Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ömerr faruk apaydin

ömerr faruk apaydin TÜİSAG Üyesi

2. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yer alan işyerlerini kapsar.

(2) Bu Yönetmelik, aşağıda belirtilen kişisel koruyucu donanımları kapsamaz.

a) Özel olarak çalışanın sağlığını ve güvenliğini korumak üzere yapılmamış sıradan iş elbiseleri ve üniformalar,

b) Afet ve acil durum birimlerinin müdahale faaliyetlerinde kullandıkları ekipman,

c) Türk Silahlı Kuvvetleri, genel kolluk kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı gibi kamu düzeninin sağlanmasına yönelik kurumların faaliyetlerinde kullandıkları kişisel koruyucular,

ç) Kara taşımacılığında kullanılan kişisel koruyucular,

d) Spor ekipmanı,

e) Nefsi müdafaayı veya caydırmayı hedefleyen ekipman,

f) Riskleri ve istenmeyen durumları saptayan ve ikaz eden taşınabilir cihazlar.

3. Şükrü Şenyürek

Şükrü Şenyürek TÜİSAG Üyesi

Sezen Hanım mevzuatları tam olarak bilemiyorum fakat bize kursta çok net olarak D tipi kkt söndürme malzemesi anlatılmıştı. Sorunun verilen doğru şıkkı yanlıstır. Fakat iptal olması zor bir ihtimaldir.

SELDA GÜRSEL HEKİMOĞLU bu yazıya teşekkür etti.
  4. DENİZ AYGÜN

DENİZ AYGÜN TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. SERCAN ŞAHİNKAYA

SERCAN ŞAHİNKAYA TÜİSAG Üyesi

7 soru iptal edildi 2 soruda şık değiştirildi ve İş güvenliği tarihinin en kötü sınavı olarak tarihe geçti. yaklaşık 30 soruya iptal davası açıldı ve soruların iptal edilmesi için çok sağlam dayanaklar vardı ama noldu derseniz olan o sınava girip sorunun yanlış olduğunu göre göre çözmeye çalışana bizlere oldu. bizlere oldu diyorum ben kazandım ama sınav başarı oranı %15 tir. yazık oldu kısacası. bu sınavda da yine bariz hatalar var bunların sayısı 10-12 bunların en fazla 5 tanesi iptal olur çünkü adamlar hatalarını kabul etmiyorlar Allah yardımcınız olsun. ama biran önce bakanlığa tepki konulmalıdır diye düşünüyorum. siz 100 adet doğru soru soramıyorsanız ne iş yapıyorsunuz diye hesap sorulmalıdır.

yasinesraöztürk ve SELDA GÜRSEL HEKİMOĞLU bu yazıya teşekkür etti.
  6. DENİZ AYGÜN

DENİZ AYGÜN TÜİSAG Üyesi

İTİRAZ DİLEKCE ŞEKLİNDE FORMATLA YOLLA HEMEN BENCE DOGRU SÖYLÜYORSUN

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ayhan TOPAL

Ayhan TOPAL TÜİSAG Üyesi

de
    Değerli arkadaşım risk değerlendirmesini gerçekleştirdiği ekibinden bahsediyor önce soruyu anlayalım lütfen..burada risk değelendirme uzmanı bulunması şart

8. Şükrü Şenyürek

Sercan Bey aynen düşüncelerinize aynen katılıyor ve tebrik ediyorum. ^gündür bende defalarca bunu yazdım. Sizin sayenizde bunu tekrar belirtmek istiyorum.

Arkadaşlar ! Ben kazandım benim ihtiyacım yok değip bu kirliliğe göz yummayalım. Bu bizlere EĞİTİMİMİZE ve de o kadar emek verdiğimiz DİPLOMALARIMIZA dolayısıyla KİŞİLİĞİMİZE hakarettir.

Yine tekrarlıyorum bunları 80 üzerini neti olan biri olarak yazıyorum ve de 6 soru hakkında dilekçemi yine de verdim.

musty0786, Hüseyin Er, beburduyem ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. Ayhan TOPAL

Ayhan TOPAL TÜİSAG Üyesi

10. orhan yavuz

orhan yavuz TÜİSAG Üyesi

katılıyorum

11. zfryrn

zfryrn TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 30,61,87. sorularda bi yanlışlık olduğunu düşünenler var mı

12. Ayhan TOPAL

Ayhan TOPAL TÜİSAG Üyesi

66 doğrum kesin 13 sorunun cevabını hatırlamıyorum ama yanlışlar içerisinde de 5 iptal sorusu var inşallah kazanırız yani 4 soru lazım :(

13. Şükrü Şenyürek

Arkadaş yanlı olan soruları burada arkadaşlarla günlerdir irdeledik. Artık bu soru yanlış şu soru doğru vakti geçti. Yasal oalrak itiraz hakkı için Son gündür. Lütfen TEPKİNİZİ gösterin dilekçeleriniz ile.

14. nadir karabacak

nadir karabacak TÜİSAG Üyesi

NEDEN.?

Ali Gümüşoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  15. Şükrü Şenyürek

Ayhan Bey iptal sorular var derken daha yasal olarak iptal olan bir şey yok sanırım. Ben henüz bir açıklama duymadım.

16. zfryrn

zfryrn TÜİSAG Üyesi

dilekçeyi nasıl gönderiyoruz

17. Şükrü Şenyürek

Bu dilekçeyi kullanabilirsiniz. Fakat yasal süre bugün veya yarın doluyor. Ankara dısında iseniz yetiştirmeniz zor.

Ekli Dosyalar:

18. Mehmetcarlos

Mehmetcarlos TÜİSAG Üyesi

76. SORU İÇİN DEDİKLERİNE KATILIYORUM. FAKAT 87. SORU TEMİZ

19. tancu

tancu TÜİSAG Üyesi

20. Uygur87

Uygur87 TÜİSAG Üyesi

nasıl 150 dahil değil arkadasım ..yönetmelikte 150 den cok ifadesi geciyor cvp kesinlikşe 151 dogru

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica