Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mrlbzkrt

Mrlbzkrt TÜİSAG Üyesi

100.05 olmalı ama şıklarda yok

2. alikirancho

alikirancho TÜİSAG Üyesi

ibadethane orta tehlike sınıfında geçmiyor , yapılan itrazlara bakanlığın cevapı (* Kullanım alanları, Ek-1/B ve Ek-1/C kapsamına girmeyen alanlar. ) olucaktır ama başvurularımızı ibadathane yazmadığı için kaynak göstererek yapabiliriz

3. Cihan Yaylacı

Cihan Yaylacı TÜİSAG Üyesi

İSG uzmanı ve iş yeri hekiminin odaları ile ilgili bir soru vardı.
    tam zamanlı çalışanlar için odalarının ölçüleri yazıyordu.
    bu sorunun cevabını ne yaptınız?
    hekim / uzman odaları için tam zamanlı çalışmasına gerek yok diye düşündüm...

4. BERKANKY

BERKANKY TÜİSAG Üyesi

KESİNLİKLE size katılıyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Soruda yaklaşık diyordu , 100.05 i yuvarlarsak cvp 100 olur

6. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

danısman olarak alabilirsin soru sormak ıcın soruda ımzası olması zorunludur dıyoo zorunlulugu yokk yaniii

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ishak ince

ishak ince TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım sağol.Dolaysıyla düşük tehlike sınıfı cevabı çıkıyor

8. alikirancho

alikirancho TÜİSAG Üyesi

Bu yönetmelik eskidir.Bakanlıkla eski yönetmeliği dayanak göstererek itiraz yapamayız. Cevap orta sınıf olarak açıklanıcak ama soruda itiraz etmemiz gereken ek-1A (düşük tehlike) kısmında soruda geçen bazı kurumların adlarının yazdığıdır ve İbadethanelerin orta sınıf tehlike taplosunda geçmemesidir.

9. yusuf kılıç

yusuf kılıç TÜİSAG Üyesi

benzidin hangi yönetmelikte var acaba bilen var mı

10. lebron86

lebron86 TÜİSAG Üyesi

Forklift sorusunda devrilmeden kaynaklanan riskleri azaltacak faktörler isteniyordu, dolayısıyla forklift devrilmeyecek yapıda olmalı şıkkı doğru değil diğerleri doğrudur.

11. TaMeRYayla

TaMeRYayla TÜİSAG Üyesi

olması şart değil galiba

12. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

EK – 2BİYOLOJİK SINIR DEĞERLER VE SAĞLIK GÖZETİMİ ÖNLEMLERİ

1. Kurşun ve iyonik kurşun bileşikleri

1.1. Biyolojik izleme, absorbsiyon spektrometri veya eşdeğer sonucu veren bir başka metod kullanılarak, kanda kurşun seviyesinin (PbB) ölçümünü de kapsar.

Bağlayıcı biyolojik sınır değer: 70 μg Pb/100 ml kan. ( sınav Sorusu)

1.2. Aşağıdaki durumlarda tıbbi gözetim yapılır:

1.2.1. Havadaki kurşunun, haftada 40 saat çalışma süresine göre hesaplanmış, zaman ağırlıklı ortalama konsantrasyonu 0.075 mg/m3 ten fazla ise,

1.2.2. Çalışanlardan herhangi birinin kanındaki kurşun seviyesi 40 μg Pb/100 ml kandan fazla ise.

EK – 3KULLANIMI YASAK OLAN KİMYASAL MADDELER İLE YAPILMASI YASAKLANAN İŞLER

Aşağıda belirtilen kimyasal maddelerin ithali, üretimi ve bu maddelerin işyerinde kullanımı ile kimyasal maddeler ihtiva eden aşağıda belirtilen işlerin yapılması yasaktır. Ancak bu maddelerin başka bir kimyasal madde içindeki veya atık maddedeki konsantrasyonu, aşağıda verilen limit değerlerin altında bulunuyorsa bu yasak uygulanmaz.

a) Kimyasal Maddeler:

EINECS No ( 1 )

CAS No ( 2 )

Madde Adı

Yasak Uygulanmayacak

Limit Değer

202-080-4

91-59-8

2-naftilamin ve tuzları

% 0,1 (ağırlıkça)

202-177-1

92-67-1

4-aminodifenil ve tuzları

% 0,1 (ağırlıkça)

202-199-1

92-87-5

Benzidin ve tuzları

% 0,1 (ağırlıkça)

202-204-7

92-93-3

4-nitrodifenil

% 0,1 (ağırlıkça)

13. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Kimyasal Maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik

14. Fikret Çakır

Fikret Çakır TÜİSAG Üyesi

Bence de, 1,3 ve 4 yaptım cevabı ama buradaki çoğu arkadaş hepsi olarak işaretlemiş. Bakalım yarın görücez...

15. muamma

muamma TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benzidin tuzları için olan soruda hangi değerden azına izin verilir diyordu yönetmelikte 0,1 den azı kullanılabilir ama şıklar 0,1 ve 0,1 den küçük değerlerdi yanı diğer şıklardan da az değerine izin verilebilir ben yönetmelikte 0,1 olduğunu bilmediğim için mantık olarak en düşük olan şıkkı işaretledim aslında soruya göre hepsi kabul edilebilir bence soru yanlış sorulmuş

16. kadriye3410

kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

ben de öyle düşünerek yaptım

17. evren ünsal

evren ünsal TÜİSAG Üyesi

Cevap kesinlikle 100 dB. Alper Bey'e katılıyorum.
    İki kaynağın eş gürültüsü olduğunda, 3 dB lik yükseliş pratik olarak pek çok kaynakta var ve kabul gören bir bilgidir. Formüle koyduğumuzda bu fark gerekten de bilimsel olarak 3.0000 mıdır? 100-80 dB lik iki kaynak için 103 dB zaten uzak ihtimal.
    Bizde 100-80 vardı, A sınıf sınavında da 110-90 var, herkes cevaba 110 diyor...

18. kadriye3410

kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

soruların cvpları kaç gibi açıklanır ki

19. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

risk analızı gerekmeyenlerle ilgili bisey vardı sanırım sıkkaları hetırlıyorum
    evde yapılan ısler olmalı sanırım
    bide stajer calıstıran avukat la ılgılı bisey vardı neydı bu soru hatırlayamadım

20. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Soru :
    Ancak bu maddelerin başka bir kimyasal madde içindeki veya atık maddedeki konsantrasyonu, aşağıda verilen limit değerlerin altında bulunuyorsa bu yasak uygulanmaz.
    Cevap:
    202-199-1

92-87-5

Benzidin ve tuzları

% 0,1 (ağırlıkça)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica