Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

Hocam yönetmeliğin adını da verin öğrenelim sayenizde

2. imrenlim

imrenlim TÜİSAG Üyesi

iyi akşamlar.sınavdan bu yana 118 sayfa gecmiş hala 103 desibel diyen ramazzini değil diyen arkadaşlara sesleniyorum. desibellerle ilgili bir tablo var ve burda 2-3 defa yazmışlar.sınavdan önce bakmamış olabilirsiniz ama bir araştırsanız zaten inat etmezsiniz.
    ben ağustos sınavına girdim ve 68 le kaldım ,herkes biliyorki 18 ağustos c sınavı , b sınavından daha zordu.3 ay günde en az 2 saat yönetmelik kanun okuyarak hazırlandım ve sorular 18 ağustosun yanında çerezdi.geçemeyen arkadaşlara tavsiyem moral bozmadan sistemli çalışşınlar.ben 40 dk da bitirip çıktım .allah hepmizin yardımcısı olsun..

3. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,

İptal ve Red İçin Benim tespit ettiği 3 soru var.
    1- TS 1800 diye bir standart yok, hatalı yazılmış iptal edilir.
    2- Benzedin Tuzları (Ancak bu maddelerin başka bir kimyasal madde içindeki veya atık maddedeki konsantrasyonu, aşağıda verilen limit değerlerin altında bulunuyorsa bu yasak uygulanmaz.)
    b -şıkkı Sınır değer % 0.1 ( Dogru Uygulanabilir)
    ancak c ve d şıkları bundan daha düşük değer olduğu için bunlarda uygulanabilir(%0.001-%0.00001)
    3-Makine Periyodik kont. Bu 3 Şıkta doğru var soru iptal edilmeli.
    2.4.1. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri EK-III, madde 1.4.’te yer alan hususlara uygun olarak yapılır.

2.4.2. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri, makine mühendisleri, makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.
    2.4.3. Elektronik kumanda sistemi ile donatılmış makine ve tezgâhların periyodik kontrolü; makine veya mekatronik mühendisi ile elektrik mühendisleri ve/veya bunların teknikerleri tarafından birlikte yapılır.
    a- makine mühendisleri
    c- makine mühendisi ve teknikerleri
    d- makine mühendisi, elektirik müh ve teknikerleri

4. tahir çayır

tahir çayır TÜİSAG Üyesi

5. Turgut kdz

Turgut kdz TÜİSAG Üyesi

iki makina aynı anda çalışırsa (100 ve 80 ) kaç desibel gürültü çıkartır. Yanıt 103 desibel olmalı

6. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

İtiraz yolu açık olmak kaydı ile iptal için baş vurmak gerekir bu süre çok sınırlı, önümüzdeki hafta sonuna kadar itiraz dilekçeleri Ankaraya ulaşması gerekiyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

18 ağustosta asetilen - oksijen diye tartışıyorduk, şimdi de 100 db - 103 db diye. Pehh, Allah sonumuzu hayır etsin:k_karışık:

8. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

9. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Bu arada benim bu sorulara itirazım olacak.

10. Merve POLAT

Merve POLAT TÜİSAG Üyesi

kesinlikle bence de,itiraz için ne yapılıyor?
    ,ve de okullar yönetmelikte bir düşük tehlike bir orta tehlike gözüküyor o da iptal olmalı

11. Büşra KEŞİR

Büşra KEŞİR TÜİSAG Üyesi

ben paracelsus dedim, çünkü isg ile ilgili ilk kitabı O çıkarmıştı... Soru da ilk isg kitabı dediği için ben Paracelsus yaptım :S

12. muamma

muamma TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum sana ayrıca 100 db ve 80 db lik soruyu elimizde hesap makinesi olmadan veya bir tablo vermeden nasıl sorabilirler anlamıyorum

13. fatih77

fatih77 TÜİSAG Üyesi

cevap 103 degilmi?

14. yasinesraöztürk

yasinesraöztürk TÜİSAG Üyesi

bu kurşun sorusunda cevap d şıkkı değilmi arkadaşlar?

15. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra) dair itiraz başvuruları sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (KDV dahil) sınav sonuçlarına itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM’ye bildirilecektir.

Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.

Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari bir sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde banka dekontu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden sorgulatma yoluyla durumlarını öğrenebileceklerdir. 18 Ağustos 2013 tarihli sınav için yatırılan ücret hiçbir şekilde başka bir sınav için geçerli kabul edilmeyecektir.

16. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

86. soru olarak yazdığınız taşınacak yerin dar olması nasıl bir soruydu tam olarak

bayrama bu yazıya teşekkür etti.
  17. tahir çayır

tahir çayır TÜİSAG Üyesi

[
    Ş uan bunu bulabildim kusura bakma ama ben bu kadar tartışmayı gereksiz buluyorum.Benim kaynak atölyem var 50 çalışanı olan bir işyeri yaptırmış olduğumuz risk analizinde kaynak makinalarında gürültü ölçümü geçmiyor.Bu arada kaynak işlerinde iş güvenliği gibi bir yönetmelik yok muidi ?kafam allak bullak oldu da..

18. imrenlim

imrenlim TÜİSAG Üyesi

40 mikro gramda gözetim başlar.cvp o dur

19. Büşra KEŞİR

Büşra KEŞİR TÜİSAG Üyesi

Benimde itiraz edeceğim sorular var, hangi yüzyıl da yaşıyoruz kimlerle çalışıyoruz... Soru hazırlamaktan acizler, bir de pişkin pişkin sorularda yanlışlık gördüğünüzde şuraya müracaat edin diyorlar... Yazık emeklere... Ne kadar çalışsan da bir sorunun yanlış yazılması seni geriye sürüklüyor... Yazıklar olsun!

20. tahir çayır

tahir çayır TÜİSAG Üyesi

Elle taşıma ile ilgili bir soru idi

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica