Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Merve POLAT

Merve POLAT TÜİSAG Üyesi

aynen ya kaynakta gürültü falan yok ya bizim işyerinde de gürültü falan yok kullanıyorlar başlıcam nerede yazıyor yönetmeliktede görmedim öle birşey ben buna da iptal edelim kurs kitaplarında zaten neler neler yazıyor onlara bakarsak her dk herşeyi değiştiriyorlar !!

2. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Sakin olun ve tüm itiraz sorularını açık ve net tespit edip gerekçeleri ile itiraz dilekçenizi yazın. Elbette emekler boşa gitmemeli

3. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

nasıl bir soru onu anımsayamadım. soru ve şıklar nasıl bişeydi. soruyu hatırlasam verdiğim cevabı hatırlıcam da ondan sordum. yoksa bu 55 kg 10 kg filan olan sorumu

4. tahir çayır

tahir çayır TÜİSAG Üyesi

hayır o değil.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Kaynak ta gürültü vardır, yok denmesi kabul edilemez ancak;
    Kaynak yapılan ortam çok önemlidir.
    a- Kapalı kapta ise gürültü şiddeti yüksektir.
    b- Kapalı ortamda fabrika içinde ise gürültü 80 db altında ama yakındır.
    c- Açık ortamda ise gürültünün şiddeti konuşma seviyesindedir, açık havada sönümlenir.

soruda kaynak ortamı ile ilgili bir not yok idi dolayısı ile bu soru için itiraz hakkı doğabilir.

6. adem kahraman

arkadaşlar işyeri sıcaklığı için işveren ne yapsın diye bir sorudan bahsediliyor neydi o soru tam olarak yada şıkları aklında olan varmı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Büşra KEŞİR

Büşra KEŞİR TÜİSAG Üyesi

8. adem kahraman

ben o 55kg 10 kg olan soruyu türkiye de yükün ağırlığı ve özelliğine göre ayarlanır şıkkını yaptım çünki 55 daha önceki tüzükte erkekler içindi. burda soruda genel vermiş ayrıca erkekler için maximum 10 kg da değil. ama madenlerde taşınabilecek maksimum yükün 10 kg olduğunu biliyorum. o yüzden 55 de olmaz. geriye yükün ağırlığı ve özelliği seçeneği tek doğru gibi geldi.

9. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Bence de kesinlikle doğmalı. Bu bilgiyi hiçbir yerde duyamazdık. Bu işle ilgili olmayan kimse bu soruya tereddütsüz cevap veremezdi. Malesef böyle ikilemli sorular var. İtiraz hakkı esastır.

10. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

Aynen hocam gürültü vardır ha konuyla ilgili herhangi bir Yönetmelik yok bu arada bilgisini vereyim. Ama cevap 3 ü de olacaktır ki yarın göreceğiz zaten.

11. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Madenlerde yük olarak degil patlayici olarak 10 kg max

12. Rıdvan Bayhan

A kitapçığında son soruda isg eğitimi veren kurum ya da kuruluşlar vardı. Bu sorunun cevabı ne olmalı arkadaşlar ?

13. Turgut kdz

Turgut kdz TÜİSAG Üyesi

danışmanlık firması

14. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar;
    Tecrübeyle sabit bir tiyo vermek isterim;
    İtiraz sorularında birlikte hareket edin ve nekadar çok aynı soruya itiraz olur ise o derece makbul ve geçerli neden sayılıyor. Ramak kala sınavı kaybedenlerden birisi olarak söylüyorum. 67-68-69 la kalmak çok acı ve stresli oluyor, kaybettiğiniz emek para Zaman'ı bir yere bırakın buzun altı daha vahim alay konusu oluyorsunuz.

15. adem kahraman

sonuçta taşıma işi değilmi o da patlayıcı kolilerini işçiler depodan madenin derinliklerine kadar taşıdıklarında taşıma işi yapmış olmuyorlarmı. veya şok darbe ile patlayabilen tehlikeli kimyasal ya da patlayıcıları insanlar hiçmi taşımıyor. yani yükün özelliğine göre değişen bir ağırlık olmuş olmuyormu yapılan taşıma işi. tüzükler iptal edildiğine göre hangi yönetmelikte var o sorunun doğru cevabı bulabildinizmi.

16. Bariiş erdem

Bariiş erdem TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bir soruda dışardan sağlık hizmeti alanların mazlemeleri bulundurmaları lazım diye bir şık vardı hatırlıyanlar vardır heralde cevap şıkkı bu olmalı..

17. yaprak köse

yaprak köse TÜİSAG Üyesi

iş veren in 28 erkek 21 bayan işçisi termal şartlardan ve bir şeyden daha şikayetçilerdi o sorunun cevabını ne yaptınız.1 ocak 2014 mü yoksa işveren işg kapsamında gerekeni yaparmı ?

18. Bariiş erdem

Bariiş erdem TÜİSAG Üyesi

Gerekeni derhal yapar a kitapçığında a şıkkıydı..

19. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Elbette taşıma işi ama , patlayıcı madde tasimakla , diger yükleri taşımak aynı olmuyor , elle taşıma işleri yönetmeliğinde yazmiyor erkekler icin 55 kg kaldirabilme sınırı. Ama tüzük kalksa da bazi değerler gecerliligini kaybetmiyor

20. Rıdvan Bayhan

Bu soruda iki doğru cevap var. Yanıltıcı bir soru olmuş bence. A şıkkı: İsg kapsamında gerekeni yapmalı. 50 ve fazla olmasına gerek yok. Netice iş kanununda benzer maddeler var işçiyi koruyan. Diğer yandan 50'nin altında olduğu için yapmayabilir de. Bilemiyorum bu soru yanıltıcı geldi bana.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica