Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Arakadaşım gönlün rahat olsun, ne bu sınav ne daha öncekileri
    bir gün 2 gün çalıştım geçtim diyanlere inanma hepsi palavra.
    ama şunuda unutmamak gerekir
    olurya tesadüf 50.000 kişide bir kişi bu durum maruz kalabilir. Onuda tolerans aralığında olduğundan kayda alma. Şunuda unutma risklerin %98 ini yok edebilirsin.
    % 2 de bu tür sallayanlardır. kısaca palavraaa

2. Engineerdogan

Engineerdogan TÜİSAG Üyesi

Evet gurultu de var

3. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Tüm sorulara ulaşan varmı ?

4. mtd9707

mtd9707 TÜİSAG Üyesi

18 ağustosta 69 ile kaldım. yanlış ve hatalı soru oldukça fazlaydı. bu sınav daha kolaydı.. inşallah hepimiz geçeriz. hayırlısı olsun

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. sametorhan

sametorhan TÜİSAG Üyesi

çalışmadan kim geçmiş ki

6. erdal cimennn

erdal cimennn TÜİSAG Üyesi

Ben d yaptımm

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. sedat üzümcü

sedat üzümcü TÜİSAG Üyesi

cevap 100 den fazla olması gerektiği için ve sınavda 103 olduğu için 103 olarak işaretledim.

8. Hakan büyükşimşek

Hakan büyükşimşek TÜİSAG Üyesi

Ben kesinlikle bu tarihten sonraki dediğini hatırlıyorum yani haklısın kardeş kesinlikle 6 yıl sonrası 2019 olur.

9. Cihan Yaylacı

Cihan Yaylacı TÜİSAG Üyesi

iş sağlığı eğitimini danışmanlar verebilir diye biliyorum.
    internette bu konuyla ilgili verebilir şeklind bilgiler de buldum
    siz ne yaptınız?

10. canset yürük

canset yürük TÜİSAG Üyesi

makine müh ve mak teknikeri olan soru vardı sizce cvbı nedir. bazı yerlerde teknikerle yapmak zorunda diyo bazıları mak müh diyo

11. Cihan Yaylacı

merhaba bir şıkta tekniker ve makine müh. diyordu
    diğerinde ise makine mühendisleri yapabilir şeklinde yazılmıştı
    eğer teknikerli cevap doğruysa diğeri de doğru olması gerekmiyor mu?

12. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

iş güvenliği uzmanı,işyeri hekimi ve OSGB ler dışında kimse eğitim veremez.işveren dahil veremez.cevap kesin danışmanın eğitim verebilme yetkisi yoktur yönetmeliklerde adı bile geçmez.en emin olduğum sorulardan biridir,atmadan kesin olarak biliyorum...

13. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Uzman olmazsa risk değerlendirmesini kim yapacak.... risk degerlendirmesini yapmak kimin görevi site yoneticisinin mi çalışanin mi , onlar risk değerlendirmesi yapmaya yetkili mi? Uzman olmak zorunda

14. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

bide üniversiteleri unutmuşum.o da verebilir.

15. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

risk değerlendirmesinde iş güvenliği uzmanının bulunması diye bir "zorunluluk" yoktur.işveren ve site çalışanı birlikte yapar...

16. Cihan Yaylacı

Eğitimi verebilecek kişi ve kuruluşlar
    MADDE 13 –
    (1) Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri;
    a) İşyerinde görevli iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri tarafından,
    b) İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından,
    eğiticilerin Ek-1’deki eğitim programında yer alan konulara göre uzmanlık alanları dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir.

17. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

yuksel bey ıcınz rahat olsun ...ısg danısmanlık fırması egıtım vermez..sınava hazırlanırken kursta hocmz solemıstı..hatta solerken dıkkat edın bunu sınavda sorabılırler demıstı:)...ıcınz rahat olsun

18. tiredman47

tiredman47 TÜİSAG Üyesi

o zaman ısg uzmanına ne gerek var ?

19. farukavci

farukavci TÜİSAG Üyesi

Risk analizini kimlerin yapacağı, risk analizinin yapılacağı kurumun büyüklüğüne göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin;
    Çok çalışana ait büyük firmaların risk değerlendirmesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilmiş uzmanlık belgesi olan, İş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimleri tarafından yapılacakken;
    Tek bir kapıcı olan apartmanların risk değerlendirmeleri ise yönetim tarafından hazırlanabiliyor.

20. Btayfun

Btayfun TÜİSAG Üyesi

10 yıl tank 5 yıl valf

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica