Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. çağdaş özkan

çağdaş özkan TÜİSAG Üyesi

Müslüm Bey biz anya diyoruz sen diosunki yok Konya biz sınav zordu kolaydı değildi mi dedik diyoruz hala sınav çok kolaydı diosun ya..

2. çağdaş özkan

Sanki bi sen gectın sınavdan girenlerin yüzde 65 i geçiçek zaten kolay oldugu ordanda belli olur senin demenle değil. Biz Oturup Belli olan yönetmeliklerdem bile şaibeli soru nasıl çıkar diyoruz..

3. Geosoil

Geosoil TÜİSAG Üyesi

ezbere dayalı sayılı sorular kadar saçma bir durum yok bence. çünkü bizler uzman olduğumuzda bu sayıları ( ... dk, ... yıl, %..., ... yıl gibi ) ezbere bilmek zorunda değiliz. elimizde yönetmeliklerle de pek hala çalışabiliriz. kaldı ki bu yönetmelikler sürekli değişiyor

4. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

Peki arkadaslar hepinize başarılar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

SİVİL SAVUNMA UZMANLIĞI
    Yangın Söndürme Cihazları Nasıl Kullanılır?

• Cihazı yangın yerine getiriniz, rüzgarı arkanız alınız.
    • Ateşe mümkün olduğunca yaklaşınız.
    • Tetik mekanizmasını kilitleyen pimi çıkartınız veya karbondioksit tüpünün valfini sola doğru çevirerek açınız.
    • Tetiğe sonuna kadar basarak çıkan gazı veya tozu yangının doğduğu yere doğru püskürtünüz.
    • Yangını ön taraftan arkaya doğru söndürünüz.
    • Yangını söndüğü emin olmadan terk etmeyiniz.
    • Tozlu cihazları, toz bitene kadar boşaltınız.
    A SINIFI YANGINLAR: Katı madde (tahta, kâğıt, pamuk ...) yangınlarıdır. Soğutma ve yanıcı maddenin uzaklaştırılması ile söndürülür ve kontrol edilir.

B SINIFI YANGINLAR: Yanabilen sıvılar bu sınıfa girer. (Benzin, benzol, yağlar, yağlı boyalar ...) Soğutma (sis halinde su) ve boğma (karbondioksit, köpük, kuru kimyevi toz...) ile bu yangınlar söndürülebilir.

C SINIFI YANGINLAR: Yanıcı gaz madde yangınlarıdır. (Metan, propan, SLP ...) Bu yangınlar kuru kimyevi toz, halon 1301, halon 1211 kullanılarak söndürülebilir. Elektrikli makine ve hassas cihaz yangınları da bu sınıfa dahildir.

D SINIFI YANGINLAR: Yanabilen hafif metal yangınları bu sınıfa girer. (Sodyum, Potasyum, Titanyum, Magnezyum ...) Bu yangınlar da kuru kimyevi toz kullanılarak söndürülebilir.

Elektrik yangınları ayrı bir yangın sınıfı değildir. Bu tür yangınlarda elektrik akımı kesilerek yangına müdahale edilmelidir.

6. atilla ozulug

atilla ozulug TÜİSAG Üyesi

insanları anlamak zor çizginin bu tarafındayken canları yanarken panterler çizginin öbür tarafına geçtimi canı yananları umursamayıp sistemci sistemci amaçsız yere konuşuyolar sanki sınavı o hazırladıda itirazımıza itiraz edip bize ders veriyo geçtiysen sınavı git işine bak yani dimi :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. çağdaş özkan

ben anlamıyorum geçmiş sınavlara da bakıyorum adamlar şöle bir soru soramıyor ya acizler.. 200 kişinin çalıştığı çok tehlikeli bir kuruluşa isg uzmanı ayda kaç gün gitmelidir? bu soruyu sormak cok mu zor?

8. çağdaş özkan

size de başarılar Müslüm Bey

9. atilla ozulug

bana kalırsa biyolog, inşaat teknikeri sorusuda yanlış yanlıştan ziyade art niyetli bu insanlar sınava giriceği saate kadar durmadan internetten bilgimi takip edicek bunun bi sınırı olmalı (sonunda buldum kelimeyi ARTNİYETLİ bu sınav art niyetli soru dolu :) )

10. çağdaş özkan

Yok o konuda size katılmayacağım atilla bey yenilikleri takip ediceksin isg uzmanı olduğunda da takip ediceksin. Ben olsam şıklara Peyzaj Mimarını'da koyardım.

11. atilla ozulug

tamam takip ediceksin ama bu takip süresinin belli sınırlar içinde olması lazım diyorum zaten. takip edilmesin demiyorum

12. sinanadik1983

sinanadik1983 TÜİSAG Üyesi

o kadar da değil ama takip fena boyutta

13. çağdaş özkan

zaten belli sınırlar içersinden eylül sonundan sonra değişenler dahil değil. Bu biyolog olayı yazın gerceklesen bir olay

14. atilla ozulug

hadi ya yazın mı bilmiyodum ben daha yakın sanıyodum ozmn ben cortlamışım :D

15. suatt25

suatt25 Guest

valla cvbı neyse ne hiç merak edip te bakmadım ben bunların hepsini ezberlemek zorunda mıyım bu ne saçma soru böyle bunu doğru yapan ya sallayarak doğru yapmıştır ya da özel bir ilgisi vardır konuyla. daha ne konular sorular vardı buna gelene kadar.

16. çağdaş özkan

Evet yanılmıyorsam ağustos bası olması lazım

17. atilla ozulug

size katılmakla beraber katılmıyorumda suat bey sallanıcak bi soru değildi aslına bakarsanız kolay bi soruydu bilinebilicek sorulardandı bu soruya itirazı çok kabul edemiyorum ben ama genel itirazınıza hak veriyorum yani bu bilgileri sınavda sormaya kalkıcak olursa bir ton ezberlenecek sayı değeri var bunları hiç bi iş güvenliği uzmanı ezberleyemez

18. Hatice Çetiner

Hatice Çetiner TÜİSAG Üyesi

20 ve 61 için haklısın.

suatt25 bu yazıya teşekkür etti.
  19. suatt25

suatt25 Guest

valla ben bu tarz sorulara karşıyım bilene tabikide cvbı çok kolay böyle sorular sorulcaksa bilmemiz gerekiyorsa daha doğrusu ezberlememiz gerekiyorsa bunları sırf bunlar için ayrı bir sınav yapmaları gerekir.

20. Suat Karayılan

Suat Karayılan TÜİSAG Üyesi

İtiraz edecek arkadaşlar için belki faydası olur.

Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica