Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

dostum soruları bi yazarmısın 40 dakkada bitirdiysen senin cevapların cogu dogrudur

2. hasan celil öztürk

hasan celil öztürk TÜİSAG Üyesi

şükürler olsun sınav kolaydı. ama kolaylığı bilgi sorulmaması ya da sorunların kolay olması değil şıkların kolay olmasından kaynaklanıyor. soruların %80'inde şıklar kafa karıştırmıcak şekilde hazırlanmış. özellikle rakamlı sorularda kafa karıştırcak hiçbir şeçenek yoktu. ama yönetmelikleri 1 kere olsun okumayanların zor diyebileceği bir sınavdı. herkese geçmiş ve hayırlı olsun.

3. Cansu Ecem Gözlek

Cansu Ecem Gözlek TÜİSAG Üyesi

Arkadasim herkes sizin ya da benim kadar elektrik bilgisine sahip olmak zorunda degil. Kaynak bilgisine de.. Ben kettle ornegini okuyan herkes ne konusuldugunu anlasin diye ornek verdim. Sorun google dan arastirmadan bu kadar cozemeyen olmasi zaten. Isg sinavinin mantiginda bakacaktiniz arkadas punta kaynagi nasil birseymis diye bir kaide yok. Ben genel bir elektrik bilgisiyle yorum yaptim. Ayrica bilir kisi tavriniza ayni tavirda cevap verince gosterdiginiz tepki de bu zamana kadar ki yorumlarinizda gosterdiginiz tavirla celismektedir.

4. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

A

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Cansu Ecem Gözlek

Arkadasim ayrintili anlatim icin tesekkurler ama ben elektrik direncini isi aciga cikmasinda asil kaynak olarak degil bir arac olarak dusunuyorum. Notronlu sikta da serbest notron degil hizlandirilmis notronlar idi. Parcaciklarin hizlanmasiyla kinetik enerjileri de artar ve o enerjiyi disari atabilmesi gerekir, bu enerjiyi isi olarak aciga cikarir. Dogru cevap demiyorum ama biri oldu da notronu hozlandirmayi basardiysa kaynak isinde bir isi kaynagidir diye dusundum

6. Cansu Ecem Gözlek

Ben sinavda ilk notronlu sikki isaretleyip sonrasinda boyle dusunerek degistirdim. En azindan birileri yaptigi sikki neden yaptigini izah edebiliyor da okuyan kimin bilgisine ne kadar guvenilebilir goruyor. Cevap bu diye kestirip atmayanlara saygi duyuyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

adem kahraman bu yazıya teşekkür etti.
  7. Cansu Ecem Gözlek

Ayni zamanda bir soruya katiliminizi -ektra yorum yapmayacaktiysaniz-(tekrar 103 db diye degil ornegin) sizinle ayni sikki ilk savunan kisinin mesajina onay verseniz de gorebilirdik. 100 diyenlerin de daha cok oldugunu anlardik boylece 128 sayfa okumadan. Ha, ben okumadim diyenler olacak. Bu kadar insana haksizlik edilmesin, herkesin zamani kiymetlidir..

8. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

olabilir dediğiniz ama hiç duymadım nötronlu kaynak ne eğitimlerde ne de normal iş hayatında bakalım yarın herşey belli olacak. herkes için hayırlısı olur inş.

9. forfon 06

forfon 06 TÜİSAG Üyesi

kardeş yanlışın var risk analizi yaptırmak zorunda 2014 yılına sonra isg uzmanı bulundurmak zorunda

10. Osman Tan2

Osman Tan2 TÜİSAG Üyesi

ANSWER IS :
    Sound Power Level Difference between
    two Sound Sources
    (dB)Added Decibel to the Highest Sound Power Level
    (dB)
    0 3
    1 2.5
    2 2
    3 2
    4 1.5
    5 1
    6 1
    7 1
    8 0.5
    9 0.5
    10 0.5
    > 10 0

so answer is 100.

link : http://www.engineeringtoolbox.com/adding-decibel-d_63.html if you want to check.

11. ümit esen

ümit esen TÜİSAG Üyesi

işveren risk analizini kendisi yapabilir. 2013 ocak 1 den beri yapmaya mecbur.

12. ümit esen

ümit esen TÜİSAG Üyesi

bu konu net, yönetmelik değişirse risk analizi tekrarlanır.

13. ümit esen

ümit esen TÜİSAG Üyesi

Tıpta işsağlığının babası olarak bilinen Ramazzini'nin iş sağlığına katkıları büyüktür

14. ümit esen

ümit esen TÜİSAG Üyesi

İyi

Ben de tamamen aynı mantıkla hareket ettim... :([/quote]
    tezgah munel , nc yada cnc demiyorki ucu çok açık. ayrıca yönetmelikte mekatronik mühendisinden bahsedildiği de yok. bakım işerinde elektronik kısım varsa makine ve elektrik yada elektronik mühendisleri birlikte yapar diyor.

15. ümit esen

ümit esen TÜİSAG Üyesi

site de iş yeri sayılır.

16. ümit esen

ümit esen TÜİSAG Üyesi

tezgah cinsine göre değişir. elektrik yada elektronikte makine mühendisinin yetkinliği yoktur, tıpkı onlarında mekanikte olmadığı gibi. bu sebeple tezgahın türü belirtilmeliydi.üniversal tezgahta haklısınız, fakat iş nc ve cnc de değişir. o zaman birlikte çalışma yapmaları gerekir. yönetmelikte de böyle.

17. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Günaydın Bugün nasipse sınav soru ve cevapları açıklanıyor.

18. Hakan ÖZTÜRK

19. Hakan ÖZTÜRK

20. musa54

musa54 TÜİSAG Üyesi

Günaydın,

Saat kaç gibi bilginiz var mı?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica