Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ONUR ALTUNAY

ONUR ALTUNAY TÜİSAG Üyesi

Yasal dayanakla desteklenebilen itirazların sonuç vereceğine inanıyorum, ancak sorulardaki anlam, ifade kargaşası ve benzeri durumlar nedeniyle soru iptali geleceğini düşünmüyorum.Çünkü adamlar her şekilde kendi ifade şekillerini en doğru kabul edeceklerdir.Bu sebeple en fazla 2-3 iptal birde şık değişikliği öngörüyorum.
    Herkes için en iyisini diliyorum...

2. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

Herkes birbirini yiyor ...
    İtiraz günü bitmiş, hâlâ neyin tartışması ve birbirinizin kalbini kırması arkadaşlar ... O soru doğru, bu soru yanlış, milletçe galiba kavgayı seviyoruz, tamam edin ama kalp kırmadan yapın bunları ...

uzadayı, aziz e. ve bayrama bu yazıya teşekkür etti.
  3. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

Bu yazdıklarınızı yarın herkesin okuyacağını biliyorsunuz değil mi! Alelade normal bir forum sanıp çocuklar gibi kavga etmenizi herkesin göreceğini biliyorsunuz değil mi...
    Ve üniversite bitirmiş insanlarsınız arkadaşlar. Yorumsuz ... İyi sabahlar sizlere.

4. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

İsgb de isg uzmanı ve hekimi 8 m2 odgbde 10 m2 yani odaları aynıdır. Muayene odası iş yeri hekimi odası değildir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. trgan

trgan TÜİSAG Üyesi

ben mayıs sınavında 69 la ağustos sınavında 63 le kaldım. Bu sınavda bir aksilik olmazsa geçiyorum. Şunu belirtmek istedim bazı arkadaşlar süre dolmasına rağmen "ona itiraz olmaz buna itiraz olmaz diye" yazmış.Umut ne demek biliyormusunuz. Süreden önce o olmaz bu olmaz diyen arkadaşlar keşke başka soru önerseniz de onlara itiraz etse millet olmaz deyip kestirip atmayın. Ama bu sınavda acı bir gerçek var bir şeyin karşılığı mevzuatta yoksa TS standardına orada da yoksa kabul edilmiş kullanıma bakıyorlar. İnşallah herkes geçer başarı %100 olur.

bayrama bu yazıya teşekkür etti.
  6. trgan

trgan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar birde tavsiyem var nacizane 3. sınava girmiş birisi olarak. Süre olarak diğer sınav yakın bu sınavda başarılı olamazsanız kesinlikle bu sınavı unutun yoksa bütün şevkiniz kaçıyor.İlk sınav olduğu için ve çok fazla istendiği zaman insan bildiğinide yanlış yapıyor.Ben üçüncü sınavıma girdim hiç okumadığım şıklar bile olmuş sınavda ve onları yanlış yapmışım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Bir de ''altında'' yazısını çıkarıp yazalım:
    ''Benzidin ve tuzları''nın başka bir kimyasal madde içindeki konsantrasyonu,aşağıda verilen hangi limit değerinde bulunuyorsa kullanımına ilişkin yasak uygulanmaz?
    A)%75 B)%0.001 c)%0.1 D)%0.0001

sorunun doğru olabilmesi için soru böylemi sorulmalıydı?
    bence hayır aksine soru anlamsız olmuş. değerin altı mı, üstü mü belli değil.

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  8. rıdvan yıldırım

rıdvan yıldırım TÜİSAG Üyesi

bende bu sekilde duşunuğ sınavda bu secenegı ısaretlemıstım fakat yanlıs cıktı ıste is yeri hekimi ile is yeri uzmanının odaları aynı buyuklukte degıl dıye bılıyordum

9. meryem akn

meryem akn TÜİSAG Üyesi

Cok dogru reaktif sorusu ben bu soruyla ilgili dilekçe vermedim veren varmı acaba

10. ozcankoc

ozcankoc TÜİSAG Üyesi

BEN SON SINAVDA 69 DUYGUSUNU TATTIM? UMARIM BU SEFER 70 OLUR

11. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

iki yazıyada cevabım ''bende''

12. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

herkese geçmiş olsun, inşallah herkes hak ettiğini alır... umarım bu sınavdan ve daha önceki sınavlardan başarılı olup İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği çalışma hayatına atılan arkadaşlar bu işi '' Önce İnsan'' mantığı ile layıkı ile yaparlar. sınavı geçmek bir mesele ama asıl mesele belgeyi alıp iş bu işi icraa etmekte ....

13. Koray BORAN

Koray BORAN TÜİSAG Üyesi

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

Bakanlar Kurulu Kararı

: 12/6/2002-2002/4390

Resmî Gazete

: 26.7.2002/24822

DİKKAT (!) : Bu Yönetmelik, 27/11/2007 tarihli ve 2007/12937 sayılı B.K.K. ile yürürlüğe konulan (RG 19.12.2007/26735) ''Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik''in 169'uncu maddesiyle yürürlükten kaldırılmıştır.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Bina Tehlike Sınıflandırması

Bina tehlike sınıflandırması

Madde 19 - Bu Yönetmelik kapsamında olan bina veya bir bölümünün tehlikesi, yangının başlama ve yayılması, yangın esnasında ortaya çıkan duman ve gazlar, patlama tehlikesi gibi bina veya yapıda bulunanların yaşamları ve emniyetleri için potansiyel tehlike oluşturan faktörlerin izafi tehlike dereceleri anlamındadır.

Bina veya bir bölümünün tehlike sınıfı, binanın özelliklerine ve binada yürütülen işlem ve operasyonların niteliğine bağlı olarak saptanır. Eğer bir binanın çeşitli bölümlerinde değişik tehlike sınıflarına sahip maddeler bulunuyorsa en yüksek tehlike sınıflandırmasına göre uygulama yapılır.

Bina veya bir bölümünün tehlike sınıflandırması aşağıda tanımlanan şekilde düşük, orta ve yüksek olarak yapılır.

a) Düşük tehlike, bünyesinde kendi kendine yayılan bir yangının oluşmasına imkan vermeyecek şekilde düşük yanabilirliğe sahip malzemelerden oluşur. Konutlar, ibadethaneler, hastaneler, okullar, kütüphaneler, müzeler, bürolar, restoran oturma alanları, tiyatro, oditoryum ve benzeri yerler bu kapsamdadır.

b) Orta tehlike, orta hızla ve önemli miktarda duman çıkararak yanma olasılığı bulunan malzemelerden oluşur. Otopark, fırın, çamaşırhane, restoran servis alanları, kuru temizleyici, deri üretimi, ticarethaneler, kağıt üretimi, postane, yayın evi, matbaa, otomobil tamirhaneleri, tekstil üretimi, lastik üretimi, marangozhane ve benzeri yerler bu kapsamdadır.

c) Yüksek tehlike, çok hızlı olarak yanma olasılığı bulunan veya patlama tehlikesi bulunan malzemelerden oluşur. Uçak hangarları, yanıcı sıvı ve gazların üretildiği, depolandığı ve dağıtıldığı yerler, tutuşma sıcaklığı 38 0C dan düşük yanıcı madde kullanılan yerler, plastik, plastik köpük ve benzeri madde üretim yerleri ile boyahaneler bu kapsamdadır.

Yukarıdaki yönetmeliğe göre B kitapçığı 88. sorunun cevabı B Şıkkı Düşük Tehlikedir.
    Ancak ekteki Yeni Yönetmeliğe göre sorunun cevabı A şıkkı Orta Tehlikedir. Her zaman yeni yönetmelik baz alınır
    .

Ekli Dosyalar:

14. Koray BORAN

Koray BORAN TÜİSAG Üyesi

Göndermiş olduğum ekteki Yeni Yönetmeliğim Tarihi Aşağıdadır...

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

Bakanlar Kurulu Kararı

: 27/11/2007 No: 2007/1292937

Resmî Gazete

: 19.12.2007/26735

15. hasan hoca

hasan hoca TÜİSAG Üyesi

üstad bende c.şıkkını doğru düşünerek işaretledim,69 net var,hatırlamadığım 5 soru var,hayırlısı bakalım sonucu beklemedeyiz.

16. GÜLŞEN EFE

GÜLŞEN EFE TÜİSAG Üyesi

aynen bende.yüreğim ağzımda.sonuç ne zaman belli olacak diye beklemekten helak oldum :)

17. rıdvan yıldırım

rıdvan yıldırım TÜİSAG Üyesi

zaten bu yönetmeliğe göre de cevap B sıkkı olmaz cunku bu yönetmelikte restoran oturma alanları düşük tehlike,restoran servis alanları orta tehlike diyor bize sınavda sadece restoran sordular bu sekılde hem A hemde B dogru cvp olur ki

18. Aşkın Berge

Aşkın Berge TÜİSAG Üyesi

Sorulara itiraz eden çok yok. Hatalı sorular üzerinde tartışma yapılmış. Ben A kitapçığındaki 20, 51, 61 ve 63. sorulara itiraz ettim.

Ekli Dosyalar:

19. Ertuğrul4155

Ertuğrul4155 TÜİSAG Üyesi

İtiraz edilen soruların sonucu ne zaman açıklanır

20. resulelci

resulelci TÜİSAG Üyesi

Emre bet
    Emre bey sizi tebrik ederim.ben 89 dogru yaptim ve siteyi takip ediyorum kimse kacak akim rolesi sorusu uzerinde durmadi ki bu soru alanen yanlis. 2 tane elektrik muh arkadas itiraz etti. Bende d sikki yaptim bu soru bariz yanlis sik verilmis ve duzeltilecektir yada iptal edilecektir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica