Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. scor

scor TÜİSAG Üyesi

upload_2013-12-22_14-44-38.png

2. fahri kösedağlı

fahri kösedağlı TÜİSAG Üyesi

Biraz daha sabır. ak koyun kara koyun yarın ortaya çıkacak.

3. kubratuluk

kubratuluk TÜİSAG Üyesi

isgüm

4. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Şu site sorusunu yazayım arkadaşlar

Sorunun ana kısımını okuduysanız salim bey site görevlisine ve isg uzmanına bir risk analizi yaptırıyor.Yani ortada 3 kişi var bunlar salimbey,isg uzmanı ve site görevlisi.Sorudada şunu soruyor salim bey yanında olması gereken kişiler ?

Bi kere ortada bi risk analizi var ise kesinlikle bi isg uzmanı lazım.Şıklarda isg uzmanın olduğu şık ise site görevlisi ve isg uzmanı olan şık.Diğer şıklarda isg uzmanı varmıydı hatırlamıyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Fuat GÜN bu yazıya teşekkür etti.
  5. tahir çayır

tahir çayır TÜİSAG Üyesi

neye göre direnç kesin insanların aklını karıştırmayın net bilmediğiniz konularda.

6. dara mazlum

dara mazlum TÜİSAG Üyesi

kesinlikle iki ,haklısınız,çünkü a ve b diye ayırmış ve bu konuların herbiri için enaz birer eleman deniyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Beyza Beytekin

Beyza Beytekin TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar bi soru vardi
    49 iscisi olan isveren aydinlatmada, isitmada falan sikinti varsa hemen geregini mi yapar yoksa yasayi mi bekler?

8. Emre Bağbaşı

Daha öncede bunu belirtmiştim maddeye göre 2 kişi farklı tipte görevlendirmesi var.Soruda 25 kişi ve tehlikeli bir işyerinden bahsedilmiş.Cevap zaten ya 1 ya 2 fakat genel olarak 1 deniyor.2 çıkarsa şaşırmasın kimse

9. LeventN

LeventN TÜİSAG Üyesi

ben gereğini yapmalıdır dedim

10. Bariiş erdem

Bariiş erdem TÜİSAG Üyesi

iş veren iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili önlemleri alır şıkkı olması lazım..

11. Beyza Beytekin

Beyza Beytekin TÜİSAG Üyesi

Bende oyle dedim ama kimisi yasayi bekler diyoda o zamana kadar o isciler ne olucak?

12. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

soru puko sorusu değildi.hangisini bahsi yönetmelikte geçmezdi.doğru (yani yanlış olan cevap) planlama idi... a şıkkı

13. Emre Bağbaşı

Tabiki gereğini yapmalı 49 kişi çalıştırılıyor risk analizi yapılması lazım.Ordaki özellikle seçilen 49 rakamı aklı karıştırıyor

14. Bariiş erdem

Bariiş erdem TÜİSAG Üyesi

Sen kimisine bakma doğruların arasınada koyma öyle %80 ihtimalli beklesin zaten yarın kesinleşecek.. doğru olursa doğruların artar.

15. Emre Bağbaşı

Uzun zamandır arrıyodum bu soruyu eminmisiniz planlama olduğundan bende aynı şıkkı işaretledim

16. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

bende yanlış yaptum düşük tehlikeliyi işaretleyerek.araştırdım tehlike sınıflar listesinden.doğru cevap orta tehlike-1 sınıfı maalesef...

17. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

eminim.kesin bilgidir.rahat olunuz...yönetmelikte planlamayla alakalı hiç bişe yok.ama diğer 3 ü var...

18. Emre Bağbaşı

Tşk ediyorum.

19. engin yılmaz

engin yılmaz TÜİSAG Üyesi

ben 100 yaptım onu şıklara göre en mantıklısı oydu çünkü

20. Emre Bağbaşı

Beyza hanım yasayı bekler uygun değildir diyorum.Malumumuz 49 çalışan var sorunlar mevcut yasa diyelim 5 yıl sonra çıkacak 50 rakamı geçmedi diye ısıtmada ve diğer konularda çıkan sorunların yaptırılmamsı sanırım saçma olur.Bu yüzden hemen çözüm yollarına başvurulmalıdır diyorum

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica