Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

kurs hocası 51. sorunun iptal olması lazım dedi. 61 cevap değişikliği 63 te iptal olmalı dedi. a grubu c sınıfı uzmanlık kitabı. (51. soruya itiraz eden oldumu arkadaşlar)???

2. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

21. soru kafadan yanlış...
    adam,17.temmuz.2013 te sistem değiştiriyor. yeniden risk değerlendirmesi yapılması mecburidir, NOKTA...

3. m.y

m.y TÜİSAG Üyesi

Görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi
    MADDE 11 – (1) İşveren; çok tehlikeli ve tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 10
    çalışan için ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 20 çalışan için;
    a) Arama ve kurtarma,
    b) Tahliye ve haberleşme,
    c) Yangınla mücadele,
    ç) İlkyardım
    konularında ayrı ayrı olmak üzere uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az bir
    çalışanı görevlendirir

bu madde de böyle diyor?

4. BERKANKY

BERKANKY TÜİSAG Üyesi

diğeri tamamda 84'üncü soruda sıkıntı yok..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

21 DOĞRU,UĞRAŞMAYIN ARTIK ŞU SORUYLA...

6. brttpc

brttpc TÜİSAG Üyesi

Eğitim kurslarının itiraz etme hakkı yok. Sadece yönlendirebilir. Ayrıca itiraz etmeyi düşündüğünüz sorular herkesin üzerinde durduğu OHSAS ve D tipi kuru kimyevi toz soruları gibi yanlış yazımdan kaynaklı iptal veya yanlış cevap şıkkı verilmiş olan kesin görünen sorular olmalı. Bazı arkadaşlarımız yanlış yaptığı soruların iptal edilmesini düşünüyor. Doğru olan kesin iptal edilmesi gerekekn soruların tartışılıp o sorulara itiraz etmek olmalı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. murat erdoğdu

murat erdoğdu TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itiraz edilecek soruları bugünde yayınlıyorum hala haberi olmayan arkadaşlar var sanırım.

Ekli Dosyalar:

8. mahir yıldız

mahir yıldız TÜİSAG Üyesi

9. mahir yıldız

mahir yıldız TÜİSAG Üyesi

evet soru yalnış zaten 17 temuzda risk değerlendirme yapılmış bir daha aynı tarihte olmasına gerek yok 1 yıl sonra olması lazım.

10. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

Ayrıca, Ağustos ayının mahkeme rövanşı var daha... Onlarca insan mahkemeye gitti ve maalesef o kadar çabuk sonuçlanmıyor itirazlar.

müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  11. Arslan Karadayı

Arslan Karadayı TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar inanın hem çalışıp hem de bu işi araya sıkıştırayım diye dilekçelerin örneklerini dahi almamışım :( kusura bakmayın. Önceki sayfalarda 7 soruluk bir dilekçe hazırlayan arkadaşın dilekçe örneğinden yararlandım ve 5 tanesine göndermiştim. Sorular:
    D tipi kimyevi toz sorusu, APARTMAN-İSG Uzmanı vs. sorusu, hastaneler vs. tehlike düzeyi, Benzidin ve tuzları’nın başka bir kimyasal madde içindeki konsantrasyonu... vs sorusu ve bir de tezgahların kontrolü sorusu idi.

Hakan büyükşimşek ve Hülya1339 bu yazıya teşekkür etti.
  12. siena

siena TÜİSAG Üyesi

A Kitapçığı 61.sorunun cevabı (b) şıkkı değil (c) şıkkı olması lazım. Çünkü metal yangınları D tipi kuru kimyevi toz ile söndürülür.

13. wishboneash

wishboneash TÜİSAG Üyesi

ISGDEM Eğitimcileri tarafından gözden geçirilen soru kitapçıkları neticesinde aşağıda A ve B kitapçıklarına göre ayrı ayrı belirtilen soru numaralarına itirazlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. deniyor
    C SINIFI İTİRAZ EDİLEBİLİR SORULARIN LİSTESİ
    A KİTAPÇIĞI 51, 59, 61, 63
    B KİTAPÇIĞI 76, 84, 86, 88

14. uzmnmümin

uzmnmümin TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kesin ve kesin iptal olması gereken soru b kitapcığında 86. sorudur hafif metallerin magnezyum titanyum vb metallerin söndürme şeklini sormuş ve cevap B şıkkı diyolar fakat yanlıştır cevap D şıkkı olması gerekir

15. yurtseveribo

yurtseveribo TÜİSAG Üyesi

TS 18001 (OHSAS)İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

Kuruluşlarda karşılaşılan en önemli insan kaynakları sorunlarından biri, çalışanların emniyetli ve sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmamalarıdır. Kuruluşların daha iyi rekabet koşullarına ulaşabilmesi için çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusunda planlı ve sistemli çalışmalar yürütmeleri gerekmektedir. TS EN ISO 9001 ve TS EN ISO 14001 gibi standardlar kalite ve çevre yönetimleri üzerine yoğunlaşmış, dolayısıyla kuruluşlarda iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve sürekli iyileştirilerek korunabilmesi için ayrı bir standarda gereksinim duyulmuştur.

NEDEN TS 18001?

• Kârlılığı artırmak,

• İSG çalışmalarını diğer faaliyetlere entegre ederek kaynakların korunmasını sağlamak,

• Yönetimin taahhüdünün sağlandığını göstermek,

• Motivasyon ve katılımı artırmak,

• Ulusal yasa ve dünya standardlarına uyum süresini ve maliyetini azaltmak,

• Paydaşların istek ve beklentilerini karşılayarak rekabeti artırmak,

• Kuruluşlar tarafından sürdürülmekte olan İSG faaliyetlerinin sistematik olarak yayılımını sağlamak için bu sist

16. yurtseveribo

yurtseveribo TÜİSAG Üyesi

http://www.tse.org.tr/hizmetlerimiz...elendirme-yapılan-yönetim-sistemleri/ts-18001

17. cngzgnd

cngzgnd TÜİSAG Üyesi

titanyum alkali metal mi?

18. Mustafa Eyüp AYDIN

Mustafa Eyüp AYDIN TÜİSAG Üyesi

çevre ve orman bakanlığı tarafından hazırlanmış bir kılavuz yani öle kahveden 3 5 kişi değil ayrıca orda yazanlar onların dediği bi şey değil tamamen yönetmelikten alınmış yerlerdir yani ordaki sayılar bağlayıcıdır dostum

19. hilo0007

hilo0007 TÜİSAG Üyesi

selamlar,benzidin sorusunu bende yanlış yaptım ama soruda limit değer dediği için iptal edileceğini düşünmüyorum. diğer şıklar mantık olarak mantıklı gözüksede limit değer diyor. o yüzden iptal olacağını düşünmüyourm.

20. necati kurtulmuş

necati kurtulmuş TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar c sınıfı a kitapçığı 27. soru iptal edilmesi lazım risk değerlendirmesi yönetmeliğinde hangisi yoktur diyor cevap risklerin belirlenmesi ve analizi buda var ben risk kontrol tedbirlerinin kararlaştırılması yaptım bu da yok nasıl olacak bilemiyorum sorunun iptal edilmesi lazım...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica