Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

"yüksek dirençle ısı üreten kaynak tipi var.hızlandırılmış nötron kaynağı diye bişe yok.Elektrik direnç kaynağı, metal parçalardan geçirilen elektrik akımına karşı, bu
    parçaların gösterdiği dirençten oluşan ısı yardımıyla yapılan birleştirmedir.

2. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

1. İşveren; işyerlerinde tehlike sınıflarını tespit eden Tebliğde belirlenmiş olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 30 çalışana, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 40 çalışana ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 50 çalışana kadar;

a. Arama, kurtarma ve tahliye,

b. Yangınla mücadele,

konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir.

Bende bu nedenle cevaba 2 dedim bakalım 1 mi 2 mi çıkacak cevap destek elemanı derken arama kurtama ve tahliye 1 kişi yangınla mücadele 1 kişi olarak gözüküyor yönetmelikte

3. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

doğru

4. Hakan Tepeuğur

Hakan Tepeuğur TÜİSAG Üyesi

bu nasıl bir yorum anlamadım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. onur amor

onur amor TÜİSAG Üyesi

cevap 103 tür db logaritmik olarak toplanır

6. Hakan Tepeuğur

salim beyin risk analizini yani sisteme göre yaptığı yorumunu sorunun hangi cümlesine göre algıladığınızı anlamadım ben şahsen.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

- ACİL DURUM PLANI
    Acil Durum Planının Hazırlanması

Görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi ; MADDE 11

Tehlike gurubu

İşçi sayısı

a) Arama, kurtarma ve tahliye, elemanı

b) Yangınla mücadele, elemanı

İlk yardım destek elemanı

Çok tehlikeli

30 Çalışana kadar

1

1

1

Tehlikeli

40 çalışana kadar

1

1

1

Az tehlikeli

50 çalışana kadar

1

1

1

İşyerinde bunları aşan sayılarda çalışanın bulunması halinde, tehlike sınıfına göre her 30, 40 ve 50’ye kadar çalışan için birer destek elemanı daha görevlendirir.

İşveren, ilkyardım konusunda 22/5/2002 tarihli ve 24762 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İlkyardım Yönetmeliği esaslarına göre destek elemanı görevlendirir
    cevap 3

8. onur amor

onur amor TÜİSAG Üyesi

103

9. Şener Akyıldız

Şener Akyıldız TÜİSAG Üyesi

Cevap kesinlikle 100 db

10. Hakan Tepeuğur

2.yazılan tarihte risk analizi yenilenmemişki. o tarihte sistem ve yönetmelik değişmiş

11. Bariiş erdem

Bariiş erdem TÜİSAG Üyesi

Unutmamak lazım sorunun sonunda yani risk değerledirilmesinden sonra yakıt ve yakıt tankı değişikliğine gidilmiş öyle bir bilgi vardı ve bu sebeple tekrarlanması lazım yani 2013 doğru.

12. MUSTAFA CEBECİ

MUSTAFA CEBECİ TÜİSAG Üyesi

1 ay öce atandım.o zamana kadar çalışıyodum.ama gördüğüm gene fena yapmamışım 60 ı zorlarım sanırım:) en yakın sınav mayısta oluyo sanıırım.kısmet ona:) emek sarfeden arkadaşlarım umarım hakketğini.Allah gönlünüze göre versin

13. TaMeRYayla

TaMeRYayla TÜİSAG Üyesi

103

14. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

gurultu yokmu

15. TaMeRYayla

TaMeRYayla TÜİSAG Üyesi

103

16. Bariiş erdem

Bariiş erdem TÜİSAG Üyesi

Yanlış bilgi vermeyelim yönetmelikte şöyle geçiyor

Görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi

MADDE 11 – (1) İşveren; işyerlerinde tehlike sınıflarını tespit eden Tebliğde belirlenmiş olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 30 çalışana, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 40 çalışana ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 50 çalışana kadar;

a) Arama, kurtarma ve tahliye,

b) Yangınla mücadele,

konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir. İşyerinde bunları aşan sayılarda çalışanın bulunması halinde, tehlike sınıfına göre her 30, 40 ve 50’ye kadar çalışan için birer destek elemanı daha görevlendirir. yani toplamda 2 olması lazım

17. TaMeRYayla

TaMeRYayla TÜİSAG Üyesi

103 olacak cevap

18. Emine uzun

Emine uzun TÜİSAG Üyesi

CO2 ve CO değerleri sorulmuştu. CO 2 0,5, CO 0,005 diye yazdım.
    Kurşun 40 mikrogram
    Benzidin tuzları % 0,1
    Ulusal iş güvenliği ajansı yanıtlardan biri

anayasa da Sosyal haklar ve ödevler

19. voya2010

voya2010 TÜİSAG Üyesi

şu soruları açıkalsalarda arkadaşlar çok zahmete girmese

20. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Cevap olarak voltmetre işaretleyin arkadaş işaretlediğinden emin olsun diye paylaşıyorum ve dirençmetre işaretleyin de bakın şöyle

Direnç ölçer (veya Ohmmetre), bir direnç,kondansatör gibi elektrik elemanlarının elektrik akımına karşı gösterdiği dirneçi ölçen ölçü aletine denir. Mikro-ohmmetreler düşük değerlerdeki dirneçleri ölçerken, Megohmmetreler ya daMeggerler ise yüksek değerlerdeki dirneçleri ölçerler. Direnç "R" sembolü ile gösterilir ve birimi de ("Ω") omegadır

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica