Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. canset yürük

canset yürük TÜİSAG Üyesi

böyle bişe yok ya tamamen mantığıma ters bir soru.forkliftin devrilmesinden oluşacak riski soruyo ama forklift devrilmeyecek yapıda olur diyo. ortada devrilen forklift var ve devrildiğinde nasıl tedbir alırız anlamında sormuşlar gibime geliyo

2. canset yürük

canset yürük TÜİSAG Üyesi

cvbı ayaktı

3. alikoç

alikoç TÜİSAG Üyesi

ya arkadaş 100 lük ses çıkaran bi ses var buna 80 lük daha eklenio aynı seviyede kalabilir mi hiç akıl mantık var 101,5 olucak tı cevap ama cevaplar da omadığı için 103 olucak

4. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

evet haklısın, forkliftin devrilmesi tehlike, risk değil. Sorduğu risk. Tuhafı yönetmelikte de risk-tehlike ayrımını yapamamışlar!

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. nazamarya38

nazamarya38 TÜİSAG Üyesi

madem akıl var mantık var 101.5 olacak, neden 103 oluyor :D bunun aklı mantığı nerde ali bey :)

6. erkin topçu

erkin topçu TÜİSAG Üyesi

benzediin tuzları sorusu kesinlikle hatalı hazırlanmış bir soru tehlikesiz değeri soruluodu ve ihtimalde şıklarda en kucuk dğerde tehlikesizdir hata yapmamak için bende en küçük değeri işaretledim 3 doğru var soruda itiraz edip iptal ettirebiliceğimiz bi soru b

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. seldalinka

seldalinka TÜİSAG Üyesi

te="Merve POLAT, post: 119702, member: 62684"]Tezgahları nasıl makina mühendisi yapar orası elektronik tezgahtı mekatronik mühendisi elektrik teknisyeni birlikte yapar olması lazım en azından mekatronik mühendisinin olduğu bir şık olmalıydı yoktu ama öle bir şık o soru iptal ya daha da makina makina demiyelim !!!![/quote]
    İyi
    Ben de tamamen aynı mantıkla hareket ettim... :(

8. gulcin demirtas

gulcin demirtas TÜİSAG Üyesi

bence site görevlisi ve yönetici olmalı cvp

9. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

Bu srou banada garip gelmiş idi, zaten forkliftler devrilmeyecek diye üretilmiyor ki, mantık kullansan doğru, ama bakanlık yönetmeliğine göre haksızsın ... Forklift imal edenlere demek gerek, devrilmeyecek arkadaş, o kadar diye :)

10. gulcin demirtas

0.1 olmalıdır

11. gulcin demirtas

3 kişi yaptım ben

12. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

140 basınclı kabın olması gereken hortum uzunlugu metre kactır gibi bı soru vardı d sıkkı 10 du dıyerler daha fazlaydı hatırlayan varmı

13. ali ömer çoban

ali ömer çoban TÜİSAG Üyesi

iş güvenliğinin babası :BERNARDO RAMAZZZİNİ

14. Bariiş erdem

Bariiş erdem TÜİSAG Üyesi

Horum uzunluğu değil tanka uzaklığı sorusuydu o da 4 metreydi cevabı.

15. Cansu Ecem Gözlek

Cansu Ecem Gözlek TÜİSAG Üyesi

Bisey degil birsey

16. Cansu Ecem Gözlek

Cansu Ecem Gözlek TÜİSAG Üyesi

Bisey degil birsey

17. ismail topçu

ismail topçu TÜİSAG Üyesi

18. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

Bir soru var idi arkadaşlar, şıklar 1,2,3,4. Soruyu tam hatırlamıyorum, ama yangın için ve özel eğitimli en az/asgari diye olan bir soru idi.

Bu yönetmeliğe dayanarak - İş yerlerinde acil durumlar hakkında, madde 1 -
    MADDE 11 -

(1) İşveren; işyerlerinde tehlike sınıflarını tespit eden Tebliğde belirlenmiş olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 30 çalışana, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 40 çalışana ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 50 çalışana kadar;
    a) Arama, kurtarma ve tahliye,
    b) Yangınla mücadele,
    konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir. İşyerinde bunları aşan sayılarda çalışanın bulunması halinde, tehlike sınıfına göre her 30, 40 ve 50’ye kadar çalışan için birer destek elemanı daha görevlendirir.

Ben en az 1 dedim, görüşünüz nedir?

19. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Doğru demişsiniz. Ben yanlış yaptım bu soruyu.

20. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

Ama sınavım kötü geçti en azından bana göre. İnşallah herkes kazanır.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica