Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hayri YANIK

Hayri YANIK TÜİSAG Üyesi

Ben de sana katılıyorum. Risklerin kararlaştırılması ne ya?

2. EBRU EFE

EBRU EFE TÜİSAG Üyesi

80 db gurultu veren makina ile 100 db gurultu cikaran bir alet ayni ortama konulursa ses kac db olur yanilmiyorsam dogru cvb 100 olur toplami degil en cok gurultu cikaran cihaza gore

3. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

cevabı hepsi olacak.ben yönetmeliğe baktım hepsi aynen birebir yazılı

4. yaprak köse

yaprak köse TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederim ama soruda isg uzmanı istihdam etme zorunluluğu değil işverenin şikayet karşısında ne yapması gerektiğiydi .Bende 1 ocak 2014 ten sonra yaptım ama emin değilim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Umarım haklısınızdır. Örneğin bana verilen notlarda da aradaki fark 16 'ya kadar hesaplamış ve büyük olan değere 0,1 ekleniyor. Muhtemelen iptal etmeyecekler fakat, yanlış yapan arkadaşlar matematiksel yöntemlerle itirazlarını dile getirecekler. Neticede bununla ilgili yönetmelik de yok.

Bence bu sınavı hazırlayanlar böyle kıvranmamızı izlemekten hoşlanıyorlar ki böyle muamma soru hazırlıyorlar :)

6. güncel

güncel TÜİSAG Üyesi

uİşyerinde gerçekleştirilecek risk değerlendirmesinin İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinde belirtilen ekip tarafından yürütülmesi gerekmektedir. İhtiyaç duyulduğunda bu ekibe destek olmak üzere dışarıdaki kişi ve kuruluşlardan da hizmet alınabilir. İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirilmesi yükümlülüğünün yürürlüğe girmediği işyerlerinde ise oluşturulacak ekipte bu profesyoneller bulunmaksızın işveren(ler) ve çalışan(lar) birlikte risk değerlendirmesini gerçekleştirebileceklerdir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. emre civelek

emre civelek TÜİSAG Üyesi

OSGB ler bir danışmanlık şirketi değilmi ben danışmanlık şirketi açtım c sınıfı arkadaşla o eğitim veriyor danışmanlık derken orada sen isg yazman lazım çelişki var orda ben danışmanlık şirketi getiriim eğitim veren öle soru sorulmaz hazırlayanlar bence saçmaalamış hep 2 şıkta kaldım ben ilk defa girdim hepsi de yanlış oldu soruda tereddüt edilmez tek cvp olur

8. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

hayır 103 yada 90 olmalı

9. Dilara Özker

Dilara Özker TÜİSAG Üyesi

İsgm

10. Dilara Özker

Dilara Özker TÜİSAG Üyesi

İsgüm

11. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

Hangi patron babsının hayrına iş yapar yönetmelik te zorunluluğunun olmadığı açık.Doğru yapmışsınız

yaprak köse bu yazıya teşekkür etti.
  12. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar son kez yazıyorum
    İptal ve İtiraz Soruları
    1- TS 1800 - böyle bir standart yok( Eksik yazılmış- banane eksik yazmasaymış )
    2- Benzedin Tuzları - Sınır %0,1 ancak soru şekline göre %0,0001 ve 0,001 de doğru kullanılabilir.(3Şık doğru)
    3- Periyodik Kontrol - Makine muh, teknikeri- Elektrik müh, teknikeri bunların hepsi doğru(3 şık doğru)
    bunlara itiraz edebilirsiniz, ben edicem, varsa ispatı ile belirtin ilaveler yapalım.

Merve POLAT bu yazıya teşekkür etti.
  13. gll_tpl

gll_tpl TÜİSAG Üyesi

teşekkürler birde aşağıdaki sorullar vardı

84)85-105 db arasında kulak koruyusu takar
    85)elektronik kumanda sorusu :elektrik mühendisi ve elektrik teknikeri
    86)isg uzmanı ve ih için ayrılan alanlar....?
    87)voltmetre
    88)asbest söküm belgesi:işgüm
    89)asbest lif:0.1 lif/
    90)benzidin?
    91)kaza/ ramakkala
    92)risk tanımı
    93)alçıpan

14. bahadır savas

bahadır savas TÜİSAG Üyesi

187 iş saglıgı ve güvenliği çerçeve direktifi

15. scor

scor TÜİSAG Üyesi

Proje Hazırlık Aşamasında Genel Prensipler
    Madde 6 —İşveren veya proje sorumlusu, projenin tasarım ve hazırlık aşamasında, İş
    Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinde belirtilen genel koruma prensipleriyle birlikte,
    özellikle aşağıdaki hususlara da uyacaktır:
    - İşin mimari, teknik veya organizasyon yapısına karar verilirken, yapı işinin değişik
    kısımlarının veya aşamalarının aynı anda ya da birbirini takip edecek şekilde yapılması
    planlanacaktır.
    - İşin bütününün veya bir kısmının tamamlanması için geçecek tahmini süre
    belirlenecektir.
    - Gerekli hallerde bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinin (b) veya (c) bentlerine göre
    hazırlanan veya 8 inci maddesinin (c) bendine göre düzenlenen sağlık ve güvenlik planları
    ve dosyaları dikkate alınacaktır.

16. ozge1

ozge1 TÜİSAG Üyesi

3. Dediginde senin okuma yanlisin olabilir yalniz. Yapabilir ile yapar (kesinlik icerir) farkli oluyor cunku :\

17. EBRU EFE

EBRU EFE TÜİSAG Üyesi

kimyasol reaksiyon sonucu isi aciga cikar

18. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Bu konunun sadece İSG ile alakası yoktur, İSG den önce çalışma şartlarının kontrolü, iş verimi ve çalışanların sağlık denetimleri zaten yapılıyor idi ve hala mevcut. İş yeri denetimleri ve İşyeri Teftişleri, müfettişleri bu işi yapıyor. Bu kontrolde 1970 yıllardan bu yana yapılan kontrol. Bu durum 6331 ile kanuna ve cezai yaptırıma bağlandı. özet ile konu zaten mevcuttu

19. fethi__44

fethi__44 TÜİSAG Üyesi

20. emre civelek

emre civelek TÜİSAG Üyesi

100 de işveren işçilere uygun talimatlar verir die bir soru vardı o hepsi olacaktı arkadaşlar

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica