Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Seher Şimşek

Seher Şimşek TÜİSAG Üyesi

Soruda değişiklik olursa, bu, sorunun iptali, anlamına gelir ki, sonuc olarak o soruyu herkes doğru yapmış sayılır.

2. Ertuğrul4155

Ertuğrul4155 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar iptal edilecek sorular ilki TS 1800 yazılmış basım hatasından dolayı iptal olmalı 2.yangın Tipi köpük denmiş çok açıklama yapmaya gerek yok dilekçede köpük nelerde etkili onu belirtip kimyevi tozu nelerde etkili Yönetmelik maddelerini kısaca yazıp belirterek itiraz edilmesi yeterli olacaktır 3.selim bey sorusu selim beyin ekipte olduğu ve Selim bey dışındaki ekipte kimler olması gerektiği sormuş ve şıklar selim bey olanları çıkarırsak 2 şık kalmakta doğru cevap b veya c olmalı fakat iş yeri hekimi ve İsg uzmanı belirtilmiş şıklarda burda doğru cevap tartışmasız B'dir. 4.db sorusu neden 100 ve 80 yazılmış 20 fark olduğundan dolayı işlem yapılmaz çünkü sonuç hep 100 veya çok az üstü çıkar fakat soruya toplam kaç db olur olmaz soru yanlış sokulmuştur. Doğrusu etkili ses seviye ne olmalıdır gibi soru olmalıdır. Toplam kaçtır derseniz soruda o soru matematiksel olarak hesaplanacak anlamına gelir o zamanda çıkan tam değer yapılmalıdır. Soru yanlış sorulmuş şıklarda istenilen yok bu belirtilerek doğru kabul edilecektir. Başka iptal soru yoktur.

3. Mercin Özgür

Mercin Özgür TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar selamlar... A kitapçığı 66. sorunun cevabı 1 olarak verilmiş. 2 olması gerekmezmi? Soruda çok tehlikeli sınıf ta yer alan ve 25 çalışanı olan işyerinde yangınla mücadele için çalışan kişiyi soruyordu?
    Cevap:Görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi
    MADDE 11 –
    (1) İşveren; çok tehlikeli ve tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 10 çalışan için ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 20 çalışan için;

a) Arama ve kurtarma,
    b) Tahliye ve haberleşme,
    c) Yangınla mücadele,
    ç) İlkyardım
    konularında ayrı ayrı olmak üzere uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az bir çalışanı görevlendirir

4. ibrahimozd

ibrahimozd TÜİSAG Üyesi

EĞER sınav SONRASI CEVAP ŞIKKI DEĞİŞİRSE EVET SİZİN CEVAP YANLIŞ OLUR. EĞER SORU İPTAL OLURSA DOĞRU SAYILIR. YADA HER İKİ ŞIK DOĞRU SAYILIRSA DOĞRU OLUR

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. rburcakbas

rburcakbas TÜİSAG Üyesi

Aşağıdaki yönetmelikte açıkça 30 a kadar 1 kişi deniliyor.

acil durum yönetmeliği
    Görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi

MADDE 11 – (1) İşveren; işyerlerinde tehlike sınıflarını tespit eden Tebliğde belirlenmiş olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 30 çalışana, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 40 çalışana ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 50 çalışana kadar;

a) Arama, kurtarma ve tahliye,

b) Yangınla mücadele,

konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir.

kadirman ve Mercin Özgür bu yazıya teşekkür etti.
  6. ibrahimozd

ibrahimozd TÜİSAG Üyesi

EĞER sınav SONRASI CEVAP ŞIKKI DEĞİŞİRSE EVET SİZİN CEVAP YANLIŞ OLUR. EĞER SORU İPTAL OLURSA DOĞRU SAYILIR. YADA HER İKİ ŞIK DOĞRU SAYILIRSA DOĞRU OLUR

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bunyamincicek

Bunyamincicek TÜİSAG Üyesi

ORADA İŞYERİ HEKİMİ VARMIŞ BENDE HIZLI OKUYUNCA AYNI HATAYI YAPTIM.

8. gulcin demirtas

gulcin demirtas TÜİSAG Üyesi

ayrıca dün c sınıfı b kitapçiğina baktığımda 86 soru yangın sondürücü metallerle ilgili olana cevap şıkkı b köpük demişler bence cevap yanlış ve iptal edilmeli

9. gulcin demirtas

ayrıca dün c sınıfı b kitapçiğina baktığımda 86 soru yangın sondürücü metallerle ilgili olana cevap şıkkı b köpük demişler bence cevap yanlış ve iptal edilmeli

10. gulcin demirtas

11. gulcin demirtas

evet dün benim dikkatimi çekti ben b kitapçığıydım 86 soruydu ve b şıkkı köpük olarak verilmiş yanlış:)

12. Bunyamincicek

B KİTAPÇIĞINDA
    SORU 86 FORKLİFT SORUSU
    Forkliftin devrilmesinden kaynaklı risk azaltma yönteminde

cevaplar arasında FORKLİFTİN DEVRİLMEYECEK YAPIDA OLMASI şıkkının olma ihtimali olmaz.. Böyle bir risk imalatçı tarafından zaten bertaraf edilmiştir. Tekrardan imalatta değişiklik yapılmalı şeklinde çok saçma bir seçenek..
    Devrilme yapısına sahip forklift mi üretiliyorki o ihtimali kaldıracak.. Hem bunu yapma ihtimalleri bile yok. Zaten taşıma kapasitesinden fazla yüklenmez ise devrilmez. Kesinlikle şık değiştirilmelidir.

Cevap b seçeneği olmalı..

13. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

evet maalesef ole olcak:(

14. Bunyamincicek

15. NUR BANU KAYA

NUR BANU KAYA TÜİSAG Üyesi

bu tabloda fark değil o kısım kaç tane gürültü kaynağı olduğu 6 tane 90 db yan yana gelince 91 db olur o bunu gösteriyor

16. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

Forklift sorusu yonetmelikte aynen yaziyor iptal olmasi zor gibi duruyor
    Kopuk yerine d tipi sondurucu olacak o soruda şık degisimi olur
    Benzidin tuzlarinda 3 tane dogru cevap var gibi duruyor ama yonetmelikte 0,1 oldugu icin iptal etmeyebilirler
    Baska iptallik soru yok gibi

17. PINAR KARAKOÇOĞLU

PINAR KARAKOÇOĞLU TÜİSAG Üyesi

D seçeneğinde isg uzmanı ve işyeri hekimine AYNI ŞARTLARDA oda verilecek denmiş. Bu seçenekde YANLIŞ. Biri 8 m2 diğeri 12 m2, nasıl aynı şartlarda olur?

18. gulcin demirtas

evet dün benim dikkatimi çekti ben b kitapçığıydım 86 soruydu ve b şıkkı köpük olarak verilmiş yanlış:)

19. Davutt

Davutt TÜİSAG Üyesi

Arttırıyorum, asgari ücret artı yemek artı sigorta....

20. Ertuğrul4155

Ertuğrul4155 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben sizlere iptal soruları ve açıklamasını yazdım az zahmet edipde okuyun

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica