Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. dilek akl

dilek akl TÜİSAG Üyesi

bence de itira edilmeli..
    bence de itiraz edilmeli...bu arada geçen arkadaşları kutlarım, geçemeyen biri olarak...

2. Davutt

Davutt TÜİSAG Üyesi

Gelin gelin, ortalık uzman kaynayacak, bu vesileyle bu işin de sonunu getirdik artık hedef başka işler....

3. çağrı eraslan

çağrı eraslan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yönetici salim bey sorusunun cevabını açıklamalı bi yazarmısınız

4. fizikci04

fizikci04 TÜİSAG Üyesi

daha öncede yazmıştım kimse inanmak istemedi. temmuz 2014 e kadar apartmanlar risk analizini yapmak zorunda, ancak bu analizi yaparken yönetici ve çalışanın bulunması yeterli, çalışan yoksa apartman sakinlerinden biri ile yapmalı. Temmuz 2014 ten sonra isg uzmanına yaptırmak zorunda.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. çağrı eraslan

çağrı eraslan TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim

6. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

vallahı gelıyoruz gumbur gumbur:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ensaryegen ve çigdemdemir bu yazıya teşekkür etti.
  7. fizikci04

fizikci04 TÜİSAG Üyesi

88 , sınava 5 gün çalışabildim( 2. girişim). İstanbul Kalite Akademinin sınav çalıştay videolarını izledim sadece. Onlara teşekkürü borç bilirim. Söyledikleri bir çok şey çıktı sınavda. Bu arada sınav sorularının net olması işi kolaylaştırdı. Ağustos sınavında 69 la kalmıştım. Umarım bundan sonraki sınavlarda böyle net bilgilerle yapılır. Ağustos sınavı gibi saçma bir sınavla değil. Herkese başarılar dilerim.

8. abdulkadir arslan

abdulkadir arslan TÜİSAG Üyesi

lütfen ama, keyfinden gelmiyor millet

9. dara mazlum

dara mazlum TÜİSAG Üyesi

75 ile geçiyorum ( 2.sınavım),herkese geçmiş olsun
    dinlenme süreleri ile ilgili soru iptal olmalı ,şıklarda 2 yanlış cevap var;
    "iş süresinden sayılır " yanlış ,ancak 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu madde 68 e göre "bu dinlenme süreleri enaz olup, aralıksız verilir" diye yazıyor

ayrıca alkali metal yangınlar kesinlikle d tipi olmalı

risk değerlendirmenin yenilenmesi için 17 temmuz 2013 cevabı doğru kabul edilmiş,ya ilk risk değerlendirmesi 18 inde yani yönetmelik ve ısıtma tipi değişikliğinden sonra yapılmış ,yenilenme tarihi 18 temmuz 2019 olmalı

bence bu üç soru iptal olur

10. GökhanÇeküç

GökhanÇeküç TÜİSAG Üyesi

sen uzman oldun diye biz kazanmasamıydık kusura bakma kardeş 18 ağustos sınavı gibi olmadı bu sefer...

11. Uğur Genç

Uğur Genç TÜİSAG Üyesi

85 doğru 15 yanlış

12. dilek akl

dilek akl TÜİSAG Üyesi

bence de itira edilmeli..
    bence de itiraz edilmeli...bu arada geçen arkadaşları kutlarım, geçemeyen biri olarak...
    itiraz edilmeden iptal olmaz öyle kendiliğinden, herkes itiraz etsin o zaman..

13. kader göz

kader göz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar başardım

14. kader göz

kader göz TÜİSAG Üyesi

23 yanlış var olmuştur dimi

15. selda boy

selda boy TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar , iptal soruları için başvuru yapacağım, başvurma sürecini bilen var mı ?

16. dejavu973

dejavu973 TÜİSAG Üyesi

yangın sınıfı eski yönetmelikten alıntı yapılarak sorulmuş bir soru.Dolayısıyla iptal edilebilecek soruların başında geliyor.yeni yönetmeliğe göre orta sınıf-1 kategorisinde ama eski yönetmelik aynı sorudaki şekilde.

17. Mahmut Cevik

Mahmut Cevik TÜİSAG Üyesi

metal yangınları neyle söndürülür be

18. dejavu973

dejavu973 TÜİSAG Üyesi

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

Bakanlar Kurulu Kararı

: 12/6/2002-2002/4390

Resmî Gazete

:26.7.2002/24822

a) Düşük tehlike, bünyesinde kendi kendine yayılan bir yangının oluşmasına imkan vermeyecek şekilde düşük yanabilirliğe sahip malzemelerden oluşur. Konutlar, ibadethaneler, hastaneler, okullar, kütüphaneler, müzeler, bürolar, restoran oturma alanları, tiyatro, oditoryum ve benzeri yerler bu kapsamdadır.

yangın sınıfı eski yönetmelikten alıntı yapılarak sorulmuş bir soru.Dolayısıyla iptal edilebilecek soruların başında geliyor.yeni yönetmeliğe göre orta sınıf-1 kategorisinde ama eski yönetmelik aynı sorudaki şekilde.

19. dara mazlum

dara mazlum TÜİSAG Üyesi

Görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi
    MADDE 11 –
    (1) İşveren; işyerlerinde tehlike sınıflarını tespit eden Tebliğde belirlenmiş olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 30 çalışana, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 40 çalışana ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 50 çalışana kadar;
    a) Arama, kurtarma ve tahliye,
    b) Yangınla mücadele,
    konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir.

bu sorunun cevabı 25 kişi çalıştıran için 1 kişi olarak verilmiş,ancak acil durum yönetmeliğinde a ve b olarak iki konu verilmiş ve konuların herbiri için enaz birer kişi diyor yani bu kadar açık cevap 2 kişi olmalı...

20. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

mesela ben 6 ay meselesinde tereddüt edebilirdi. ama kaldırma makinalarında genelde 1 yıl mantığından gidip 1 yıl da yapabilirdim. sanırım ben de geçtim.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica