Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ENDERSİM62

ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

yüce mevlam hepimizin yardımcısı olsun ... öyle bir yerdeyiz ki aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık:kararsız: binlerce insanın emeği boşa gidecek diye üzülüyorum:(inşallah herkes 70 barajını aşarda alır şu belgeyi...

2. Aşkın Berge

Aşkın Berge TÜİSAG Üyesi

itirazlar 10 gün içinde karara bağlanıp tarafımıza bildirilecek. Sonuçlar geldiğinde zaten burdan açıklarız.

3. suatt25

suatt25 Guest

sonuçlar nette yayınlancak zaten.

4. Aşkın Berge

Aşkın Berge TÜİSAG Üyesi

ok

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. VEDAT ATEŞ

VEDAT ATEŞ TÜİSAG Üyesi

bu ikinci sınavım. 67 pun bekliyorum. Fakat itiraz edilen tüm sorular bende yanlış. İnşallah itirazlar kabul olur.

6. Aşkın Berge

Aşkın Berge TÜİSAG Üyesi

Amin. Sormamda mahzur yoksa, siz kaç soruya itiraz ettiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. tekin81

tekin81 TÜİSAG Üyesi

Risk değerlendirmesi ekibi

MADDE 6 –

(1) Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Risk değerlendirmesi ekibi aşağıdakilerden oluşur.

a) İşveren veya işveren vekili.

b) İşyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri.

c) İşyerindeki çalışan temsilcileri.

ç) İşyerindeki destek elemanları.

d) İşyerindeki bütün birimleri temsil edecek şekilde belirlenen ve işyerinde yürütülen çalışmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar.

(2) İşveren, ihtiyaç duyulduğunda bu ekibe destek olmak üzere işyeri dışındaki kişi ve kuruluşlardan hizmet alabilir.

(3) Risk değerlendirmesi çalışmalarının koordinasyonu işveren veya işveren tarafından ekip içinden görevlendirilen bir kişi tarafından da sağlanabilir.

(4) İşveren, risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişilerin görevlerini yerine getirmeleri amacıyla araç, gereç, mekân ve zaman gibi gerekli bütün ihtiyaçlarını karşılar, görevlerini yürütmeleri sebebiyle hak ve yetkilerini kısıtlayamaz.

(5) Risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişiler işveren tarafından sağlanan bilgi ve belgeleri korur ve gizli tutar.

Bu maddeye göre C sınıfı A kitapçığı 20. sorunun cevabı ne olacak?

8. Mutullah CESİM

Mutullah CESİM TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, sorulardaki tek kelimelere takılmayın. Sorunun özünde yanlışlık varsa itiraz edin. Paranız boşa gitmesin. Her sınav sonrası bir çok soruya itiraz ediliyor ama bir çok soru değişmiyor. Soru yönetmeliklere göre değerlendirilmelidir. Aykırı bir durum varsa yanlış demektir.

9. Ekrem Umut BAYDAR

Ekrem Umut BAYDAR TÜİSAG Üyesi

:)

10. Büşra KEŞİR

Büşra KEŞİR TÜİSAG Üyesi

Ama soruda "ilk" meslek hastalıkları kitabı diyor, ilk meslek hastalığı kitabı Paracelsus'a ait.

11. İbrahimfzk

İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

Haklısınız ilk diyor yanında ek var ama "ilk kapsamlı" diyor kapsamlı ve ilk olan Ramazzini'nin diye biliyorum ama yalnış biliyor da olabilirim

12. İbrahimfzk

İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

Elbette genel düşünmek lazım yanlış olduğu kabul edilirse kimsenin kaybı olmaz

13. sümeyra saçaklı

sümeyra saçaklı TÜİSAG Üyesi

14. ismail topçu

ismail topçu TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hesaplamama göre 73 puan alıorum. Bu işi yapmak istiyorum ancak ne yapcağımı bilmiorum. tecrübem yok. sizce OSGB firmalarını arayıp beni işe almalarını mı istemeliyim. lütfen yardımcı olun.

15. KIVANÇ İSG

KIVANÇ İSG TÜİSAG Üyesi

detaylara takılmışsınız...iş güvenliğinin BABASI denildi mi bilinizki Ramazzini, ...

16. aisg

aisg TÜİSAG Üyesi

apartman yöneticileri veya iş veren risk değerlendirmesini yapar veya yaptırır. soru açık ve net. itiraz edilecek sorulardan değil .

17. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar eğerki yanlış sorulara itiraz edilirse ve yanlışlığı kabul edilirse herkese yarıyor.Ama bazı arkadaşlarımız inatla hala iptal edilemez şeklinde demeçler veriyor.

codcag bu yazıya teşekkür etti.
  18. SİBEL AKÇALI

SİBEL AKÇALI TÜİSAG Üyesi

Ben de öyle düşündüm en azı yazdım, zira bizim gerzek kurs o kimyasalın adını bile anmadı bize.

19. YusufS

YusufS TÜİSAG Üyesi

o kurslar bana 2ınava mal oldu
    ne verdikleri kaynak işe yaradı
    nankörlük etmeyeyim ama onların öğretimi il en fazla 50-60arasına çıkabilirdim yetmeyen eğitimler

20. Tansu Yılmaz

Tansu Yılmaz TÜİSAG Üyesi

Kurslar bir yere kadar yeterli geliyor. Bende değişen yönetmeliklerden yana çok muzdaribim. Bir şeyi ezberliyorsun sonra yönetmelik değişiyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica