Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. voya2010

voya2010 TÜİSAG Üyesi

şu soruları açıkalsalarda arkadaşlar çok zahmete girmese

2. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

81 soruda kesin doğru diyebileceğim 66 ya ulaştım.hatırlayamadığım ve burda bahsi geçmeyen 19 soru kaderimi belirleyecek..

3. onur amor

onur amor TÜİSAG Üyesi

db sorusu iptal olmalı 10o den büyük bir rakam olacak örneğin 100.1 gibi ama oda şıklarda yok

4. alikirancho

alikirancho TÜİSAG Üyesi

genel olarak tüm soruları topluyan arkadaşlar varsa buradan o soruları ve muhtemel cevaplarını numaralandırarak paylaşabilirlermi ? en son 83 soru vardı galiba

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. engin yılmaz

engin yılmaz TÜİSAG Üyesi

Kan kurşun düzeyi (µgr/100 ml) Numune olarak heparinli kan gereklidir. Ölçümlerde 40 µgr/100 ml'ye kadar normal,41-49 arası kabul edilebilir değer ve 50 µgr üzeri ise patolojik değer olarak kabul edilmektedir

6. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

MADDE 11(1) İşveren; işyerlerinde tehlike sınıflarını tespit eden Tebliğde belirlenmiş olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 30 çalışana, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 40 çalışana ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 50 çalışana kadar;

a) Arama, kurtarma ve tahliye,

b) Yangınla mücadele,

konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir. İşyerinde bunları aşan sayılarda çalışanın bulunması halinde, tehlike sınıfına göre her 30, 40 ve 50'ye kadar çalışan için birer destek elemanı daha görevlendirir.

(2) İşveren, ilkyardım konusunda 22/5/2002 tarihli ve 24762 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan İlkyardım Yönetmeliği esaslarına göre destek elemanı görevlendirir.
    a)arama,kurtarma ve tahliye için 1
    b)Yangınla mücadele için 1
    ilkyardım için 1

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. seda koca arslan

seda koca arslan TÜİSAG Üyesi

1.gürültü 2.ışınım 3..... ben gürültüyü eleyip 2 ve 3 e doğru dedim

8. onur amor

onur amor TÜİSAG Üyesi

güzel kardeşim burada insanların kafasını karıştırmayalım. sen paracelsus yaptın diye doğru cevap olması gerekmiyor. ***KESİLDİ***. soruda meslek hastalığı diyordu. galiba sen başka bir sınava girmişsin.
    Tıpta iş sağlığının babası olarak bilinen Ramazzini’nin iş sağlığına katkıları büyüktür. Meslek hastalıkları konusunda “Çalışanların Hastalıkları” (De Morbis Artificum Diatriba) isimli kitabı bu konuda bir ilktir.

Last edited by a moderator: 23 Aralık 2013
  9. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

Allahım bu kolay sınavda yanlış yaptığımız sorular için bizi bağışla,bu seferlik affet ve hepimizi kazandır.amin :))
    kaynakta ışınım,tehlikeli kimyasal gazlar,gürültü(70-80db) mevcuttur.

10. tolgatanyel

tolgatanyel TÜİSAG Üyesi

Peki 100 ve 100 olsaydi ne olacaktı gene aynimi

11. alikirancho

alikirancho TÜİSAG Üyesi

Rakamlarımız birbirine çok yakın ,Umarım hatırlayamadığımız 10 -15 soruda çerez sorulardır.

12. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

103 olurdu o zaman

13. Yusuf Elçi

Yusuf Elçi TÜİSAG Üyesi

Özellikle ark ve plazma kaynağı yöntemlerinde ortaya çıkan gürültü 85-105 dB seviyelerine ulaşabilmekte, buna bir de ortamda kaynağa ilişkin yan işlemlerden kaynaklanan gürültü eklenince işçiler kalıcı işitme kayıplarına sebep olabilecek yüksek gürültüye maruz kalmaktadırlar

14. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

şimdi bunlar eski sorularda iki tane 90 sorusunu defalarca çözdükleri için orda 93 de yazdığı için kafaya 3'ütakmışlar.Bunlar için sorudaki rakam önemli değil 3 ekle cevabı bul.El insaf be kardeşim inatla halen 103 deyip duruyorlar

15. Emrah Yurtsever

Emrah Yurtsever TÜİSAG Üyesi

politika seçeneği de vardı

Last edited by a moderator: 23 Aralık 2013
  16. tolgatanyel

tolgatanyel TÜİSAG Üyesi

Bende onu diyom bildigimiz kesin birşey var hesap yapmadan. Değer ayni olunca 3 dB etkisi olduğu . burada farklı değerler var e 80 dB ilk gurultude 100 dB ilk gürültüyü 90 a indirmeywcegine gore cevabin sorulus amaci belli ve cevap 100

zhr1972 bu yazıya teşekkür etti.
  17. mehmet sıddık gedik

mehmet sıddık gedik TÜİSAG Üyesi

exproff aydınlatma

18. mehmet sıddık gedik

mehmet sıddık gedik TÜİSAG Üyesi

exproff aydınlatma

19. exaltedz

exaltedz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 100 sorunun tamamını EKSİKSİZ biraraya getirenler bana msj atabilirmi soruları çok teşekkürler.

20. ozge1

ozge1 TÜİSAG Üyesi

103 kesin değil de.. Çünkü aradaki fark 0 olunca 3 ekleniodu
    http://egitim.druz.com.tr/hesaplamalar/gurultu-maruziyet-hesabi.html
    burada hesaplayınca 100 çıkıyor. umarım bölyedir. bende 100 yaptım çünkü :/

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica