Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. murat erdoğdu

murat erdoğdu TÜİSAG Üyesi

C sınıfı B kitapçığında 17.soruda B ve D doğru cevaplardır. Çünkü işyerinde çalışan destek elemanı olmayabilir. bu yüzden imzasının bulunma zorunluluğu yoktur...BEN BU AÇIKLAMAYI DESTEKLİYORUM

pasatchm bu yazıya teşekkür etti.
  2. murat erdoğdu

murat erdoğdu TÜİSAG Üyesi

BU SORUYA İPTAL BAŞVURUSU YAPAN VAR MI

3. suatt25

suatt25 Guest

ağustos sınavında mağdur olmayan kalmadı bide herkesi ankara ya topladılar tam rezalet sınav desen ayrı bi kepazelikti o sorulara baksınlar sonra konuşsunlar

Lütfiye Fidan, figen1903 ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  4. suatt25

suatt25 Guest

bu soruya boşuna iptal başvurusu yapma ağustos sınavında risk değerlendirme uzmanı cvplı bi soru vardı ona bak herkes destek elemanı yaptı patladı soru da iptal olmadı. destek elemanı olmak zorunda arkadaşım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hüseyin Er

Hüseyin Er TÜİSAG Üyesi

Itiraz etmek aptallik değil hakkını savunmaktir. Insanın zoruna giden bile bile yapılan yanlislardir. Her sınavda %10 a yakın hatalı şüpheli soru olması tesadüf mu sizce... Boş konuşmayın!

figen1903 bu yazıya teşekkür etti.
  6. suatt25

suatt25 Guest

arkadaşım sen bu sorunun cvbını ne yaptın?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. TaMeRYayla

TaMeRYayla TÜİSAG Üyesi

Bence de

8. abdulkadir arslan

abdulkadir arslan TÜİSAG Üyesi

esasında sınvalar uygulama üzerine olmalı, çelişkiye yer vermeyecek şekilde, örneklerle uygulamalı olmalı tüzük yönetmelik ezberletme yerine, o tüzüğü yönetmeliği biliyormu biliyorsa şöyle bir durumda ne yapılmalı şeklinde olmalı.

9. celilcevik

celilcevik TÜİSAG Üyesi

evet sizin doğru olarak işaretlediğiniz bir sorunun cevabı değişirse ve sizin ki tutmuyorsa puanının düşer.

10. suatt25

suatt25 Guest

TS18001 yerine TS1800 yazan sorunun cvbına kabul edilebilir risk diyemeyip te yazım yanlışının arkasına sığınarak bu sorunun iptal olması gerektiğini ve bide üstüne hakkını savunduğunu söyleyen insanlar TS18001 yazsaydı nolcaktı ne değişçekti neyin arkasına sığıncaktın.

müslüm63, azmcyln ve musty0786 bu yazıya teşekkür etti.
  11. Ali SARIKAVAKLI

Ali SARIKAVAKLI TÜİSAG Üyesi

Yanlış düşünce; işyerinde çalışan yoksa o işyeri yönetmeliğe girmez!!!

suatt25 bu yazıya teşekkür etti.
  12. Hüseyin Er

Hüseyin Er TÜİSAG Üyesi

Benim doğru veya yanlis yaptıgım önemli değil arkadasım... Burda bu soru değil sadece bir cok soru şüpheli konumda gözüküyor... Önemli olan ben değil biz!

13. ahmet _yıldız14

ahmet _yıldız14 TÜİSAG Üyesi

10 gün iş günü die bi ibare yok iş günü dersen ozaman sınavın açıklanma tarihini bile gecme ihtimalin çıkabilir :)

14. atilla ozulug

atilla ozulug TÜİSAG Üyesi

soruna çok saçma yaklaşıyosunuz yani dediğiniz şu bizim amacımız 10x geçen sınavı 2x olarak nitelendirirsek bu sınavda 7x olsun sorun şu neden 10x değil ? bu kadar zor mu bu soruları hazırlamak yani ben 18 ağustos syınavına girmiş biri olarak evet ağsutos sınavından kat be kat iyi bi sınavdı ama bu sınavın yeterli olduğunu göstermez demek istiyorum izzet bey.

Hüseyin Er bu yazıya teşekkür etti.
  15. bariscam

bariscam TÜİSAG Üyesi

Akitapçığı 63. soru Akadaşlar bende sınavda yanlış yaptım .çünkü hasta Nace kodlarına bakıldığı zaman çok tehlikeli iş kapsamında ama yönetmeliğe göre bakarsak.

Bina veya bir bölümünün tehlike sınıflandırması aşağıda tanımlanan şekilde düşük, orta ve yüksek olarak yapılır.

a) Düşük tehlike, bünyesinde kendi kendine yayılan bir yangının oluşmasına imkan vermeyecek şekilde düşük yanabilirliğe sahip malzemelerden oluşur. Konutlar, ibadethaneler, hastaneler, okullar, kütüphaneler, müzeler, bürolar, restoran oturma alanları, tiyatro, oditoryum ve benzeri yerler bu kapsamdadır.

b) Orta tehlike, orta hızla ve önemli miktarda duman çıkararak yanma olasılığı bulunan malzemelerden oluşur. Otopark, fırın, çamaşırhane, restoran servis alanları, kuru temizleyici, deri üretimi, ticarethaneler, kağıt üretimi, postane, yayın evi, matbaa, otomobil tamirhaneleri, tekstil üretimi, lastik üretimi, marangozhane ve benzeri yerler bu kapsamdadır.

c) Yüksek tehlike, çok hızlı olarak yanma olasılığı bulunan veya patlama tehlikesi bulunan malzemelerden oluşur. Uçak hangarları, yanıcı sıvı ve gazların üretildiği, depolandığı ve dağıtıldığı yerler, tutuşma sıcaklığı 38 0C dan düşük yanıcı madde kullanılan yerler, plastik, plastik köpük ve benzeri madde üretim yerleri ile boyahaneler bu kapsamdadır.

yapacağınız itirazın hiç bir manası olmayacaktır..Sadece itiraz etmek için itiraz etmemek lazım.

16. suatt25

suatt25 Guest

her yorumuma çarpı işareti koymaktan vazgeç beni anlamaya çalış bu soruda hiçbişey yok demek istiyorum şüpheli bişey yok cvp şıklarını okuyunca cvp zaten belli demek istiyorum . her şeye böyle itiraz edilirse bu işin suyu çıkar itiraz edilecek sorular var evet yok değil ama böyle gereksiz itirazlar yüzünden gerçekten iptal olması gereken sorular iptal olmuyor .

17. woldemort_33

woldemort_33 TÜİSAG Üyesi

Elimdeki kaynaktan okuyorum ondada ikilemde kalıyorum.O yuzden paylaşmak istedim,tabi o konu hakkında iyi bilgiye sahip arkadaşlar yayım yaparsa bizide aydınlatmış olurlar.

18. suatt25

suatt25 Guest

Risk kontrol adımları

MADDE 10 – (1) Risklerin kontrolünde şu adımlar uygulanır.

a) Planlama: Analiz edilerek etkilerinin büyüklüğüne ve önemine göre sıralı hale getirilen risklerin kontrolü amacıyla bir planlama yapılır.

b) Risk kontrol tedbirlerinin kararlaştırılması: Riskin tamamen bertaraf edilmesi, bu mümkün değil ise riskin kabul edilebilir seviyeye indirilmesi için aşağıdaki adımlar uygulanır.

1) Tehlike veya tehlike kaynaklarının ortadan kaldırılması.

2) Tehlikelinin, tehlikeli olmayanla veya daha az tehlikeli olanla değiştirilmesi.

3) Riskler ile kaynağında mücadele edilmesi.

c) Risk kontrol tedbirlerinin uygulanması: Kararlaştırılan tedbirlerin iş ve işlem basamakları, işlemi yapacak kişi ya da işyeri bölümü, sorumlu kişi ya da işyeri bölümü, başlama ve bitiş tarihi ile benzeri bilgileri içeren planlar hazırlanır. Bu planlar işverence uygulamaya konulur.

ç) Uygulamaların izlenmesi: Hazırlanan planların uygulama adımları düzenli olarak izlenir, denetlenir ve aksayan yönler tespit edilerek gerekli düzeltici ve önleyici işlemler tamamlanır.

(2) Risk kontrol adımları uygulanırken toplu korunma önlemlerine, kişisel korunma önlemlerine göre öncelik verilmesi ve uygulanacak önlemlerin yeni risklere neden olmaması sağlanır.

(3) Belirlenen risk için kontrol tedbirlerinin hayata geçirilmesinden sonra yeniden risk seviyesi tespiti yapılır. Yeni seviye, kabul edilebilir risk seviyesinin üzerinde ise bu maddedeki adımlar tekrarlanır.

19. musty0786

musty0786 TÜİSAG Üyesi

OLMAZ ARKADAŞLAR İPTAL OLMASI LAZIM BAZI SORULARIN YARGIYA BİLE TAŞINABİLİR. BURDAKİ GÖREVDE SADECE BİZ İSG UZMANLARININ YAPACAĞI BİR İŞ DEĞİL GİTTİĞİMİZ DERSANELERDEN TUTUNDA İSG DERNEKLERİ ÜNİVERSİTELERE KADAR HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALIDIR.

figen1903 bu yazıya teşekkür etti.
  20. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Daha önce de yazmıştım; Bu sınavda yapılan hatalı ya da kişiden kişiye değişebilen, tartışılabilir sorular bilinçlı olarak diğer soruların yanına serpiştirilmiştir. Bunun kanıtı diğer sorularda gizli. Diğer soruları bu kadar güzel hazırlayabilen ekip neden 3-5 soruda böyle basit hata, ya da belirsiz denilebilecek ifadeler kullanıyorlar. Amaç itiraz edilirken ödenen bedeller. 100'lerce yapılan itiraza ödenen bedelleri bir düşünün... İşte bu tür belirsiz, hatalı dediğimiz sorular bilinçli olarak hazırlanmıştır. 18 ağustosta oran daha fazlaydı. Girenler bilir, orada bir soru vardı oksijen-asetilen sorusu. İtirazlar yapıldı şık değişimine gidildi. Şimdi de d tipi söndürme, köpük. İtirazlar edildi, şık değişimine gidilecek... Bunlar hep bilinçli. Bu soruları hazırlayan bir kişi değil ki hatayı göremesin. Birinin gözünden kaçan diğerinin gözünden kaçmaz. Hele böyle bir soruda... Herkes gördüğü anda net doğru cevabı 'bu' dediği soruda...

İbrahimfzk ve Hülya1339 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica