Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. parakite

parakite TÜİSAG Üyesi

Benzidin sorusu iptal edilmeli. Çünkü şıklar eğer 0.1 ve üstü yani 0.3; 0.45 gibi olsaydı doğru cevap 0.1 olurdu ancak bu halde yönetmelik 0.1 demiş ben çok daha hassas bir firma isem bu limit değeri daha da aşağı çekebilirim. Kimsenin bir itirazı olmaz ancak yukarıya taşıyamam dolayısıyla burada 3 şık da doğru yani sorunun iptal edilmesi ya da 3 şıkkın doğru olarak kabullenilmesi gerekir.

2. Büşra KEŞİR

Büşra KEŞİR TÜİSAG Üyesi

Bayağı var en az 15 soru mesela, ama her soru başına 10 tl veriliyordu, benden 70 tl çıktı :S = 7 Soru...

3. aslan balaban

aslan balaban TÜİSAG Üyesi

bana öyle geliyor ki d tipi kuru toz şık iptal olur .Yangın yönetmeliği ekine göre okullar ibadethaneler vs belki birde salim bey iptal olur diğerleri bana normal geldi

4. parakite

parakite TÜİSAG Üyesi

Birincisi d tipi kuru toz şıkkı değişir bu soru iptal olmaz. Benzidin sorusu kesin iptal edilmesi lazım. Mantık hatası var çünkü. Daha önceden de belirttim ben hassas bir firma isem eğer limit değer olarak 0.1'in altındaki tüm değerleri alabilirim kimsenin itirazı olamaz ancak üstünü geçemem. Bu sorudaki 3 şık doğru yalnızca %75 yanlış.
    Danışmanlık sorusu iptal edilmeli. Ben bir firma isem ve çalışanlarıma iş güvenliği ve eğitim konusunda uzman bir danışmanlık firmasına eğitim vermesi karşılığında özel dersler aldırabilirim kimsenin itirazı olabilir mi hayır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ihsan çiper

ihsan çiper TÜİSAG Üyesi

o soruda hata yok.zaten limit değeri soruyor.eğer limit değeri yazmasaydı haklı olurdunuz.dilimde tüy bitti bu soruda hata yok demekten

6. suatt25

suatt25 Guest

nerden çıktı bu 15 soru ya:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. suatt25

suatt25 Guest

yönetmelikte ne geçiyorsa o arkadaşım danışmanlık firması ne alaka ya

8. aslan balaban

aslan balaban TÜİSAG Üyesi

benzidin ile ilgili soruyu yanlış yaptım ama o soru tartışılacak bi yanı yok açık ve net yazıyor soruda hata yok bence

9. İbrahimfzk

İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

Valla hangi soruda hata var hangisinde yok bunu en iyi soru hazirlayici uzmanlar bilir fakat goruluyorki herseye ragmen bir takim mantik hatalari yapiliyor artik itirazlar yapildi simdi cevap sirasi csgb de bekleyip gorecegiz ama benim fikrim ole 15 soru falan iptal etmezler en fazla 3 yada 5 soru iptal edilir hicbirimiz fazla umitlenmeyelim

10. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

7 soru iptal 2 soruda da şık değişikliği... Arkadaşların 18 Ağustos'tan haberleri yok anlaşılan. Ya da 18 Ağustos tarihini yılın herhangi bir gününü hatırlatıyor olsa gerek!!!!!

11. suatt25

suatt25 Guest

belli ki siz ikiniz de ağustos sınavına girmemişsiniz ondan böyle saçmalıyosunuz:)

12. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Kaçak akım Şalteri sorusuna Elk.Müh. arkadaşlarım doğru cevapyok dediler. Doğru kabul edilen C şıkkı doğru değil ama en kabul edilebileni diyorlar. Ayrıca Uzman sorusu herkes bilemez. Mevzuatta böyle bir konu ile karşılaşan var mı arkadaşlar. Ben karşılaşmadım. Arama motorlarında da cevabına raslayamadım.

13. parakite

parakite TÜİSAG Üyesi

Soruda mantık hatası var. Çünkü soruda hangi limit değerin üstündeki yasak uygulanır diye sorsaydı
    Eğer bu soruda limit yerine "en çok" hangi değerin altındakine yasak uygulanmaz diye sorulsaydı sorun olmazdı. Bak güncel bir örnekleme yapayım .Futbolda yabancı sınırlaması 6. Ve bende şöyle bir soru sorsam sana desem ki hangi limit yabancı sayısının altındakilere ceza verilmez. Ben de bir futbol kulübü olarak bu limit değeri 4 olarak bildiğimi varsay. Şimdi ceza verilecek mi hayır. Limit en alt ile en üstü içine alır. Dolayısıyla bu soruda en üst, en çok, en fazla denilseydi doğru olurdu. Limit lafı göreceli yapıyor bu soruyu anladınız mı?

14. ihsan çiper

ihsan çiper TÜİSAG Üyesi

benzidin ile ilgili tek limit değer vardır o da %0.1 dir. patlama üst sınırı yada patlama alt sınırı ile uzaktan yakından alakası yok elmalarla armutları karıştırmayın

15. suatt25

suatt25 Guest

bende zaten onu anlatmaya çalışıyorum arkadaşım ama anlamıyorlar onu örnek olarak verdim adam diyor ki alt mı üst mü bilmem ne ayy allahmm tek limit değer var tabi ve direk limit değeri soruyor bende onu diyorum

16. ihsan çiper

ihsan çiper TÜİSAG Üyesi

beni de anlamıyolar suat bey dilimde tüy bitti :)

müslüm63 ve suatt25 bu yazıya teşekkür etti.
  17. gokhanatalayy

gokhanatalayy TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bir sorum olacak neden biz itiraz için çapa sarf ediyoruz bu adamlar sınavdan sonra acaba demiyor mu yada yönetmelikte olmayan bir şeyi nasıl sorarlar bu ancak Türkiye de olur yazık ...

18. suatt25

suatt25 Guest

bunu burda sorma bakanlığı ara yada ne bilim üst birimlerle iletişime geç bi şekilde burdaki mantık nedir de bakalım ne cvp vercekler :)

19. nazlısavaş

nazlısavaş TÜİSAG Üyesi

bu sorunun cevabı 151 yönetmelikde var

müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  20. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Düşer

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica