Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Cansu Ecem Gözlek

Cansu Ecem Gözlek TÜİSAG Üyesi

Kimyasal reaksiyonlar ekzotermikse isi aciga cikar endotermikse ortamdan isi alir

2. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

o listede restoran yerine lokanta demiş fakat lokantanın alanını belirtmemiş, düşük tehlike ve orta tehlikede restoran tanımları geçmektedir, restoran oturma alanları mı yoksa restoran servis alanları mı?

3. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

birde OSGB de calısan her uzman ayrı odası olmalı falan filanda osgblerin yerine isgb yazılmıs fark ettinizmi soruda hep isgb yazıyodu

4. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Birşey değil bir şey :))

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Fansa

Fansa TÜİSAG Üyesi

6. A.İLKAN BEYAZ

Kaynaklı işlerinde çalışanların karşı karşıya kaldığı diğer bir risk grubu da gürültüdür. Kaynak
    işlemi sırasında kullandığı ekipmanlar, presler, motorlar, matkaplar, çekiçler, testereler vb.
    oldukça çok ses üretirler. Kaynak işlemi sırasında ortalama olarak 85 ile 105 dB (desibel)
    arasında gürültü oluşmaktadır.

evet ama kaynak makinasından kaynaklanmıyo bakın yönetmelikten kesip yapıstırdım kaynak yapılan işlerde gürültüyu yapan ekipmanlar kaynak makınası degil pressler motorlar matkap cekic testereler denmiş kaynak sırasında diyodu soruda

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Fansa

Fansa TÜİSAG Üyesi

10 dur

8. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Ben de 10 yaptım ama arkadaşlar tablosunu çıkardılar, 140 metre aralığı 4 m ye geliyor, zaten adamlar 40 cm ve 4 m koyup ikisinden biri demek istemişler :)

9. Cansu Ecem Gözlek

Sorunun cevabi yonetmelikte 4 m dir. Daha onceki sayfalarda yonetmeligi koymus arkadaslar

10. Fansa

Fansa TÜİSAG Üyesi

11. A.İLKAN BEYAZ

calısan sayısından dolayı 2014 yılına kadar rısk analızı yapması gerekmiyo dolayısıyla yaptırmasına gerek yok yasal olarak yok

12. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

İnşallah.

13. A.İLKAN BEYAZ

nasıl ya 4 yoktukı en az 10 vardı ben ondan 10 yaptım yada ben sıkları hatırlamıyorum dogaldır bı soru vardı en az 10 dıye ısaretlemıstım belkide baska bı soruyla karıstırdım

14. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

40 cm 2 m 4 m 10 m idi yanlış hatırlamıyorsam, belki 2 yerine 1 de olabilir.

15. Cansu Ecem Gözlek

Evet ayni seylerden cani sikilanlara malzeme vermek icin bilerek yazdim. Basta dogrusunu yazip sildim hatta. bravo sansli kisi sizsiniz :))

16. Fansa

Fansa TÜİSAG Üyesi

Arkadaş 12 farklı olan gürültü kaynağında 0,1 iken fark 2 olan nasıl 103 olur ardaki fark sıfır iken en yüksek değeri alıyor yani 3 alıyor bence 100 dür

17. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Çalışma sorularında sürekli aynı ya da çok yakın değerleri verip üstüne 3 ekleniyordu bu yüzden ezbere bir cevap oldu, millette bu yüzden kabullenmek istemiyor, yarın dananın kuyruğu kopuyor :)

18. Cansu Ecem Gözlek

Cevabi 10 olan soru sivilastirilmis yakit tanklarinin periyodik bakim suresi var. Baska cevabi 10 olan bir soru yok. Bahsettiginiz 140 bar basincli oksijen tuplerinin yakit borularina yeterli eklenti yapilamicak yerdeki asgari uzakliktir ve cevabi da 4 tur. Saygilar

19. Ümit Mert

Ümit Mert TÜİSAG Üyesi

Sorular ne zaman çıkıyor? Bugün mü ?

20. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

2'den sonra açıklarlar.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica