Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

tahlıye

2. ÖZTÜRK AYŞE

ÖZTÜRK AYŞE TÜİSAG Üyesi

çalışanı olan her yerde risk değerlendirmesini uzman yapar

3. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Söndürme Ekibi

4. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

kesınlıkle yanılıyorsun..yonetmelıkte sole soler ısveren rısk deg yapmak ya da yaptrmkla yukumludur...yanı rısk degerlndırmesını anlaıyorsa kendısde yapar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. farukavci

farukavci TÜİSAG Üyesi

Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşyerlerinde 30 Çalışana,
     Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşyerlerinde 40 Çalışana
     Az Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşyerlerinde 50 Çalışana Kadar;
    a) Arama, kurtarma ve tahliye,
    b) Yangınla mücadele,

konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir.
     İşyerinde bunları aşan sayılarda çalışanın bulunması halinde,
    tehlike sınıfına göre her 30, 40 ve 50’ye kadar çalışan için birer destek elemanı daha
    görevlendirir.

buna bakarsanız a) ve b) için 1 er taneden 2 destek elemanı, ayrıyeten daha dediği için 1 destek elemanı cevab 3

Emrah Yurtsever bu yazıya teşekkür etti.
  6. ÖZTÜRK AYŞE

ÖZTÜRK AYŞE TÜİSAG Üyesi

anlaması içinde uzman olması lazım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

yonetmelıkten daha mı ıyı anlıyorsun sen:)..... yonetmelık acık bı sekılde yazıyor

8. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

bu soruyu yanlış yaptım. 1 kişi daha görevlendirileciğini unutarak iki yaptım.

9. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Soruda destek elemani olarak sormuyordu ki , tam hatirlayamadim ama sanirim sadece yanginla mucadele ekibini soruyordu , yani sadece b şıkkini , o da 1 tane

10. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    Soruların tamamına ulaşabildinizmi? ulaşıldı ise ben nasıl görebilirim?

Selamlar.

11. y.erol

y.erol TÜİSAG Üyesi

hangisi isg uzmanı olamaz ( inşaat teknikeri )
    bir de forkliftlerin periyodik kontrolü ( 1 yıl )

12. murat erdoğdu

murat erdoğdu TÜİSAG Üyesi

Yarın sorular yayınlanıyor.Arkadaşlar hepimiz inşallah hayırlı sonuçlar alırız..Bu sınavın sonucunu çok merak ediyorum.

13. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar tüm sorulara ulaşabildikmi?
    Şu an için 2 soru İptal Potasında;
    1. TS1800 diye bir şey yok
    2. Makinaların Periyodik kontrolünde 3 doğru şık var.
    - Makine Müh. DOGRU
    -Mak. Müh. ve Teknikeri - DOGRU
    - Makine Müh. Elektrik elektronik Müh. DOĞRU.

bu konuda çok rahat itiraz edilebilir.

14. Selin Gençalp

Selin Gençalp TÜİSAG Üyesi

18 ağustos sınavından 68 alarak kaldım. Geçen sınav bence daha zordan cok beklenmedik bir sınavdı. sınav sonucuma hic itiraz etmedim. Bilakis zor olmasına sevindim. Çunku iş Guvenligi uzmanlıgı bence gerçekten çok sorumluluk isteyen ve herkesin yapamayacağı bir iş. Buyuzden herkes bu belgeyi kolaylıkla almamalı. Bu sınavda sınav seklinin yoruma donduğunu tahmin ettiğimizden nerelerden gelebilecegini tahmin ederek calistik. Mesela ben hatırladığım kadarı ile akımölçen aleti voltmetre yazarak ve basınçlı kapların periyodik bakım süresini yanlış yazarak 2 soruyu kaybetmiştim. Sadece bu 2 soruyu yapsam ve yangınla ve elektirikle ilgili soruları da yapsam en az 75 alıp geçerdim. Bu sefer işi şansa bırakmamak icin daha çalıstım. Bazılarını okudum,1 gün çalıştık iyi bekliyoruz diyorlar.Bence bu sınav çalışmadan kesinlikle geçilemez. Zaten bu isi yapacaksak gercekten tum kanun ,tuzuk,yonetmelik ve genelgeleri harfiyen bilmeliyiz.Sadece cımbızla cekilen rakamları,kamplarda ogretilen bazı bölümleri degil isin ruhunu kavramalıyız.Bu sefer gecen sınavdan 68 alan biri olarak bu sınavım daha iyi gecti.Ben bu sunavı geçersem bilgiler tazeyken A sınavına da girmeyi düşünüyorum. Hakeden kazansın

fergeh bu yazıya teşekkür etti.
  15. farukavci

farukavci TÜİSAG Üyesi

banada öyle geliyor, destek elamanından bahsettiğini hatırlamıyorum, o nedenle 1 yaptım. destek elemanı demiş olsaydı farklı seçeneği işaretlerdim. 45 dk da sınavı bitirdim 1 saatte teker teker kontrol ettim..hayırlısı

16. Merdali Kocaağa

Merdali Kocaağa TÜİSAG Üyesi

gereğini yapmalı

17. Engineerdogan

Engineerdogan TÜİSAG Üyesi

Yalniz 1 isaretledim. Asgari dedigi icin

Last edited by a moderator: 23 Aralık 2013
  18. sabriye oya

sabriye oya TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bencede site yöneticisi ve çalışan yeterli uzmana gerek yok

19. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

arkadaslar bu ısın bencesı sencesı yok yonetmelıkte ne yazıyorsa o...yonetmelık sunu soluyor rısk degerlendırmesı ısveren ya yapacak yada yaptracak...eger ısyerınde calısan tem destek elemanı ve ıs guv uzmanı varsa ısveren bunlara bır araya hgelıp yapacak

20. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

Olay zaten sınavı geçmekte değil sınav bir şekilde geçilir ama bu işi hakkıyla yapmayan büyük risk alır kesinlikle. Bu işi yaparken çok dikkatli olmak gerekliliği var aksi halde hem madden hem de manen çok ciddi zararlara uğrayabilirsiniz.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica