Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

2. DENİZ AYGÜN

DENİZ AYGÜN TÜİSAG Üyesi

sana katılıyorum

3. BAYRAM ÇAKMAK

BAYRAM ÇAKMAK TÜİSAG Üyesi

bencede çok alakasız... orada emzirme odası olması gerekiyor 150 fazlası için...

4. Kadir USLU

Kadir USLU TÜİSAG Üyesi

76. soru 2-3 doğru risk değerlendirmesi yapılması gerekiyor yönetmelikte geçiyor. 87.sorunun doğru cevabı b olmalı yani 1-2 doğru 3 yanlış çünkü kkd değiştirilebilir parçalardır doğru cevabın a olduğunu yazmışlar 87.sorunun iptal olacağını düşünüyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Volkan Çetin

Volkan Çetin TÜİSAG Üyesi

benim iş yerine yaptırdığım ses ölçümlerinde kaynakla çalışmalarda kulaklık kullanılmalı olarak rapor geldi elime.

6. essential

essential TÜİSAG Üyesi

iptal edilmesi mümkün sorular var, iptaller ile geçersin
    ben de senin gibi düşünüyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. DENİZ AYGÜN

DENİZ AYGÜN TÜİSAG Üyesi

evet bencede

8. Hasan Koç

Hasan Koç TÜİSAG Üyesi

- Site görevlisi sorusu da yanlış değil... Siteler için risk değerlendirmesini İSG uzmanı olmadan yapabilirsiniz... Yani Salim Bey de risk analizini kendisi düzenleyebilir...

9. jeolog-ipek-83

jeolog-ipek-83 TÜİSAG Üyesi

bence de öyle olmalı bende d şıkkı dedim

10. gulcançifçi

gulcançifçi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sodyum,potasyum,titanyum gibi reaktif metal yangınları d tipi kuru kşmyevi toz ile söndürülür ama cevaplarda köpük demiş bu soru iptal olmalı.metal yangınları kkt ile söndürülür köpük ile değil

11. jeolog-ipek-83

Birde 62. soru . yangın asansörü yoktur diye hatırlıyorum bence cevap a olmalıydı

12. Aysecan83

Aysecan83 TÜİSAG Üyesi

yanlış bilgi vermeyin emzirme odası değil o " kreş" tir. (çocuk bakım yurdu)

13. Soner Tetik1

Soner Tetik1 TÜİSAG Üyesi

uzgunum ama dogru cevap D, yangin kompartimani max. 60 dk olur

14. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

15. selda boy

selda boy TÜİSAG Üyesi

1-yurt acma yukumluluğu olan soruda bence acıklama yetersiz , normal yurt sandım o anki durumda hiç aklıma kresti cocuktu vs seyler gelmedi.

2-okul, resterant sorusuda eski yönetmelik düşük tehlike , yeni yönetmelik orta tehlike 1 olarak gozukuyor.

itiraz basvurusu yapacaklara dikkat diyorum,bu itirazlar sayesinde,daha önceki sınavlarda 68 de kalan arkadaşlarım sınavı geçmişlerdi.

16. burak yılmaz99

burak yılmaz99 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu arada iptal edilen soru olursa nasıl bir yöntem uygulanıyor, o soru herkes için ''doğru cevapladı'' olarak mı düzeltiliyor yoksa hesaplamaya dahil edilmiyor mu?

17. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

A.kitapcığı 57 soru iptal olacak çünkü: forkliftin devrilmesinden kaynaklanan risklerin azaltılacak önlen diye soruyor.. cevap d denmiş yanlış ..cevabın b olması lazım çünkü devrildikten sonra oluşabilecek riskin azaltılması(adamın ölmemesi gibi).. neymiş forklift devirlmeyecek yapıda olmayacakmış. zaten devrilmese devrilmesinden kaynaklanan riskin ne önlemini alacaksın .. aşagıda b sınıfı ve c sınıfı ısg sınavında sorulan nerdeyse aynı iki soru var. 57. sorunun cevap şıkkı % 100 b olmalıdır.delil aşağıda daha ne yapayım..Ekran Alıntısı.PNGEkran Alıntısı4.PNG

Aymet Solak bu yazıya teşekkür etti.
  18. jeolog-ipek-83

mevzuatta asansör kaçış olarak görülemez diyor ama. ben onu görünce direk a dedim neyse benim geçmeme yetecek puanım gelicek inşallah

19. yenibirdost

yenibirdost TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar B grubunda 2 ile 86 , A grubunda 27 ile 61 ' tekabül eden sorularda hata var B grubunda 2 , A grubunda 27 iptal olmalı ----B grubunda 86, Agrubunda 61 soruların cevabı değişmeli.

20. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica