Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. çağdaş özkan

çağdaş özkan TÜİSAG Üyesi

Suat Bey tesekkürler sizin yaptıgınız tespitlermi cümle yanlıslarını görmüssünüzde orta tehlike düşük tehlike gibi bariz bir yanlısı görmemişsinizde

2. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

İtiraz süresi bitti diye biliyorum.

3. Suat Karayılan

Suat Karayılan TÜİSAG Üyesi

Çağdaş bey, tespitler benim değil eğitim aldığım kurumdan bana bildirilen sorular bunlar. ama sizinle başka bir dosya daha paylaşıyorum bunu da incelemenizi tavsiye derim. iyi geceler...

4. Suat Karayılan

Oktay bey, 26 ı son gün diye biliyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. atilla ozulug

atilla ozulug TÜİSAG Üyesi

Şu asgari gereklilik sorusunada itiraz eden görmedim bence o da yanlış çünkü asgari diyo tozu içinde tutması yada gazı bilmem napması şart deil diye biliyorum başka tekniklerle bertaraf edilebilir sonuçta böyle bi zorunluluk yok

6. çağdaş özkan

gercekten farkına varamadıgımız cok ilginc itirazlar var

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hüseyin Er

Hüseyin Er TÜİSAG Üyesi

Ne kadar cok itiraz olursa sermaye okadar hızlı doner. A kitapçığında 2 soru alt alta birinde TS1800 yazıyor , digerinde TS 18001 okadar uzman kişiler bunu farketmediler mı? Her sınav aynı tantana. En az 7-10 soru hatalı yanlis. Ne kadar hatalı soru okadar başvuru=para. Insanları aptal yerine koyuyorlar resmen. Yazık!!

8. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

rıdvan bayhan umarım kaydırma falan yapmamılşsındır. veya kitapçığın yanlış işaretlenmemiştir!!! o zaman daha çok heyecanlanırsın!

9. Hüseyin Er

Hüseyin Er TÜİSAG Üyesi

Ne kadar cok itiraz olursa sermaye okadar hızlı doner. A kitapçığında 2 soru alt alta birinde TS1800 yazıyor , digerinde TS 18001 okadar uzman kişiler bunu farketmediler mı? Hersınav aynı tantana. En az 7-10 soru hatalı yanlis. Ne kadar hatalı soru okadar başvuru=para. Insanları aptal yerine koyuyorlar resmen. Yazık!!

10. çağdaş özkan

tahminimce en az 2milyon tl para kazanıldı

11. suatt25

suatt25 Guest

böyle sorulara aptal olmayın da itiraz etmeyin o zaman cvplar gayet açık ve net TS1800 YAZIYO DİYE CVP MI DEĞİŞTİ ?

12. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

Ankara dışında iseniz geç kalınmıştır. Ayrıca eklemiş olduğunuz dosyaya baktım ve;

C Sınıfı B kitapçığı Soru 84 – Kabul edilen doğru şık C
    Tezgahların periyodik kontrolleri ile ilgili aşağıdaki hususlardan hangisi doğrudur?
    A)Tezgahların periyodik kontrollerini makine mühendisi ve makine teknikeri birlikte yapmalıdır.
    B)Elektronik kumanda sistemi ile donatılmış tezgahların periyodik kontrollerini bilgisayar mühendisi tek başına yapabilir.
    C)Tezgahların periyodik kontrollerini makine mühendisleri yapabilir.
    D)Elektronik kumanda sistemi ile donatılmış tezgahların periyodik kontrollerini elektronik mühendisi ve elektrik mühendisi birlikte yapmalıdır.

BAKIM, ONARIM VE PERİYODİK KONTROLLER İLE İLGİLİ HUSUSLAR – EK III
    2.4. Tezgâhlar

2.4.1. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri EK-III, madde 1.4.’te yer alan hususlara uygun olarak yapılır.
    2.4.2. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri, makine mühendisleri, makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.
    2.4.3. Elektronik kumanda sistemi ile donatılmış makine ve tezgâhların periyodik kontrolü; makine veya mekatronik mühendisi ile elektrik mühendisleri ve/veya bunların teknikerleri tarafından birlikte yapılır.

A şıkkı için, Yönetmelikte 2.4.1 direkt eliyor (ve/veya yapmalıdır) olarak.
    B şıkkı için, Yönetmelikte Bilgisayar Mühendisi olmaması şıkkı direkt eliyor.
    D şıkkı için, Yönetmelikte 2.4.3'te Makine veya Mekatronik ile Elektrik Mühendisi ve/veya bunların teknikerleri diyor, Elektronik mühendisi VE Elektrik Mühendisi demesi, Elektronik Mühendisi ünvanı geçmiyor, bu şıkkı eliyor.

C şıkkı için, Makine Mühendisi yapabilir diyor, ve yönetmelikte 2.4.2 Makine Mühendisleri kısmını almışlar sadece, ve yapabilir diyor.

Bu soru iptal olmaz.

13. Suat Karayılan

Oktay Bey, olabilir.

14. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

Düzeltme A şıkkı için yazdığım, 2.4.2 olacak

15. suatt25

suatt25 Guest

16. çağdaş özkan

17. suatt25

suatt25 Guest

esra hanıma

18. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

Forklifte iptal olmaz bence, önceki sayfalarda yazmıştım yönetmelikte geçiyor çünkü. Diğer arkadaşların yazdığı, itiraz edilenleri ise ben hangi şık cevap verdiğimi hatırlarıyorum.
    Yurt sorusu da iptal olmaz bence, açık yönetmelikte;

C Sınıfı B kitapçığı soru 70 - Kabul edilen şık B
    İşverenin yurt açma yükümlülüğünün bulunması için işyerinde çalışan kadın sayısı en az kaç olmalıdır?
    A)11 B)151 C)1001 D)2501

GEBE VEYA EMZİREN KADINLARIN ÇALIŞTIRILMA ŞARTLARIYLA EMZİRME ODALARI VE ÇOCUK BAKIM YURTLARINA DAİR YÖNETMELİK
    DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
    Oda ve Yurtlarla İlgili Genel Hükümler
    Oda ve yurt açma yükümlülüğü
    MADDE 13 –

(1) Yaşları ve medeni halleri ne olursa olsun, 100-150 kadın çalışanı olan işyerlerinde, emziren çalışanların çocuklarını emzirmeleri için işveren tarafından, çalışma yerlerinden ayrı ve işyerine en çok 250 metre uzaklıkta EK-IV’te belirtilen şartları taşıyan bir emzirme odasının kurulması zorunludur.
    (2) Yaşları ve medeni halleri ne olursa olsun, 150’den çok kadın çalışanı olan işyerlerinde, 0-6 yaşındaki çocukların bırakılması, bakımı ve emziren çalışanların çocuklarını emzirmeleri için işveren tarafından, çalışma yerlerinden ayrı ve işyerine yakın EK-IV’te belirtilen şartları taşıyan bir yurdun kurulması zorunludur. Yurt, işyerine 250 metreden daha uzaksa işveren taşıt sağlamakla yükümlüdür.

19. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

geçen sınavda A sınıfı için 15-20 soru iptal edilmişti , adamlar nasıl itiraz ediceklerini biliyolar

biz pek beceremiycez gibi , hayırlısı olsun 3 tane iptal olur heralde

20. atilla ozulug

atilla ozulug TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şu iptal konusunda tam bilgisi olan var mı (yorumu değil kesin bilgisi) o soruyu doğruda yapsan soru iptal olursa +1 puan diyorlar yani ben 69 alıyorum diyelim hesaplamalarıma göre ve doğru yaptığım bir soru iptal olduğunda 69 damı kalıyorum 70 mi oluyo. Benim anladığım millet 70 olur diyo ama mantıken yanlış bu mantığa göre sınavdan 100 ün üzerinde alanda olabilir seçeneği çıkıyo tam bilgisi olan aydınlatabilirmi ?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica