Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. beburduyem

beburduyem TÜİSAG Üyesi

hayır kesinlikle doğru

2. begüm şehremin

begüm şehremin TÜİSAG Üyesi

iptal edilmesi gereken soru varsa o da yangın sorusunda köpük yerine d tip sndürücü olmalıydı sınavda şaibeli olan bir tek bu soru var başka sorunun iptal olacağını sanmıyorm arkadaşlar .diğer sınavlara göre daha kontrollü hazrlanmış olduğunu düşünüyorum sınavın.

3. ozan civan

ozan civan TÜİSAG Üyesi

Bina girişlerinde 300mA da keser daire girişlerinde ise 30mA keser.Bu yüzden c doğru.Kaçak akım kullanılan yerlede topraklamadan önce kaçak akım rölesi insan koruma sağlar.

4. aytac ayhan

aytac ayhan TÜİSAG Üyesi

b kitapcıgında 33. soruda anlatım eksikliği var cvp d demiş yanlız halk otobüsü ile işin yapıldığı yere gidiş gelişi sırasında meydana gelen kaza işin derken işe veya iş yerine olması gerekli arkadaşlar.. YURT sorusunda hangi yurt olduğu belli değil...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. TaMeRYayla

TaMeRYayla TÜİSAG Üyesi

ben de öyle biliyodum öyle işaretledim, itiraz edilebilir

6. Didem0211

Didem0211 TÜİSAG Üyesi

7. aytac ayhan

aytac ayhan TÜİSAG Üyesi

b kitapcıgında 33. soruda anlatım eksikliği var cvp d demiş yanlız halk otobüsü ile işinyapıldığı yere gidiş gelişi sırasında meydana gelen kaza işin derken işe veya iş yerineolması gerekli arkadaşlar.. YURT sorusunda hangi yurt olduğu belli değil...

8. Eray AŞIK

Eray AŞIK TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kendimize göre cevap vermeyelim yönetmelikden bulup cevabı öyle verelim mesela forklift sorusu için

İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE

GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ
    3.1.5. Üzerinde bir veya daha fazla çalışanın bulunduğu forkliftlerin devrilmesinden kaynaklanan risklerin azaltılması için;

a) Sürücü için kabin bulunur veya

b) Forklift devrilmeyecek yapıda olur veya

c) Forkliftin devrilmesi halinde, yer ile forkliftin belirli kısımları arasında taşınan çalışanlar için, yeterli açıklık kalmasını sağlayacak yapıda veya

ç) Forklift, devrilmesi halinde sürücünün forkliftin parçaları tarafından ezilmesini önleyecek yapıda olur.

görüldüğü üzere yönetmelikde devrilmeyecek yapıda olur ibaresi var bu mantıklıdır mantıksızdır tartışılır ancak yönetmelikde bu şekilde

9. aytac ayhan

aytac ayhan TÜİSAG Üyesi

b kitapcıgında 33. soruda anlatım eksikliği var cvp d demiş yanlız halk otobüsü ile işin yapıldığı yere gidiş gelişi sırasında meydana gelen kaza işin derken işe veya iş yerine olması gerekli arkadaşlar.. YURT sorusunda hangi yurt olduğu belli değil...

10. aytac ayhan

aytac ayhan TÜİSAG Üyesi

11. ayfer büyükoğlu

ayfer büyükoğlu TÜİSAG Üyesi

Orada 100dB değil 100dB(A) diyor. Bu nokta önemli

12. bayrama

bayrama TÜİSAG Üyesi

Eray AŞIK bu yazıya teşekkür etti.
  13. cahit akbaş

cahit akbaş TÜİSAG Üyesi

salım bey sorusunun cevabı yanlış değil mi peki

14. Dilercan

Dilercan TÜİSAG Üyesi

c sınfında;
    1-D tipiyangın cevabı köpük müdür?
    2-ev,hastane vb.yerler zayıf yangın tipi yerler midir?
    3-Bu iptal soru-cevap yanlışlarını kim şikayet edecek?

15. FIRAT YILDIRIM

FIRAT YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

yurt sorususuna hangi sebeple itiraz etmeliyim yardımcı olacaklar yazabilirlermi lütfen

16. ozan civan

ozan civan TÜİSAG Üyesi

iptal edilecek sorular için örnek dilekçe verebilecek olan varsa iptal için mail atalım.Ne kadar çok iptal o kadar fazla doğru:)

17. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

b
    biz sikayet edicez bugun dilekcenizi hazirlayin gonderin

dilek akl bu yazıya teşekkür etti.
  18. kızılırmak

kızılırmak TÜİSAG Üyesi

19. beburduyem

beburduyem TÜİSAG Üyesi

arkadaşım biz ediyoruz önceki sayfalarda ülkü beyin itiraz dilekçesi var bulup indirebirsen o formata uygun itirazlar yapılacak

20. dilek akl

dilek akl TÜİSAG Üyesi

inşallah iptal edilir,inşallahh..
    hemen üstündeki yoruma bakın.. dilekçe örneği bile gönderen olmuş..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica