Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. EMRE ŞİMŞEK

EMRE ŞİMŞEK TÜİSAG Üyesi

katılıyorum sana rıdvan mantık o kapıya çıkıyo ama bazı yangın tiplerinde köpükte kullanılıyor yada kuru kimyevi toz da burda asıl kullanılan kaynaktan bildiğim kadarıyla
    a tipi su
    b tipi köpük kkt
    c tipi kkt köpük
    d tipi kkt ince kum
    f ince kum
    mesela ben buna göre yaptım yada kursun verdiği kaynağa göre bir sınav yapıyorlar adamı stres manyağı yapıyorlar ya

2. onur erman

onur erman TÜİSAG Üyesi

soruda kabul edilir değeri soruyor ama en cok en az diye bir ifade yok hepsi kabul edilebilir oluyo 3 sıkta yani mantık hatası var soruda en cok yada limit değer dememiş

3. Turgut kdz

Turgut kdz TÜİSAG Üyesi

18 ağustos tecrübesi der ki bu soru iptal olmaz. Soru ve cevap tam yönetmeliğe göre, limit değer sorulmuş. Bu soru için boşuna yorulmayın.

4. onur erman

onur erman TÜİSAG Üyesi

birde gecen sınavda bir sürü dilekce örnekleri cıkmıstı bu sınavda hiç yok bu iyi birsey ama bu sefer becerdiler bu sınavı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Belki bu soruda, belki diğer sorularda. Belki yönetmelikte geçipte yapılan net hatalar, belki sıradan hazırlanmış basit muğlak sorular. Hepsi bilinçli. Soru hazırlama teknikleri o kadar zor iş değil. Bu sınava bakarsan, genel olarak sorular iyi hazırlanmış. Bu soruları hazırlayanlar böyle hata yapamazlar, yapmamalılar. Yapıyorlarsa bilinçlidir. Ben böyle düşünüyorum. Bu soruyla ilgili olarak 'Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelikte' D tipi söndürmeyi kuru metal tozlu demektedir. Ne garip değil mi? Aynı yönetmelikten yararlanılıp başka soruları doğru düzgün hazırlayabilenler sanki bu soruda bihaberler !

6. EMRE ŞİMŞEK

EMRE ŞİMŞEK TÜİSAG Üyesi

peki bir kişinin itiraz etmesi yeterli mi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

3 soru belirlendi bu foruma göre ben bişiyler hazırladım ,
    İTİRAZ DİLEKÇESİ EKTE İNCELEYİN,
    A grubu 63. soru için ilgili yönetmelikleri bilen varsa bilgilendirsin beni lütfen

8. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

Ekli Dosyalar:

yaprak köse bu yazıya teşekkür etti.
  9. gokce_ca

gokce_ca TÜİSAG Üyesi

Mantığı nedir bilmem ama yönetmeliğe dayanan bir soru cevabı da yönetmelikle net

10. EMRE ŞİMŞEK

EMRE ŞİMŞEK TÜİSAG Üyesi

evet dilekçedeki sorulara katılıyorum bende aldım zaten inşallah umduğumuz gibi sonuçlanır...

11. EMRE ŞİMŞEK

EMRE ŞİMŞEK TÜİSAG Üyesi

bir lokanta nasıl düşük tehlikede olur anlamadım

12. Abd İsg

Abd İsg TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar B Kitapçığı 11. - 39. - 45. - 76. - 86. sorulara bi bakın iptal ve cevap şıkkı değişecek sorular bunlar

13. emre civelek

emre civelek TÜİSAG Üyesi

ben bu soruyu köpük yaptım hemde hiç düşünmeden yönetmelikte metal tozu geçiyor okuyun bi derim bence ona bakarsanız yönetici sorusu da iptal edilmeli bu mantıkla danışmanlık sorusuda iptal edilmeli

14. EMRE ŞİMŞEK

EMRE ŞİMŞEK TÜİSAG Üyesi

itiraz olup iptal edilse de doğru sayılıyor seninki de sıkıntı yok o konuda sıkıntı sadece burda sınırlı kalmak itiraz edecek olan var mı gerçekten bende düşünüyorum

15. Gökhan KESKİN

Gökhan KESKİN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar A kitapçında 95, B Kitapçığında 70. soru : 'İşverenin yurt açma yükümlüğünün...' Burda madde de önceden 'kreş', sonra da 'çocuk bakım yurdu' olarak geçiyor. Yani maddede kesinlikle sadece 'yurt' olarak geçmiyor. Yurt denince ilk akla gelenler : Öğrenci yurdu, Çalışanların kalabileceği yurt, yetiştirme yurdu geliyor. Türk Dil Kurumunda da tanımlamalar böyle. Bu anlamda soru eksik sorulmuştur. Bu soruya itiraz edeceğim. Çocuk bakım yurdu veya kreş denilmiş olsaydı doğru cevabı verecektim

16. Gökhan KESKİN

Gökhan KESKİN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar A kitapçında 95, B Kitapçığında 70. soru : 'İşverenin yurt açma yükümlüğünün...' Burda madde de önceden 'kreş', sonra da 'çocuk bakım yurdu' olarak geçiyor. Yani maddede kesinlikle sadece 'yurt' olarak geçmiyor. Yurt denince ilk akla gelenler : Öğrenci yurdu, Çalışanların kalabileceği yurt, yetiştirme yurdu geliyor. Türk Dil Kurumunda da tanımlamalar böyle. Bu anlamda soru eksik sorulmuştur. Bu soruya itiraz edeceğim. Çocuk bakım yurdu veya kreş denilmiş olsaydı doğru cevabı verecektim

17. FIRAT YILDIRIM

FIRAT YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

ben itiraz ediyorum valla kkt li soruyla benzidin sorusuna he varsa başka kafasına takılan onada itiraz edelim,ama birde lokanta falan filan sorusu içinde orta düşük dereceli demişler ya yönetmelikte adamlar 4 kategoriye ayırmış onlarda orta derece1-2-3-4 diye. birde forklist sorusunda madem forkliftlerin devrilmesine karşı önlem alıyoruz ama birde devrilmeyecek yapıda forkliftimiz varken diğer maddeleri neden kullanıyor arkadaş devrilmeyecek forklift yapmışlarsa devrilmeye karşı önlemle ne alaksı var bunun.

18. aysblc

aysblc TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar İstanbul da oturuyorum. Ankara ya posta yoluyla mı göndericez bunları. Postada gecikme vs. olursa ne olucak, 3 gün itiraz süresi nedir yahu...

19. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

acil koduyla gondercez artık hemen yarın , bende ıstanbuldayım

20. EMRE ŞİMŞEK

EMRE ŞİMŞEK TÜİSAG Üyesi

bende etmeyi düşünüyorum ama posta yoluyla oluyor mu ya

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica