Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. scor

scor TÜİSAG Üyesi

oh be:80

2. alikirancho

alikirancho TÜİSAG Üyesi

82 net - 18 yanlış var
    1- db gürültü sorusu
    2- köpük kullanarak d-tip yangın söndürme sorusu
    3- tezgahların periyodik bakımı sorusu
    4- Kapalı ortama giriş sorusu (tamamı doğru olması gerekir)
    Bana göre bu 4' lü Kesinlikle iptal olucaktırlar . Bunların dışında deniz taşımacılığı cevapı ile düşük orta sınıfı yangın sorularıda doğru dayanak gösterer soruları da iptal edilebilir.

3. TUFAN KAHRAMAN

TUFAN KAHRAMAN TÜİSAG Üyesi

Puan= (Doğru sayısı/soru sayısı)x100

Peki soru iptalinde nasıl bir yol izleniyor soru sayısı yine 100 mü benim şu an 71 falan 2 soru iptal olursa sınavdan kalırmıyım.

4. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

benim tam 70 (cevaplarımı kağıda yazmıştım) ama genelde 1-2 net düşük geliyor benim.
    Bu konuda bir tecrübesi olan varmı? cevaplarını not edip gelen net ile kendi netleri birebir örtüşen varmı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ghozzy

Ghozzy TÜİSAG Üyesi

kalmazsın. Çünkü iptal olan sorular doğru gibi puanlandırılır. doğrularından azalmaz yanlış yaptıklarındansa eklenir.

6. Ghozzy

Ghozzy TÜİSAG Üyesi

77 net 8 hatırlamadığım var. Hayırlısı olsun..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ensaryegen

ensaryegen TÜİSAG Üyesi

İptal olanlar doğru sayılıyor, yine 100 üzerinden değerlendiriliyor. Eğer 71 doğrunuz varsa geçmişsiniz demektir.
    Ancak doğru cevap seçenekleri değiştirilir de sizin doğrulara denk gelirse durum karışır, siz iptaller yerine seçenekleri değiştirilenleri takip edin.

8. erkin topçu

erkin topçu TÜİSAG Üyesi

alevlenme noktası bir alevin yaklaştarılıp uzaklaştırıldığında yanmaya devam etmediği nokta değil mi , yanma noktasından da farkı bu değil mi zaten .Ben mi yanlış biliyorum ? 2 dogru cevap olur soruda eger boyleyse

9. kasimtuysuz

kasimtuysuz TÜİSAG Üyesi

Sen geldiginde sana oyle diyen oldu mu.

Saygini koru.

Sen kim oluyorsunda benim gelip gelmememe yorum yaziyorsun.

10. TUFAN KAHRAMAN

Secenek değişme ihtimali olan 1 tane var sanırım d tipi kuru kimyevilerde başka var mı?

11. kimyager21500

kimyager21500 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sorular yayınlanmış mebin sayfasında

12. arif.kysgllr

arif.kysgllr TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı, 66. soru da kesin değişecek, cevabı 4 olmalı

Yönetmelikte;

Görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi
    MADDE 11 – (1) İşveren; çok tehlikeli ve tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 10
    çalışan için ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 20 çalışan için;
    a) Arama ve kurtarma,
    b) Tahliye ve haberleşme,
    c) Yangınla mücadele,
    ç) İlkyardım
    konularında ayrı ayrı olmak üzere uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az bir
    çalışanı görevlendirir

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/ShowProperty/WLP Repository/isggm/dosyalar/is1

13. TUFAN KAHRAMAN

2016 da yasa tam olarak yürürlülüğe girdiğinde büyük oranda istihdam sağlanıcak Ağustos ayında bir facia olmasaydı bu tarihi öne de alabilirlerdi. hükümet uzman yetersizliğinden yasayı bir kere daha ötelemek istemiyor. Bundan dolayı bu sınav kolay oldu 1700 000 işyerine 25000 c sınıfı uzman yeterli ama 2016 ya kadar 150 000 uzman tahmin ediyorum bunun yüzde 25'i kamuda yüzde 20 sininde başka işte çalıştığını yada kendi işinde uzman olduğunu varsayarsak 75000 uzman kalır sayı evet biraz fazla ama hangi sektörde insan arzı fazla değil ki
    Yukarıdaki söylenenler şahsi görüşümdür tartışma için söylemedim her olumsuz söz söyleyeni dikkate almayada gerek yok.

14. TUFAN KAHRAMAN

[​IMG] Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarınınhttp://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.trinternetadreslerindeyayımlanmasındanitibaren en geç3 (üç) iş günü içerisinde,İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.

[​IMG] Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

15. TUFAN KAHRAMAN

Yani arkadaşlar parayı yarın yatırıp kargo ile adrese göndersek çarşamba günü ellerinde olur. İtirazı bir gün sonraya bırakırsak kargo mesai saatinden sonra orda olabilir yani ankara dışındaysanız itiraz için sadece 1 gününüz var.

16. Emrah Yurtsever

Emrah Yurtsever TÜİSAG Üyesi

b
    e

17. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

2 soru iptal olursa iptal olan soruların hepsi doğru kabul edilir. benimde 71 soru doğru çıkıyor...

18. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bişey soracam sınavdaki cevap anahtarında imza ile kitapçık türünü işaretlemekten başka bir yer varmıydı. Bizim gözetmenler sağolsunlar bir açıklama yapma zahmetinde bile bulunmadılar sağolsunlar. sınavı geçiyorum bir de cevap anahtarında hata yapıp ordan kaybetmeyelim sınavı ona kafam takıldı. birisi bu konuda açıklama yaparsa sevinirim.

19. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

iptal edilen soruyu doğru da yapsan yanlışta doğru kabul ediliyor bildiğim kadarıyla. bişey olmaz rahat ol

20. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

o tezgah sorusuda var eğer ankaradaki arkadaşlar itiraz ederse sevinirim. ben 71 de kaldım. yanlış hatırladığım olursa kalırım. iiraz edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica