Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mrlbzkrt

Mrlbzkrt TÜİSAG Üyesi

kıyas yapmak doğru değil tabiki bir önceki daha zordu kabul ediyorum.sıkıntım adam gibi soru cewap yapılamaması.Bakanlık ne yapıyor anlamıyorum.Emek veriyoruz.Hem okuyup hem çalışıp hem evlilik yürütüyoruz emeğe yazık. Biraz daha hassas olabilirler.3 günde cewap yayınlayacaklarına düzgünce inceleyip yayınlayabilirler.

2. dejavu973

dejavu973 TÜİSAG Üyesi

soruda yangınla mücadele konusunda en az kaç çalışan soruluyor ama!!!

3. MuhittinG

MuhittinG TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba 84 alıyorum ancak metal yangınları için köpük demiş doğrumu ben D tipi kkt demiştim

4. Mrlbzkrt

Mrlbzkrt TÜİSAG Üyesi

size katılıyorum 4857 de aralıksız kullandırılır yazıyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Cansu Ecem Gözlek

Cansu Ecem Gözlek TÜİSAG Üyesi

kesinlikle katılıyorum. ben de d tipi yapmıştım. 79 alıyorum ama sınırdaki arkadaslar için kotu olmuş olabilir

6. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Yangın sorusunda şık değişimide olabilir iptalde olabilir.Düşük tehlike eski yönetmeliğe göre yeni yönetmelikte ise orta tehlike bakalım nasıl olcak

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Mrlbzkrt

Mrlbzkrt TÜİSAG Üyesi

ewet bu soruda iptal olmalı.d tipi yangın.

8. Cansu Ecem Gözlek

Cansu Ecem Gözlek TÜİSAG Üyesi

ayrıca elle yuk kaldırma sorusunda 3. koşula da doğru demişler. ulkemizde bireysel olarak tasınacak yukun agırlıgı belirlenir diye birsey mi vae yahu

9. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

Madde 68 - Günlük çalışma süresinin ortalama bir zamanında o yerin gelenekleri ve işin gereğine göre ayarlanmak
    suretiyle işçilere;
    a) Dört saat veya daha kısa süreli işlerde onbeş dakika,
    b) Dört saatten fazla ve yedibuçuk saate kadar (yedibuçuk saat dahil) süreli işlerde yarım saat,
    8446
    c) Yedibuçuk saatten fazla süreli işlerde bir saat,
    Ara dinlenmesi verilir.
    Bu dinlenme süreleri en az olup aralıksız verilir.
    Ancak bu süreler, iklim, mevsim, o yerdeki gelenekler ve işin niteliği göz önünde tutularak sözleşmeler ile aralıklı olarak kullandırılabilir.
    Dinlenmeler bir işyerinde işçilere aynı veya değişik saatlerde kullandırılabilir.
    Ara dinlenmeleri çalışma süresinden sayılmaz.
    Gece süresi ve gece çalışmalar

Sorudaki cevap doğru Kanun açık. Ara dinlenmeler çalışma saatinden sayılmaz.

10. Mrlbzkrt

Mrlbzkrt TÜİSAG Üyesi

Bu dinlenme süreleri en az olup aralıksız verilir.

Ancak bu süreler, iklim, mevsim, o yerdeki gelenekler ve işin niteliği göz önünde tutularak sözleşmeler ile aralı olarak kullandırılabilir. Kısmını ihmal ettik galiba:(

11. Ugan Erdoğan

Ugan Erdoğan TÜİSAG Üyesi

artık acıklandı kımse tartısmasın rahat olun 72 ıle gecmıs bulunmaktayım :)

12. vahit kurtulus

vahit kurtulus TÜİSAG Üyesi

bende bu sitede 128 nolu ilo sözleşmesini tartışırken bir arkadaştan öğrenmiştim sınava bir kaç gün kala. Arkadaş yazıyı bulup koymuştu buraya bir sayfada ama işte tesadüfen kazandığım bir bilgi olarak beni kurtardı o soruda.

13. karolineva

karolineva TÜİSAG Üyesi

a

14. selda boy

selda boy TÜİSAG Üyesi

yurt acma yukumluluğu olan soruda bence acıklama yetersiz , normal yurt sandım ya :):)

15. sıpaydi

sıpaydi TÜİSAG Üyesi

katılıyorum herkesin kısmeti kendine. gönül isterdi bir önceki sınavı kazanalım ama ozamana kısmet olmadı=)

16. yalçın_10

yalçın_10 TÜİSAG Üyesi

BENDE AYNI YAPTIM YAAAA

17. alikirancho

alikirancho TÜİSAG Üyesi

nedeni açıklar mısınız ? yönetmelikte yazan "Tam zamanlı hekim ve uzman için ayrı ayır 8 m2 oda olması zorundadır "
    Eğer tam zamanlı değilse bu hekim ve uzman , bunlar için işveren ortak bir yer (oda dahi şart değildir bu durumda) temin etmek zorundadır.

18. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

HAyırlısı olsun herkese

Bu arada eger soruda şık değişikliği olursa bu saatten sonra İPTAL GİBİMİ DEGERLENDİRİLİR
    YANI HERKESE DOGRU MU YAZAR YOKSA degisen sık su an dogru ıse sonrakı sıkkı işaretleyen e dogru dıgerıne yanlış mı?
    ne dersınız ?
    eger boyle sık degısıklıgı olursa bazı arkadaslarımız magdur olur ben ce
    benım 80 ama sınırda olanlar ....

19. Bekenim

Bekenim TÜİSAG Üyesi

84 gözüküyor. Fakat düşük yangın tehlikesi ve metal yangın söndürücü köpük olması cevap değişikliğine neden olur gibi.

20. MuhittinG

MuhittinG TÜİSAG Üyesi

Bence bu srunun cevabı yanlış sınırdaki arkadaşlardan da varsa bu şekilde itirazlarına ekleyebilirler.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica