Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ueren

ueren TÜİSAG Üyesi

evet kesinlikle yurt sorusu iptal edilsin, yurtt ane yurdu arkadaş öğrenci yurdumu kreş gübdüz bakım evi felan gibi daha açıklayıcı sorulmalıydı.

2. yasinesraöztürk

yasinesraöztürk TÜİSAG Üyesi

hangi kitapçık hangi sorulara yolladın arkadaşım

3. ueren

ueren TÜİSAG Üyesi

elle taşıma sorusu da iptal edilmeli yönetmelikte çocuk,kadın ve erkeklerin taşıyabilecekleri azami yük miktarı, sırasıyla 10 kg, 25 kg ve 55 kg olarak belirlenmesine rağmen cevap taşınacak miktara risk değerlendirmesinden sonra karar verilir diyor risk değerlendirmesi 100 kg dese taşıyacakmıyız?

35izmir bu yazıya teşekkür etti.
  4. FIRAT YILDIRIM

FIRAT YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

ben 6 tane yolladım yurt sorusu,benzidin sorusu,d sınıfı kuru kimyevi toz sorusu,salim bey sorusu,forklift sorusu birde A grubu 86.soru

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Hülya1339 bu yazıya teşekkür etti.
  5. ueren

ueren TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 20. suru risk kontrol yöntemlerinde bütün şıklar doğru.

6. yasinesraöztürk

arkadaşlar kımler dilekçe gönderdı ve hangi sorulara bi yardımcı olursanız sevinirim 68de kaldım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. cxkare

cxkare TÜİSAG Üyesi

risk değerlendirmesi yönetmeliklere uygun yapılmalıdır.

SELDA GÜRSEL HEKİMOĞLU bu yazıya teşekkür etti.
  8. yasinesraöztürk

hangileri iptal olur yada iptal olma ihtimali var hocam

9. cxkare

cxkare TÜİSAG Üyesi

Ha bide hangi yönetmelikde geçiyor

10. ueren

ueren TÜİSAG Üyesi

pardon o soru salim bey sorusuymuş doğru cevap d şıkkı olmalı.

11. ueren

ueren TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı risk değerlendirmesi ile ilgili soruda 27 . soru bütün cevaplar doğru. iptal edilmeli

Hülya1339 bu yazıya teşekkür etti.
  12. ueren

ueren TÜİSAG Üyesi

elle taşıma yönetmeliği olması lazım kurumun verdiği özetlerde vardı

13. ueren

ueren TÜİSAG Üyesi

86. sorudan ne istedin?

14. yasinesraöztürk

hocam 86.soruda d şıkkı sıkıntılı bence afet ve açıl durumlarda çalışan insanlarda kişisel koruyucu kullanmıyor mu sonuçta?

15. cxkare

cxkare TÜİSAG Üyesi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
    Risk kontrol adımları
    MADDE 10 –
    (1) Risklerin kontrolünde şu adımlar uygulanır.
    a) Planlama:
    b) Risk kontrol tedbirlerinin kararlaştırılması:
    c) Risk kontrol tedbirlerinin uygulanması:
    ç) Uygulamaların izlenmesi:

yani yönetmelik hükmünden anlaşılacağı gibi risklerin belirlenmesi ve analizi bir bir risk kontrol adımı değil işin tamamıdır.

ueren bu yazıya teşekkür etti.
  16. cxkare

cxkare TÜİSAG Üyesi

elle taşıma yönetmeliğinde kilo belirtilmemekte yönetmeliği okumanı tavsiye ederim.
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/07/20130724-24.htm

sadece ilo128 numaralı tavsiye kararında söylediğin 15,25,55 kg ibareleri geçiyor.
    zaten soruda da yönetmelik soruluyor.

ueren bu yazıya teşekkür etti.
  17. Hüseyin Er

Hüseyin Er TÜİSAG Üyesi

Salim beyin ekibinde "salim beyin " olmama ihtimali mı var ki cevap salim bey ve site görevlisi anlatım bozukluğu dahil her saçmalık var bu soruda?

18. ueren

ueren TÜİSAG Üyesi

Doğru söylüyorsun ama yönetmeliği bakmak lazım polis gibi onları da dışarıda tutmuş olabilirler fakat bende hava ve deniz taşımacılığı isg ye dahil değil diye biliyorum.

19. FIRAT YILDIRIM

FIRAT YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

valla hocam benzidin sorusu,d tipi kuru kimyezi toz sorusu herkesin ortak görüşü bence yurt sorusunun açıklaması tam değildi yani yönetmelikte oda ve yurt olarak geçiyor ama onunda içinde kadınların çocuklarını emzirmesi için bir emzirme odası diye geçiyor bu ayrıca bu odaların açılması için sadece kadın şartıda aranmıyor eşi ölmüş veya çocuğunun velayeti üzerinde olan baba da bu sayıya dahil ediliyor.
    salim bey sorusunu tam bilemiyorum.
    A grubu 86.sorudada d şıkkında afet acil yardım birimleri olan şıkta zaten acil durum ekiplerinde kullanılan malzemeler kkd kapsamına girdiği için itiraz ettim.
    forklift sorusundada kendi mantığıma aykırı geldiği için itiraz ettim.ikinci şıkta madem forklift devrilmeyecek demişler o zaman öyle forklift varsa neden devrilen yapıya karşı önlem alalım dedim ki devrilmeyecek yapıda forklift varmı arkadaş?

20. yasinesraöztürk

diğer taraftan tsk nın kullandığı malzemelrde kişisel koruyucu degilmidir hocam?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica