Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. FERAT

FERAT TÜİSAG Üyesi

doğrudur arkadaşlar geçen sınavzede olarak iptal olması gereken en az 10 soru daha varken hiç biri olmadı. Tüzüğe ait tüm sorular iptal edilmesi gerekirken onları bile iptal etmediler bir tane şık değişikli ve tezgahlar sorusu iptal olursa olur başka sanmıyorum..

2. cahit akbaş

cahit akbaş TÜİSAG Üyesi

Metal yangınlar sorusu şik değişimi olacak birde düşük tehlike sorusu da iptal olur başka da bişey olacağını sanmıyorum

3. cahit akbaş

cahit akbaş TÜİSAG Üyesi

Metal yangınlar sorusu şik değişimi olacak birde düşük tehlike sorusu da iptal olur başka da bişey olacağını sanmıyorum

trgan bu yazıya teşekkür etti.
  4. HİLAL ÜLGENER

HİLAL ÜLGENER TÜİSAG Üyesi

Bence de

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. İbrahimfzk

İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

Ortalığa söylüyorum,

Burada birbirimize laf yetiştirmeye çalışacağımıza, osha dan mevzuat yada prosedür çalışalım, ya da risk değerlendirmesi örneklerine bakalım hepimiz için daha iyi olur.

Herhangi bir arkadaşın kalbini kırdıysam özür dilerim, fakat bu sığ tartışmaya daha fazla devam etmek istemiyorum.

Tekrar yineliyorum umarım hak eden bu işe gönül veren kişiler kazanır.

6. Burak Mert ÇAĞLAR

Burak Mert ÇAĞLAR TÜİSAG Üyesi

doğrudur bende katılıyorum öyle tahmin edildiği gibi 10 15 soru iptal etmezler ağustos sınavında nerdeyse 30 soru yanlışken 7 soru iptal oldu bu sınavda da 3 4 civarında olur diye tahmin ediyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Burak Mert ÇAĞLAR

limit değer dediği doğrudur fakat diğer şıklara o.1 den daha küçük bir değer yazmaları mantık dışı kafa karıştırır cevaplar net olmalı o yüzden iptal edilmeli diye düşünüyorum

kimyagerhayriye bu yazıya teşekkür etti.
  8. Büşra KEŞİR

Büşra KEŞİR TÜİSAG Üyesi

İş sağlığının babası tamam Ramazzini ama meslek hastalıkları kitabını ilk çıkaran kişi de Paracelsus, ben şık değişikliği olsun demiyorum Çünkü; 2 Soru var, 2 cevap var... iptal edilmeli bence.

9. suatt25

suatt25 Guest

limit değerin altında değer veremiycekse adam soruyu ndn sorsun ya o zaman her türlü cvp şıklarında en küçük değer doğru cvptır ayy allahım

10. Burak Mert ÇAĞLAR

en küçük değer doğrudur diye bişey yok beyefendi, soruda hangi limit değer altında bulunuyorsa yasak uygulanmaz demiş kardeşim, değer 0.001 ve 0.0001 ise de yasak uygulanmaz bizim demek istediğimiz bu.

11. yilmaz410

yilmaz410 TÜİSAG Üyesi

benim anlamadıgım neden bazı arkadaşlar itiraz ediyor herkez fikrini söylüyor yanlış diyor belki o soruya baglı kazanması bırakın soruyu hazırlayanlr düşünsün siz niye soruları bu kadar sahiplendiniz sizmi hazırladınız soruları iptal olsa size ne zararı var maksat ben biliyorum ögretmenim tipleri vardır onlardan olmak yönetmeligi bilen arkadaşların hepsine yıldızlı pekiyi veriyorum:))

12. suatt25

suatt25 Guest

ben zaten en küçük değer doğrudur demiyorum senin yorumuna göre sen öyle diyosun. limit değerin altında değer vermeleri kafa karıştırır diyen sensin. eğer soruda deseydi hangi değerlerin altındaki değerlerde yasak uygulanmaz tamam ama soruda hangi limit değer diyor altındaki değerleri sormuyor

13. Burak Mert ÇAĞLAR

soruda hangi limir değerin ALTINDA bulunuyorsa diye soruyor soruya bakarsan görürsün bu yüzden de diğer şıklar çoğu insan tarafından karıştırıldı.

14. suatt25

suatt25 Guest

HANGİ LİMİT DEĞER in altında , size diyorum ki; HANGİ DEĞERLERİN ALTINDAKİ DEĞERLERDE diye sorsaydı tamam haklı olurdunuz.

efe berke bu yazıya teşekkür etti.
  15. osman tuncel

osman tuncel TÜİSAG Üyesi

1 -benzidin ve tuzları
    2- hastane vs... orta tehlike
    3- kaynak makinası gürültü yapmaz
    4-ısgb sorusu

16. Burak Mert ÇAĞLAR

tamam kardeşim sensin yaw. soruda senin olsun cevap da senin olsun tamam.

17. suatt25

suatt25 Guest

kardeşim ben soruyu yanlış yaptım ama limit değeri bilmediğimden soruda mantık hatası yok demek istiyorum sadece. itiraz edilmemesi gerektiğini savundum çünkü millet bu sorulara itiraz için para ödüyor ben milletin iyiliğini düşünüyorum

efe berke bu yazıya teşekkür etti.
  18. Burak Mert ÇAĞLAR

milletin iyiliğini düşündüğün için teşekkür ederim sana kardeş

19. contsata

contsata TÜİSAG Üyesi

sodyum,potasyum, magnezyum sorusu
    D sınıfı yangınlar: Lityum, sodyum, potasyum, alüminyum ve magnezyum gibi yanabilen hafif ve aktif metaller ile radyoaktif maddeler gibi metaller yangınını,
    D sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, öncelikle kuru metal tozlu,
    söndürme cihazları bulundurulur.
    yani doğru cevap d tipi kuru kimyevi toz olmalı

20. contsata

contsata TÜİSAG Üyesi

binaların yangından koruması ile ilgili soruda
    orta tehlikeli olmalıydı tabloda öyle gözüyor

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica