Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. murat erdoğdu

murat erdoğdu TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ankara da oturan arkadaşlar elden verseler çok güzel olacak..her soru için 10 tl yatırılması gerekiyor.Ben derledim toparladım.Tekrar para olarakta eft yapabilirim arkadaşlara o konuda da yardımcı olabilirim.itiraz edilmesin diye 10 tl demişlerdir bence her soru bazında buda bir haksızlık yaa valla canım sıkıldı yaa..en son hali ektedir.toplam 13 soru mevcuttur.

Ekli Dosyalar:

2. yenibirdost

yenibirdost TÜİSAG Üyesi

Kabul edileİptal veya değişiklikler itirazlardan sonra yayınlanıyor ve herkes için geçerli oluyor.
    Aktif ,reaktifi nerden çıkardınız yanabilen hafif metal yangınlarında özel D tipi söndürme tozları kullanılır D tozu bulunamazsa kuru kum ile örtülür deniyor hiçbir metalde köpüklü söndürücü kullanılabilir diye bir ifade yok.Bu sorunun cevabı değişmeli.

3. Ertuğrul4155

Ertuğrul4155 TÜİSAG Üyesi

Evet ondan iptal yazım hatası varr

4. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

sorularda ve cevaplarda anlam mantık bilimsellik aramayın.Yönetmelikte ya da kanunda ne yazıyorsa odur.Onun için gereksiz itiraz etmeyin bir şey çıkmaz paranız boşuna gider.A 61 de şık değişikliği olur büyük ihtimalle itirazlarınız okunmayacak bile.hangi sorulara itirazlar gelmiş bakılacak gerekçeleriniz okunmayacak bile.gerçekten'' maddi'' bir hata varsa düzeltecekler.Size matbu bir cevap kağıdı yollayacaklar.Parayı boşa harcamayın.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Deniz AK

Deniz AK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar herkes şu yanlış, bu böyle olması gerekiyor yazıyor. Eğer gerçekten yanlış olduğunu düşündüğünüz soru var ise, gerekçesini de bildirin ki kirlilik olmasın. "Şundan şundan dolayı" diye ya da "mevzuatta bu şekilde geçiyor" şeklinde açıklamasını da belirtirse daha iyi olacağı görüşündeyim.

Gkmer34 bu yazıya teşekkür etti.
  6. kral23

kral23 TÜİSAG Üyesi

evet arkadaşlar bencede iptal sorulardan bir tanesi bu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. sinanadik1983

sinanadik1983 TÜİSAG Üyesi

bende bunlara itiraz ettim gönderdim

Ekli Dosyalar:

8. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

20. soruda birşey yok.yönetici ve çalışanlar sadece.isgu ve hekim çalışanı yok zaten.
    39. soruda doğru.tartışmasız
    61. şık değişikliği
    86.soruda neye itiraz ediyorsun.yönetmeliği oku...Boşuna para yatırmayın.Mantık bilimsellik gibi şeyler aramayın sorularda cevaplarda..

9. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

itiraz eden kaybeder bu soru doğru.İnternetteki sorularda biri yanlış yapmış bunu.soru doğrudur.

10. BERKANKY

BERKANKY TÜİSAG Üyesi

"karşılaştırma" değil "kararlaştırma" olması gerektiği mantığıyla Ben bu soruda D şıkkını işaretledim.
    Ancak; risk yönetmeliğinin 10'uncu maddesinde "kararlaştırma"yazıyor....yani soruda ve açıklanan cevapta sıkıntı gözükmüyor.

11. sinanadik1983

sinanadik1983 TÜİSAG Üyesi

itiraz edilen sorulan çoğu iptal olur bence arkadaşlar yada çoğu sorularda şık değişikliğine gidecekler

12. ferideceylan

ferideceylan TÜİSAG Üyesi

13. Tarslan

Tarslan TÜİSAG Üyesi

Bu soruya bende yanlış cevap verdim ama şimdi bakınca sorunun ne şorulıuş şeklinde nede cevabında bir hata var ayrıca Desibel sorusunuda 103 yaptım o soru hala tartışılıyor belirli bir farktan sonra küçük olanın etkisi olmadığı yazmasına rağmen

14. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

İtirazın haksız tamamını okumadım bakanlıkta da kimse okumaz.Bütün şıklar kanunda aynen yazmaktadır.

15. osmanbuldu

osmanbuldu TÜİSAG Üyesi

HAYIR YAKLAŞIK İBARESİ YOK

16. ferideceylan

ferideceylan TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederim emeklerin için çok iyi hazırlanmış

17. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

en iyisi kargo en hızlı olanından gönderin.

18. osmanbuldu

osmanbuldu TÜİSAG Üyesi

FERİDE HANIM İTİRAZ EDİLECK SORULARI NERDE BULABILIRIM

19. BERKANKY

BERKANKY TÜİSAG Üyesi

aktifi yönetmelikten, reaktifi sorudan çıkarttım.

20. Ertuğrul4155

Ertuğrul4155 TÜİSAG Üyesi

Ya 69 kaldım kimyevi tozu yanlış o iptal olsa tmm

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica