzak bir değer.

17. arif.kysgllr

arif.kysgllr TÜİSAG Üyesi

geçen sınavdan 69 almış birisi olarak benim içim o 1 puan ne kadar önemli anlıyor musunuz?

iskenders bu yazıya teşekkür etti.
  18. Kasım Öztürk

Kasım Öztürk TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar daha acıklanmadımı sorular 1 gıbı acıklanacaktı

19. Ltf22

Ltf22 TÜİSAG Üyesi

foklift sorusunu hatırlayan var mı ? hani yanına binilebilen :)

20. mirzalbey

mirzalbey TÜİSAG Üyesi

neden açıklanmıyor soru ve cevapları yaaav

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica