Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar

herkesin sesi kessildi
    Sorular mı acıklandı haberimiz mi yok
    Bu arada sunu hatırlyan varmı?
    3.kere soruyorum

2. rational

rational TÜİSAG Üyesi

valla yanlış hatırlamıyorsam bu sıralarda açıklanmıştı (+- 15 dk)

3. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

osgbnin eksikliği lavobo diye bir soru varmış biri şu soruyu hatırlatırmı lutfen arkadaslar

4. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

sınav soruları yarın yayınlanacakmış arkadaşlar.kursum bana mesaj attı.24.11.2013 de yayınlanacak diye...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. farukavci

farukavci TÜİSAG Üyesi

Sınava Hazırlık Sorusu 19
    Üzerinde bir veya daha fazla işçinin bulunduğu forkliftlerin devrilmesinden kaynaklanan risklerin azaltılması için alınması gerekli aşağıdaki tedbirlerden hangisi doğru değildir?
    a) Sürücü için kabin olmalı
    b) Forklift devrilmeyecek yapıda olmalı
    c) Forkliftin devrilmesi halinde, yer ile forkliftin belirli kısımları arasında taşınan işçiler için, yeterli açıklık kalmasını sağlayacak yapıda olmalı
    d) Forkliftin devrilmesi halinde sürücünün forkliftin parçaları tarafından ezilmesini önleyecek kişisel koruyucular sürücüye verilmeli.
    Açıklama: İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğimin Ekine göre; üzerinde bir veya daha fazla işçinin bulunduğu forkliftlerin
    devrilmesinden kaynaklanan risklerin azaltılması için;
     Sürücü için kabin olacak veya
     Forklift devrilmeyecek yapıda olacak veya
    Forkliftin devrilmesi halinde, yer ile forkliftin belirli kısımları arasında taşınan işçiler için, yeterli açıklık kalmasını sağlayacak yapıda olacakveya
     Forklift, devrilmesi halinde sürücünün forkliftin parçaları tarafından ezilmesini önleyecek yapıda olacaktır.
    Cevap : d

Fakat hatırladığım kadarıyla soruda birden fazla çalışanın taşınmaması gerektiğine dair diye devam ediyordu soru.

Açıklama: Forklift ile çalışırken güvenlik yönünden şu hususlara dikkat edilmelidir:
    İş makinesinde operatör harici personel bulunmamalıdır.

6. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

ben M.E.B sitesine yazı yazdım sınav sorularının açıklanmasına dair. bakalım ne olacak

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ömer F. ŞEKER

Ömer F. ŞEKER TÜİSAG Üyesi

Ses şiddetleri eşit olduğunda +3 eklenir. Aradaki fark 10 dan fazla ise ondalığa düşüyor yani yüksek olan ses diğerini tamamiyle bastırıyor. Cevap 100.

8. abdulkadir arslan

abdulkadir arslan TÜİSAG Üyesi

bu hiç iyi olmadı
    bu hiç iyi olmadı benimde var bi o kadar yanlış cevap

9. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

10. abdulkadir arslan

evet kaynak vereyim batı eğitim kurumlarının bi deneme sınavında çıkmıştı soru bende hepsi de
    dedim yönemlikten dolayı, ama yorumlu cevabını açtığımda devrildikten sonraki riskleri azatmak için bunlar bunlar olmalıdır şeklinde bi cevap aldım bende çok şaırmıştım, siz kusura bakmayın ben biraz heyecanlı cevapladım yani başta doğru yaptığım sorunun cevabnının yanlış olmasından sonra bu soruyu sınavda görünce yanlış çıkarsa çok kızarım batı eğitime.

11. Ömer F. ŞEKER

Ses şiddetleri eşit olduğunda +3 eklenir. Aradaki fark 10 dan fazla ise ondalığa düşüyor yani yüksek olan ses diğerini tamamiyle bastırıyor. Cevap 100.

12. abdulkadir arslan

bu sorudada çelişki var mühendilik hesabında yüzdelik dilimlerde esas alınır yuvarlama olarak doğru cevap 100 fakat kesin cevap 100, küsratlı bişey çıkıyor hesapta.

13. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

hiç bir dedikleri işleri gününde olmaz mı bunların ya hani 23.12.2013 de açıklanacak diye duyuru yapmıştın :(

14. Dilara itik

Dilara itik TÜİSAG Üyesi

Heycanla bekliyoruz açıklanmasını :) itiraz edilcek sorularıda burda konusup belirleriz herhalde.

15. Ömer F. ŞEKER

16. rational

rational TÜİSAG Üyesi

yemeğe çıkmaya hazırlanıyorlardır şimdi de ...bir kere de beklemeyelim...

17. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Adamların bizden istediği yönetmeliğin ezberlenmesi, seçeneklerin sorgulanması değil malesef. Garip olan örneğin bu soruda forkliftin devrilmesi tehlike idi. Ama sorulan risk idi. Herkes tehlike mantığı ile baktı. Yönetmeliğin o bölümünü okuyanlar hariç. O yüzden mantıksal açıdan her ne kadar yanlış olsada soru dayanaklandırıldığı için itiraz hakkı da doğmayacaktır.

18. farukavci

farukavci TÜİSAG Üyesi

80db -100db soru cevabı 100

Ses Düzeyleri
    Arasındaki Fark
    Yüksek Düzeydeki Ses Düzeyine Eklenecek Miktar
    (dB) (dB)
    0 3,0
    2 2.6
    3 1.8
    4 1.5
    5 1.2
    6 1.0
    7 0.9
    8 0.8
    10 0.4
    12 0.3
    14 0.2
    16 0.1

Soru 29
    Her biri ayrı ayrı 87 dB gürültüye neden olan iki makine, aynı çalışma ortamında birlikte
    çalıştırıldıklarında kaç dB gürültüye neden olurlar?
    a) 87 b) 90 c) 140 d) 174

87 + 3 = 90 dB

Soru 30
    Her biri yalnız başına çalıştırıldığında sırasıyla 84 ve 80 dB gürültüye neden olan iki makine, aynı
    çalışma ortamında birlikte çalıştırıldıklarında ortam gürültüsü kaç desibel olur?
    a) 164 b) 82 c) 85,5 d) 84
    Açıklama: Soru 29'un açıklamasına bakınız.
    Cevap: c

19. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

Aynen .......

20. alikirancho

alikirancho TÜİSAG Üyesi

Burada belirlememiz çok zor olur . Eğitim aldığınız kurumlarla fikir alışverişi yaparak burada paylaşmamız çok daha mantıklı olur.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica