Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. erdincdal

erdincdal TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar D sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, öncelikle kuru metal tozlu şıkta geçen kuru kimyevi tozlu cevap şıklarında olmadıgından sorunun iptali

2. murat erdoğdu

murat erdoğdu TÜİSAG Üyesi

ben sana göndereyim..

Ekli Dosyalar:

3. sametrix

sametrix TÜİSAG Üyesi

ciddimisiniz ya siz.. hiç mi çalışmadınız okumadınız yönetmeliği.. ne o bakkal hesabı büyük küçüğü bastırır felan? formül var orda..

Leq = 10 * LOG10( 10^(80/10) + 10^(100/10) )

Leq = 100.0432 DB

Yani kısaca bu sorunun cevabı ne 100 db dir ne de 103 db. Bu soru yanlıştır. Hiç bir mühendislik kavramında virgül ihmal edilmez. 0.001 ihmalde bile binlerce kişinin hayatı söz konusudur. Fakat en önemlisi, sen böyle soru soruyorsan, insanların scientific hesap makinesi ge...tirmesine ya izin vereceksin ya da sen temin edeceksin. Öyle atmayla tutmayla, ilkokuldan kalma ezbere DB hesaplama tablosuyla ezbere bu iş olmaz.

Ayhan TOPAL bu yazıya teşekkür etti.
  4. musty0786

musty0786 TÜİSAG Üyesi

salim bey risk değerlendirme sorusu vardı cevap anahtarında risk değerlendirmesi ekibinde olması gerekenler salim bey ve site görevlisi diyor yani cevap a şıkkı fakat b şıkkında da site görevlisi ve isg uzmanı var iki doğru cevap var kesin iptal olması gerekiyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ayhan TOPAL bu yazıya teşekkür etti.
  5. murat erdoğdu

murat erdoğdu TÜİSAG Üyesi

önemli değil yeterki hep beraber hareket edelim.

6. Arslan Karadayı

Arslan Karadayı TÜİSAG Üyesi

İtiraz eden, kargoya veren kardeşlerden Allah razı olsun........... Yürekten teşekkürler...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

delta bu yazıya teşekkür etti.
  7. Hüseyin Er

Hüseyin Er TÜİSAG Üyesi

Bukadar insan kurslara yaklaşık 2000 TL civarında para veriyor. Hıc bir kurs sorumlusu da bilinçli olarak itiraz yapmıyor. Bütün adaylar bir birinden dilekçe ornegi hatalı soruları istiyor. Kayıtlı oldugum kursun hocası ben sorulara itiraz edene kadar hıc bakmamıştı bile. Yazık!!!!

Ayhan TOPAL, ozalptuğ ve Arslan Karadayı bu yazıya teşekkür etti.
  8. fatma kansız

fatma kansız TÜİSAG Üyesi

neden hata olduğunu düşünüyorsunuz bende o soruyu yanlış yaptım ama kitaba baktığımda verilen şık doğru gözüküyor

9. özgür demir

özgür demir TÜİSAG Üyesi

Bende 1 saat önce malatyadan uçak kargoyla 2 soru yolladım... bildiğim kadarıyla kargodan çıkış tarihi önemli 3 iş günü olarak ama ben yinede işi sağlama almak istedim... yarın teslim ederiz dediler... hakkımızda hayırlısı artık... kimsenin emeği boşa gitmez inşallah... helede 69 la kalmayı hiç kimseye nasip etmesin Allah.... tüm arkadaşlara sabır ve hayırlı sonuçlar diliyorum... iyi akşamlar...

Arslan Karadayı bu yazıya teşekkür etti.
  10. fatma kansız

bende sizin gibi düşünerek cevap verdim düşecek yapıda tasarlanan bir forklift olabilir mi acaba

11. halil uygun

halil uygun TÜİSAG Üyesi

forklift ile yolcu taşınması kesinlikle yasak olduğundan o soru da iptal olmalı

12. fatma kansız

168 ne demek

13. Bunyamincicek

Bunyamincicek TÜİSAG Üyesi

bu bilgi nerede yazıyor? Bulamadım

14. ersin kınay

ersin kınay TÜİSAG Üyesi

Ben de Feride Hanımın itiraz dilekçesini yarın göndermeyi düşünüyorum.Çok güzel bir dilekçe hazırlamış,ellerine sağlık.

15. erdincdal

erdincdal TÜİSAG Üyesi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
    MADDE 7

: Risk değerlendirmesi;
    tüm işyerleri için tasarım veya kuruluş aşamasından başlamak üzere
    tehlikeleri tanımlama,
    riskleri belirleme ve analiz etme,
    risk kontrol tedbirlerinin kararlaştırılması,
    dokümantasyon,
    yapılan çalışmaların güncellenmesi ve gerektiğinde yenileme aşamaları izlenerek gerçekleştirilir. B grubunda soru 2 cevap şıkkı yanlış

16. Arslan Karadayı

Arslan Karadayı TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle katılıyorum. Hazır MEB linkini vererek "buradan yapacaksınız" diyorlar.

Delidolu bu yazıya teşekkür etti.
  17. TaMeRYayla

TaMeRYayla TÜİSAG Üyesi

Şıkkkı değiştirilirse diyor! şıkkı değişirse soru iptal olmamış demektir. yani şık değişirse sizin doğrunuz da yanlışa dönüşür

18. halil uygun

halil uygun TÜİSAG Üyesi

kursta hocalar üstüne basa basa anlattılar forkliftte operatörden başkasının binemeyeceğine dair

19. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Aynı şeylerden bahsediyoruz. Zaten benim yazdığımda az da olsa eklenir. Yuvarlanabilirden kastım da, şıklarda 103 ve 100 üzerinde yoğunlaşıldığı için 100'e yuvarlanabilir, ki çoğu insan da öyle yaptı. Ama daha önce de dediğim gibi temelde hatalı bir soru.

20. TaMeRYayla

TaMeRYayla TÜİSAG Üyesi

ewet malesef

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica