Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Deniz AK

Deniz AK TÜİSAG Üyesi

aynen ben de öyle 68 de kaldım. Allah yardımcımız olsun.

2. Seher Şimşek

Seher Şimşek TÜİSAG Üyesi

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ve Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin Yürütülmesi için Sağlanacak Şartlar

İşyeri sağlık ve güvenlik birimi

MADDE 10 – (1) İSGB; en az bir işyeri hekimi ile işyerinin burada yazıyor

3. ayşe akagündüz

ayşe akagündüz TÜİSAG Üyesi

ama cümlenin yarısı var yarısı yokken anlam bozulur..yönetmelikte aynı olmayan kısım açıklamasını yaptıktan sonra diğer kısmlara aynı şartlar diyerek yazılmış,cevapta direk aynı şartlar ,hangi aynı şartlar ama,

4. Hüseyin Er

Hüseyin Er TÜİSAG Üyesi

Salim bey ile ilgili soru ve tuzlarla ilgili soruda yanlis. Tuzlar ile ilgili soruda hangi limit degerin altında (%0,1) olursa sıkıntı olmaz diyor. Şıkların cogu %0,1 in altında degerler. Ornegin %00,1 de 0,1 in altında bir deger.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. yasinkara81

yasinkara81 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar valilik yönetmelik çıkarabilir mi? yardım edebilirmisiniz anayasada yazmıyo valilik

6. Halit Çiçek

Halit Çiçek TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

kaynak sorusu da açıklamalı değildi. kaynak demişti ama ne kaynağı olduğunu yazmamıştı...
    elektrik ark kaynağı mı? oksi-gaz kaynağı mı? gazaltı kaynağı mı? belli değil... belirtilmemişti...
    belirtilmesi gerekirdi, çünkü hepsinin özellikleri farklı....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ghozzy

Ghozzy TÜİSAG Üyesi

Başka bir yere işveren tarafından gönderilmişse işe ve ya iş yerine değil işin olduğu yere tanımı doğru olur.

8. hector82m

hector82m TÜİSAG Üyesi

bende 4 soruya itaraz dilekçesini gönderdim A kitapçığı 20,39,61,86
    inş gönderen olur herkes konuşuyor ama yollayan yok galiba

9. Ghozzy

Ghozzy TÜİSAG Üyesi

Değerlendirmeyi yaptırmış olması başka; bulunması zorunlu kişiler başka. Yani soruda Salim Bey'in ekibinde bulunması zorunlu kişiler Salim Bey ve Site Görevlisidir. İSG uzmanı bulunma zorunluluğu yoktur.

10. celilcevik

celilcevik TÜİSAG Üyesi

20 - 61 - 63 no' lu sorulara da ben itiraz ettim. Arkadaşlar herkes birbirinden beklemesin, ne kadar çok itiraz olursa, o kadar avantajımıza...

11. Emrah Yurtsever

Emrah Yurtsever TÜİSAG Üyesi

İtiraz edilecek sorular
    2_c sınıfı isg uzman. A kitapçığı
    Soru: 39 “Benzidin ve tuzlarının” başka bir kimyasal madde içindeki konsantrasyonu aşağıda verilen hangi limit değerinin altında bulunuyorsa kullanımına ilişkin yasak uygulanamaz ?
    Bu soruya göre c şıkkındaki %0,1 ‘in altında bulunan değerlere yasak uygulanmaması demek aynı zamanda B şıkkındaki %0.001’in altındaki ve D şıkkındaki %0.0001’in de altındakilere de yasak uygulanamayacağı için B,C,D üç şık birden doğru olmaktadır.

Soruda “Yasak uygulanamayan en üst limit değer hangisidir” şeklinde sorulsaydı o zaman doğru seçenek sadece C olurdu. Soru yanlış sorulduğundan iptal edilmeli.

Arslan Karadayı bu yazıya teşekkür etti.
  12. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

valla allah yardmcnz olsun..anlıyorum sızı hemde cok ıyı ..maysıta 68 agustosta(gelmıs gecmıs en sacma sınav) 66 aldım....neysekı bu sınavdan 80 falan alıyorumda gecıyorum...moralınızı bozmayın subatta buyuk ıhtımalle sınav olcakmıs

13. Emrah Yurtsever

Emrah Yurtsever TÜİSAG Üyesi

İtiraz edilecek sorular
    2_c sınıfı isg uzman. a kitapçığı
    soru :21 aşağıda verilen tarihlerden hangisi site için yapılan risk değerlendirmesinin yenilenmesi için diğerlerine göre en uygun zamandır?
    yeni yönetmelik ve kazanda yapılan dönüşüm 17 temmuz 2013’de aynı tarihte olduğuna göre bu tarihte zaten bir risk değerlendirilmesi yapılacaktır. risk değerlendirilmesinin yenilenmesi sorulduğundan az tehlikeli yerler için 6 yıl ekleyince 17 temmuz 2019 tarihi oluyor. d şıkkı doğru olmalıydı.
    soru: 36 iki gürültü kaynağının toplamda kaç db(a) olduğunu soran soruda doğru cevabın 100,03 olması gerekirken bunun şıklarda olmayışı. iptal edilmeli.

14. Ertuğrul4155

Ertuğrul4155 TÜİSAG Üyesi

Zaten cevap anahtarı doğru olsa şaşırdım iş verende bizleri sevmiyor devlet de bizi sallamıyor herkes işçinin ölmesini istiyor ne kadar aptal bir ülkedeyim İsg önem vermiyorlar gidip işe önem veriyorlar bu devletin bizlere saygısı yok resmen soruyorlar bizi

15. Çağlar Bütün

Çağlar Bütün TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum devrilmeyecek yapıda diye bir tabir olur mu?

16. Ertuğrul4155

Soyuyorlar bizi

17. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Merhaba arkadaşlar.
    C Sınıfı için itiraz edilecek soruları gerekçeleri ile birlikte derleyip toplayıp bir kişi yazabilir mi buraya. 45 sayfanın bir özetini alalım ne dersiniz? Ben sınava girmedim, girmiş olsaydım bunu ben yapardım. Şimdi 45 sayfayı tek tek okuyup toparlamak çok zamanımı alır :(
    Şimdiden teşekkür ediyorum.

18. Sercan KORKMAZ

Sercan KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu dilekçe ile başvurumu yapıyor ve yaptırtıyorum , Sizlerden ricam ekteki itiraz dilekçesine sizinde yakaladığınız hatalar varsa ekleyerek itiraz etmeniz. Gerekli puanı alan alamayan , en azından sınırdaki arkadaşlar için bu itirazda bulunabilirmisiniz ? gerçekten düzeltilmesi gereken büyük yanlışlıklar var . Şimdiden herkese teşekkür ederim

NOT: İtiraz için bugün son gün arkadaşlar (ankara dışındakiler için) Yarın son iş günü ve son iş gününde dilekçenin

Ekli Dosyalar:

dilek akl bu yazıya teşekkür etti.
  19. Ertuğrul4155

B kitapçığına göre 2/14/41/45/82/86/87/89 iptal olma olasılıkları yüksek sorular

20. FIRAT YILDIRIM

FIRAT YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar A grubu 87.soru için yanlıştır diyen varmı?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica