Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. NUR ŞİŞMAN

NUR ŞİŞMAN TÜİSAG Üyesi

Bugün açıklamazlarsa, herhalde hepimiz kafayı yeriz :D

2. kaynak yapan birinin yakınında du
    rdum, cazırt cuzurt acaip ses çıkıyordu, ondan gürültü kesin vardır dedim :)

3. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

Kursumu arayarak teyit ettirdim.sınav soruları bugün değil yarın yayınlanacakmış. :S

4. farukavci

farukavci TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar forklift sorusunda eğer yanlış hatırlamıyorsam insan taşınmaması gibi bir ibare kullanılmıştı. soru tam olarak aklımda değil..birazdan yayınlanırsa herkes rahatlar. inşallah herkes geçer kimse 60-70 arasında kalmaz..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. farukavci

farukavci TÜİSAG Üyesi

6. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar

170 aradım az önce

bir sey soylemediler Genel mudurun onayından sonra dıyorlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Merve POLAT

Merve POLAT TÜİSAG Üyesi

MADDE 62 – Aynı Yönetmeliğin eki “Ek-1/A DüĢük Tehlike Kullanım Alanları” tablosu aĢağıdaki Ģekilde
    değiĢtirilmiĢtir.
    “Ek-1/A DüĢük Tehlike Kullanım Alanları
    DüĢük yangın yüküne sahip, düĢük yanabilirliği olan ve yangına karĢı direnci en az 30 dakika olan 126 m2
    ’den
    büyük bölümü olmayan mekânlar. Okullar ve diğer eğitim kurumları (belirli alanları* ), bürolar (belirli alanları* ) ,
    hapishaneler diye gözüküyor buna ek bir orta tehlike 1 ,orta tehlike 2,orta tehlike 3 diye bir tablo yapmışlar,ama şıklarda ORTA TEHLİKE 1 ,ORTA TEHLİKE 2,ORTA TEHLİKE 3 VS TARZI BİR ŞIKTA YOKTU BU SORU İPTAL OLMALI!!!SORU NET DEĞİLDİ BENCE BEN BUNA İPTAL EDİCEĞİM.
    http://www.sanayi.gov.tr/Files/Mevzuat/yangin-yonetmeligi-20042010141550.pdf incelebilirsiniz buradan
    AYRICA KESİN İPTAL EDİLMESİ GEREK BİR SORUDA TEZGAH SORUSU
    2.4.1. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri EK-III, madde 1.4.’te yer alan hususlara uygun olarak yapılır.

2.4.2. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri, makine mühendisleri, makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.

2.4.3. Elektronik kumanda sistemi ile donatılmış makine ve tezgâhların periyodik kontrolü; makine veya mekatronik mühendisi ile elektrik mühendisleri ve/veya bunların teknikerleri tarafından birlikte yapılır.
    DİYOR BUNA GÖRE CEVAP BİRDEN FAZLA ARKADAŞLAR SADECE MAKİNA MÜHENDİSİ DEĞİL,MAKİNA VE ELEKTRONİK MÜHENDİSİ YADA MAKİNA VE ELEKTRİK MÜH YADA TEKNİKERİ VS YAPABİLİR TEK ŞIK DOĞRU DEĞİL HEPSİNİ BİRDEN Mİ İŞARETLİCEKTİK !!!

DİĞER BİR İPTAL DE TS 1800 DİYE BİR STANDART YOK OHSAS İLE İLGİLİ DEĞİL EN AZINDAN TS1800 STANDARTI !!

DİĞER BİR İPTAL DE GÜRÜLTÜ İLE İLGİLİ SORU OLMALI
    KİTAPLARDA NOTLARDA YAZAN İLE ÇÖZEMEYİZ SORULARI YÖNETMELİK
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.14012&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch= BUDUR BUNA GÖRE DE ;
    şş) Ses basıncı seviyesi (Lp): Ortamda belli bir noktada ölçülen ses basıncının, 20x10-6 Pa veya 20 µPa referans ses basıncına oranının 10 tabanına göre logaritmasının 20 ile çarpılmasıyla bulunan ve dB cinsinden ifade edilen değeri,

İFADE EDİYORSA SONUÇ 100,04 BİRŞEY ÇIKIYOR AMA 100 DEĞİL 0,000001 LİK BİLE BİR FARK VAR SONUÇTA YÖNETMELİKTEN SORUMLUYSAK EĞER BU SORUDA YANLIŞ KANIMCA.

8. Merve POLAT

Merve POLAT TÜİSAG Üyesi

MADDE 62 – Aynı Yönetmeliğin eki “Ek-1/A DüĢük Tehlike Kullanım Alanları” tablosu aĢağıdaki Ģekilde
    değiĢtirilmiĢtir.
    “Ek-1/A DüĢük Tehlike Kullanım Alanları
    DüĢük yangın yüküne sahip, düĢük yanabilirliği olan ve yangına karĢı direnci en az 30 dakika olan 126 m2
    ’den
    büyük bölümü olmayan mekânlar. Okullar ve diğer eğitim kurumları (belirli alanları* ), bürolar (belirli alanları* ) ,
    hapishaneler diye gözüküyor buna ek bir orta tehlike 1 ,orta tehlike 2,orta tehlike 3 diye bir tablo yapmışlar,ama şıklarda ORTA TEHLİKE 1 ,ORTA TEHLİKE 2,ORTA TEHLİKE 3 VS TARZI BİR ŞIKTA YOKTU BU SORU İPTAL OLMALI!!!SORU NET DEĞİLDİ BENCE BEN BUNA İPTAL EDİCEĞİM.
    http://www.sanayi.gov.tr/Files/Mevzuat/yangin-yonetmeligi-20042010141550.pdf incelebilirsiniz buradan
    AYRICA KESİN İPTAL EDİLMESİ GEREK BİR SORUDA TEZGAH SORUSU
    2.4.1. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri EK-III, madde 1.4.’te yer alan hususlara uygun olarak yapılır.

2.4.2. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri, makine mühendisleri, makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.

2.4.3. Elektronik kumanda sistemi ile donatılmış makine ve tezgâhların periyodik kontrolü; makine veya mekatronik mühendisi ile elektrik mühendisleri ve/veya bunların teknikerleri tarafından birlikte yapılır.
    DİYOR BUNA GÖRE CEVAP BİRDEN FAZLA ARKADAŞLAR SADECE MAKİNA MÜHENDİSİ DEĞİL,MAKİNA VE ELEKTRONİK MÜHENDİSİ YADA MAKİNA VE ELEKTRİK MÜH YADA TEKNİKERİ VS YAPABİLİR TEK ŞIK DOĞRU DEĞİL HEPSİNİ BİRDEN Mİ İŞARETLİCEKTİK !!!

DİĞER BİR İPTAL DE TS 1800 DİYE BİR STANDART YOK OHSAS İLE İLGİLİ DEĞİL EN AZINDAN TS1800 STANDARTI !!

DİĞER BİR İPTAL DE GÜRÜLTÜ İLE İLGİLİ SORU OLMALI
    KİTAPLARDA NOTLARDA YAZAN İLE ÇÖZEMEYİZ SORULARI YÖNETMELİK
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.14012&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch= BUDUR BUNA GÖRE DE ;
    şş) Ses basıncı seviyesi (Lp): Ortamda belli bir noktada ölçülen ses basıncının, 20x10-6 Pa veya 20 µPa referans ses basıncına oranının 10 tabanına göre logaritmasının 20 ile çarpılmasıyla bulunan ve dB cinsinden ifade edilen değeri,

İFADE EDİYORSA SONUÇ 100,04 BİRŞEY ÇIKIYOR AMA 100 DEĞİL 0,000001 LİK BİLE BİR FARK VAR SONUÇTA YÖNETMELİKTEN SORUMLUYSAK EĞER BU SORUDA YANLIŞ KANIMCA.

9. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

telefonları açmıyor yetkilendirme :S

10. karolineva

karolineva TÜİSAG Üyesi

teyzem ağustos sınavında girmişti , saat 1 civarı açıklanmıştı cevaplar,şimdi ben 147 MEB danışma hattnı aradım,günün ilerleyen saatleri dedi...teyzemden yola çıkarak 1-1.15 gibi diye düşünüyoruz

11. ADNAN YÜZGÜL

ADNAN YÜZGÜL TÜİSAG Üyesi

sınav Sorulari ne zaman yayınlanacak

12. Deniz Mert İçöz

Deniz Mert İçöz TÜİSAG Üyesi

Bu arada arkadaşlar sınav esnasında bir allahın kulu gelip ne sınav giriş belgesine baktı, ne kimliğime baktı, kitapçıkları, cevap kağıdını dağıtıp sınavı başlattılar. Siz de nasıldı?

13. GÜLŞEN EFE

GÜLŞEN EFE TÜİSAG Üyesi

aynen.resmen uyku girmiyor gözüme.yür
    eğim ağzımda geziyorum...:D

14. Tarslan

Tarslan TÜİSAG Üyesi

ben askerde d
    ben askerde depocuydum atölyemiz vardı kaynak makinemiz kaynak yapanda bi arkadaş vardı o kaynak yaparken ben sesten çok rahatsız oluyodum eğer gürültü yönetmelikte yoksa eklesinler arkadaş :)

Kasım Öztürk bu yazıya teşekkür etti.
  15. NUR ŞİŞMAN

NUR ŞİŞMAN TÜİSAG Üyesi

Valla bi tuhaf oldum 2 gündür :D Yazılan yorumları okuyorum, birine bakıyorum, tamam doğru yapmışım o zaman diyorum :D Sonra başka birine bakıyorum aynı soru için, kesin yanlış diyorum, kafa kalmadı artık :D Biran önce yayınlasalar şu kitapçığı, yoksa görevlendirecek İSG uzmanı kalmayacak ellerinde, hepimiz tırlatmış olacağız :D

16. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

ya bu kadar basıt bısey uzatıyolar anlamadım...sonucta bı sorular develetın elektronık ortamda saklanıyor..onu ordan paylasması 3 dk lık ıs ...8 de mesaı basladı ve hala vermedıler...

17. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

belkıde ayakkabı kutuları ıle mesguldur bakanlık :)

18. GÜLŞEN EFE

GÜLŞEN EFE TÜİSAG Üyesi

bende bende.heyecan var ..şu an 63 alıyorum.tek duam hatırlamadıklarım ve de salladıklarımın doğru çıkması :)

19. rational

rational TÜİSAG Üyesi

en sonunda öğle yemeğine çıktılar... inş öğleden sonra :(

20. GÜLŞEN EFE

GÜLŞEN EFE TÜİSAG Üyesi

yarın açıklanacak diyor arkadaşın birisi.kursu öle sölemiş.lütfen doğru olmasın bu.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica