Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Gökhan Özçelik

Gökhan Özçelik TÜİSAG Üyesi

29 çalışan dediği için destek elemanı arama kurtarma ve tahliye grubu için:1 kişi, Yangın ekibi için 1 kişi olmak üzere toplam 2 kişi olması gerekir, cevabın

2. GÜLŞEN EFE

GÜLŞEN EFE TÜİSAG Üyesi

sahimi inş.

3. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

is güvenliği uzmanı risk yönetimi hazırlanırken gerekmez yani olmaya bilir. ancak salim bey risk yönetimini isg uzmanı ile hazırladığı paragrafta yazıyor bu yüzden isg uzmanınında imzası gerekir. yani görevli ve isg uzmanı olacak...

4. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

yalnız unttuğunuz bişe var bu yönetmelik değişti hatta başında şöyle bişe var:

Bu Yönetmelik, 27/11/2007 tarihli ve 2007/12937 sayılı B.K.K. ile yürürlüğe konulan (RG 19.12.2007/26735) ''Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik''in 169'uncu maddesiyle yürürlükten kaldırılmıştır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Fikret Çakır

Fikret Çakır TÜİSAG Üyesi

Bana da o şık tuhaf geldiği için senin gibi cevapladım ama sanırım hepsi olacaktı o sorunun cevabı...

6. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Hayir yazıyor yönetmelikte var 30-40-50

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. GÜLŞEN EFE

GÜLŞEN EFE TÜİSAG Üyesi

kaynaklı soruda elektrik kaynağı olmayan elektrik direnci degilmi

8. HaTiCe EYÜBOĞLU

HaTiCe EYÜBOĞLU TÜİSAG Üyesi

cevap" hızlandırılmış nötronlar" çünkü elektrik ark kaynağı elektrik direnç kaynağı ve oksiasetilen kaynakları var ama hızlandırılmış nötron kaynağı diye bir kaynak ben bulamadım kitapta.özel kaynaklar adı altında elktron ışın, ultrasonik ve lazer diye kaynak çeşitleri var.

9. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Tamam ama soruda sadece yangin ekibini sormuyor muydu

10. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

aynen de oleydı...yonetmelıkler resmı gaztede yayınlanmak zorunda ...bı sıkta her yonetelık resmı gaztede yayınlanamaz dıyordu

11. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Yok ya o notronlar mis cevabi malesef

12. baracuda

baracuda TÜİSAG Üyesi

85 havalandırma cinsiyet
    86 tasınacak yerin dar olması???
    91 sıcaklıkta işveren ne yapar

bu üçü soru neydi anlamadım tasınacak yerin dar olması neydi soru neyin cevabı

13. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Aynen ben öyle biliyorum

14. HaTiCe EYÜBOĞLU

aynen 40 dkda bitti ve kendimi zorladım çıkmamak için herkes oturuyordu en az 4 kez gözden geçirdim sanırım soruları :)

15. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Tasinacak yerin olmasi sorusuydu cevabi çalışma ortamindan kaynaklanan sorunlar gibi birşeydi

16. Fikret Çakır

Fikret Çakır TÜİSAG Üyesi

Hatırladığım kadarıyla bu sorunun cevabı fiziksel etkenlerdi.

17. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bir soru vardı: basınçlı gaz deposuyla birşeyin arasındaki mesafeden bahsediyordu. şıklarda 4 metre, 10 metre, gibi şeyler vardı. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğe göre... şeklinde olan bir soru, cevabı ne olacak onun?

18. HaTiCe EYÜBOĞLU

%0.1 olacaktı

19. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım
    Yönetmelikler Resmi gazetede yayınlanır veya yayınlanmaz. Bu konuda zorunluluk yok.
    Cevap Cumhurbaşkanı olacak, yönetmelikleri Cumhurbaşkanı imzalamaz.

20. HaTiCe EYÜBOĞLU

4 metre. oksijen deposuyla; eksiz, yanıcı patlayıcı gaz borularına uzaklık soruldu

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica