Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. rıdvan yıldırım

rıdvan yıldırım TÜİSAG Üyesi

kardes pekı bu b kıtapcıgı 86 soruya ne diyorsun ayrıca benzedinle alakalı bi soru vardı bu ikiside cok tartısıldı benım dusuncem 86 nın cvabı yanlıs diğerinde ise mantık hatası var

akın kurt ve Hülya1339 bu yazıya teşekkür etti.
  2. ihsan çiper

ihsan çiper TÜİSAG Üyesi

ben sadece yapılan yanlış yorumları ele aldım.elbette doğru yapılan yorumlarda var onlara sözüm yok tıpkı senin bahsettiğin benzidin sorusu gibi.ordaki şıklar verilen limit değerinde altında olduğundan soruda mantık hatası var.benim sözüm sadece bilmeden yorum yapanlara.

Hülya1339 bu yazıya teşekkür etti.
  3. KU40

KU40 TÜİSAG Üyesi

4. rıdvan yıldırım

rıdvan yıldırım TÜİSAG Üyesi

kesinlikle haklısınız bu konuda ihsan bey yorumunuzdan okudugum kadarıyla yönetmelikleri yeterince incelemiş ve soruları o şekilde degerlendirmişiniz sizin aklınızda dilekçe verilmesi için hangi soruları öneriyorsunuz?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. KU40

KU40 TÜİSAG Üyesi

25 Nisan 2013 tarihli
    İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE

GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ

2.4. Tezgâhlar

2.4.1. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri EK-III, madde 1.4.’te yer alan hususlara uygun olarak yapılır.

2.4.2. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri, makine mühendisleri, makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.
    2.4.3. Elektronik kumanda sistemi ile donatılmış makine ve tezgâhların periyodik kontrolü; makine veya mekatronik mühendisi ile elektrik mühendisleri ve/veya bunların teknikerleri tarafından birlikte yapılır.

2.4.3. Elektronik kumanda sistemi ile donatılmış makine ve tezgâhların periyodik kontrolü; makine veya mekatronik mühendisi ile elektrik mühendisleri ve/veya bunların teknikerleri tarafından birlikte yapılır.

6. k_ripto

k_ripto TÜİSAG Üyesi

Dikkat edilecek olursa bizlere verilen bilgilerde etkileme miktarı 16 birimlik farklara kadar verilmiş. Şayet fark bu aralıklar içerisinde olsa idi itiraz söz konusu olabilirdi. Fark 20 olunca itiraz edilmiyor. Bende 100 yaptım zira 103 çok uzak bir değer. 90 ise olanaksız. Evet etkiler doğru. Aama şıklara bakıldığında cevap ayan beyan ortada..Sınava dikkat ettiyseniz özellikle cevap şıklarında birbirinden oldukça uzak şıklar vardı hemen hemen tüm sorularda. Bu da cevabı bilme yüzdesini arttırmakta.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

akın kurt bu yazıya teşekkür etti.
  7. k_ripto

k_ripto TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar tüzük iptal edildi..tüzükten değerler alarak buraya yazmayın ltf..yok hükmünde olan bir bilgiyi paylaşıyorsunuz. sınavda hiç tüzük soruldumu dikkat etmediniz sanırım..sorular hep yönetmelikten geldi..

8. ihsan çiper

ihsan çiper TÜİSAG Üyesi

ben 3 soruda itirazda bulundum.O bahsettiğiniz metal yangınları sorusu,salim bey in risk değerlendirme ekibinde bulunması gereken kişiler sorusu ve okullar ibadethaneler restoranlar sorusu. bu üç soruda itirazda bulundum.

Hülya1339 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Moonguard

Moonguard TÜİSAG Üyesi

Bırak 103 ü 150 DB diye bir değer olsaydı şıklarda gene doğru cevap 100 DB den ziyade 150 DB olurdu. Çünkü sen anca 100 DB ye dayanan bir ekipmanı bu değerin üstünde olan(100.034.. DB) bir gürültüye tutarsan iş kazası olunca da ama bize yönetmelikte böyle gösterdiler diye söylersin artık.

Ayrıca, bir yönetmelik diye tutturuyor bazı adamlar zaten sıkıntı orada yönetmelik yanlış. Bu kadar dar görüşlü olmayın, herşeyi de kabullenmeyin.

10. KU40

KU40 TÜİSAG Üyesi

Bu Yönetmeliğide incelemenizi tavsiye ederim.
    DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Bina Tehlike Sınıflandırması

Bina tehlike sınıflandırması

Madde 19 - Bu Yönetmelik kapsamında olan bina veya bir bölümünün tehlikesi, yangının başlama ve yayılması, yangın esnasında ortaya çıkan duman ve gazlar, patlama tehlikesi gibi bina veya yapıda bulunanların yaşamları ve emniyetleri için potansiyel tehlike oluşturan faktörlerin izafi tehlike dereceleri anlamındadır.

Bina veya bir bölümünün tehlike sınıfı, binanın özelliklerine ve binada yürütülen işlem ve operasyonların niteliğine bağlı olarak saptanır. Eğer bir binanın çeşitli bölümlerinde değişik tehlike sınıflarına sahip maddeler bulunuyorsa en yüksek tehlike sınıflandırmasına göre uygulama yapılır.

Bina veya bir bölümünün tehlike sınıflandırması aşağıda tanımlanan şekilde düşük, orta ve yüksek olarak yapılır.

a) Düşük tehlike, bünyesinde kendi kendine yayılan bir yangının oluşmasına imkan vermeyecek şekilde düşük yanabilirliğe sahip malzemelerden oluşur. Konutlar, ibadethaneler, hastaneler, okullar, kütüphaneler, müzeler, bürolar, restoran oturma alanları, tiyatro, oditoryum ve benzeri yerler bu kapsamdadır.

b) Orta tehlike, orta hızla ve önemli miktarda duman çıkararak yanma olasılığı bulunan malzemelerden oluşur. Otopark, fırın, çamaşırhane, restoran servis alanları, kuru temizleyici, deri üretimi, ticarethaneler, kağıt üretimi, postane, yayın evi, matbaa, otomobil tamirhaneleri, tekstil üretimi, lastik üretimi, marangozhane ve benzeri yerler bu kapsamdadır.

c) Yüksek tehlike, çok hızlı olarak yanma olasılığı bulunan veya patlama tehlikesi bulunan malzemelerden oluşur. Uçak hangarları, yanıcı sıvı ve gazların üretildiği, depolandığı ve dağıtıldığı yerler, tutuşma sıcaklığı 38 0C dan düşük yanıcı madde kullanılan yerler, plastik, plastik köpük ve benzeri madde üretim yerleri ile boyahaneler bu kapsamdadır.

11. k_ripto

k_ripto TÜİSAG Üyesi

size sadece gülüyorum..:))))))) ne diyeyim ...yorum yok..

12. k_ripto

k_ripto TÜİSAG Üyesi

siz 87 db diye bir sınır olduğunu ve bu sınır üzerindeki durumlarda yapılacakları hala kavrayamamışsınız..tutturmuşsunuz iş kazası vesaireden..çok güldüm ya..allah iyiliğinizi versin:)))))))))))

13. Moonguard

Moonguard TÜİSAG Üyesi

Zaten anca gülebilirsin. Zira ne benim söyleceklerimi anlayacak kapasiten ne de aksi görüşü savunacak bilgin var.

14. yüksel biçer

yüksel biçer TÜİSAG Üyesi

ya sen okuma bilmiyon yada okuduğunu anlamıyon

15. k_ripto

k_ripto TÜİSAG Üyesi

benzidin ve tuzlarına ilişkin soru:( kanzorejen ve mutajen maddelerle çalışanlarda sağlık ve güv. önlemleri hakkında yönetmelik kapsamında ek 3 kullanımı yasak olan kim. maddeler kısmında aradığınız cevabı bulabilirsiniz. yüzde 0,1 doğru cevaptır.

16. k_ripto

k_ripto TÜİSAG Üyesi

arkadaşım itiraz edilecek tek soru var o da ts 1800 yazılmış..başka soru yok..biraz incelerseniz bunu görebilirsiniz..at kafadan yapmadan önce az yönetmelik okuyun..

17. K.Onur

K.Onur TÜİSAG Üyesi

2009 da Yeni Yonetmelik var sizinki guncel degil dikkat ltf.

18. Hülya1339

Hülya1339 TÜİSAG Üyesi

19. Hülya1339

Hülya1339 TÜİSAG Üyesi

Ben de bunlara ilave benzidin sorusuna itiraz ettim umarım iptal olur bu sorular.

20. woldemort_33

woldemort_33 TÜİSAG Üyesi

itiraz edilmesi gereken sorular: A kitapçığı
    20 soru
    27 soru
    61 soru
    63 soru
    itiraz edilebilir.Bana göre cevapları sırasıyla 20-B iken cevap anahtarında A denilmiş.27-D iken cevap anahtarında B denilmiş.61-C iken cevap anahtarında B denilmiş.63-D iken cevap anahtarında B denilmiş.Bilemiyorum ama siz ne düşünüyorsunuz.

murat erdoğdu ve Hülya1339 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica