Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Deniz Mert İçöz

Deniz Mert İçöz TÜİSAG Üyesi

Aras Kargonun GÜNAYDIN KARGO hizmeti var, saat 10a kadar teslim etme garantisi veriyorlar, bu imkanı kullanmak gerekli

2. OZAN ÖZKAN

OZAN ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

nerede adresi verirmisiniz

3. TUFAN KAHRAMAN

TUFAN KAHRAMAN TÜİSAG Üyesi

4. hamlet

hamlet TÜİSAG Üyesi

bu kadınların gece çalışma süreleri 7.5 saat süresi biraz tuhafıma gitti.zaten 8 saat normal çalışma saatinde 7.5 saat çalışma 30 dk dinlenme oluyordu dinlenme süreside çalışma saatinden sayılmıyormu.bir şirkette operasyon amiri olarak çalışıyorum.gece işçilerimizi 23.30 işbaşı yapıp sabahleyin 07.30 da işten çıkarıyoruz.

tezgah sorusu.bana göre kesin iptal olmalı.bildiğin sıradan elektrikli ve elktroliğin olmadığı tezgahlarda bakım dese ona eyvallah.cnc tezgahda vb gibi bilgisayarında kullanıldığı değişik tezgahlarda günümüzün şartlarında var.(makine mühendisiyim-bu soruya mantık olarak cevap verdim)zaten sorunların %50 si mantık sorusuydu.ilk sınava sağlam çalışmıştım.skandal sınavdan 66 almıştım.bu sınava 4 gün kala yönetmelikleri çalışarak girdim.eski sınav sorularına bile bakmadım.
    zaten artık soracakları sorularda belli.ağustos için hazırlık yaparken bundan önceki sınav sorularına
    c sınıfı açısından baktığımda.21 aralık sınavı en kolay sınavdı diyebilirim.bazı şıklar vardıki resmen beni işaretle diyordu.neyse önemli olan bundan sonraki süreç.sınavı geçip boşta bekleyen bir çok arkdaşm var.kendimizi geliştirelim.sonuçta kendin için olsa bile artık insann haatları sizlern elinde olacak.mesela en basit örnek.işyerlerinde engelli vatandaşlarımızın çalışması gereken % oranı var.çok sesli bir yerde sağır olan bi arkadaşımızı orada işe başlatabiliriz.böylece işvereninde gözüne girebilirsiniz.mesela ışıklar.led ışık tavsiyeinde bulunun.yıllık maliyeti çıkarın patronun önüne koyun.oda vay arkadaş desin bir bakmışsınız sizi daha farkbir yerde görevlendirebilir. herkesin gönlü istediği gibi olur inşallah

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. OZAN ÖZKAN

OZAN ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

şu anda yayınlanmamış kardeşim

6. nofearmolla

nofearmolla TÜİSAG Üyesi

7. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

Hocam garipseyecek bir şey yok Yönetmelik ve 4857 sayılı İş Kanunu da sınırlandırıldığı için Kadınlar ve gece çalıştırılan tüm çalışanlar gece 7.5 saatten fazla çalıştırılamıyor.

8. TUFAN KAHRAMAN

İş hayatı öyle değil güzel kardeşim fazla öne cıkarsan adamın önünü keserler:))

9. vedat özmen

vedat özmen TÜİSAG Üyesi

sadece jeneratör tip kaynak makinaları gürültü yapar diğerlerinde (redresör. transformotor,inverter, mig ,tig ,oksi gaz, direnç kaynakları)en ufak bir gürültü problemi yoktur.

10. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

d-Tozu (Hafif Metal Tozu)
    Özel tozlardır. Metal yangınlarında kullanılmaktadır. Yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Boğma yöntemiyle söndürme işlemi gerçekleştirilmektedir.
    bide bu tür yangınlarda köpük ve co2 de kullanılabilir. 2 doğru cevap olduğu için %100 iptal olacak. başka iptallik soru bulan varmı arkadaşlar. açıklaması ile birlikte....?

Fansa bu yazıya teşekkür etti.
  11. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

Yok kardesim iptal olan sorular dgru yapilmis sayiliuor...agustos sinavina girmistim ve ole olmustu rahag ol

12. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

bu sınav ne zaman açıklanır bilen arkadaşlar söylermi acaba ? ağustos sınavı ne zaman açıklanmıştı acaba

13. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

Yaklasik 2 hafta....ocagin 10 undan once

14. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

tam 70 le geçersem şaşırmam. tabi 69 la kalabilirimde. 71 soru doğru kesin gibi ancak 2 soruyu ne yaptığımı hatırlamıyorum :S

15. ensaryegen

ensaryegen TÜİSAG Üyesi

Daha önce soruldu mu ya da cevabı verildi mi bilmiyorum ama belgeyi aldık diyelim bu sınavda,
    sınıf yükseltme için başvuru yapabiliyor muyuz?

16. koskoca

koskoca TÜİSAG Üyesi

73dogru sorum var acaba sorular iptal olursa kalma şansım olurmu tedirginim

17. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

Gcnleri tbrik ederim klanlarda uzulmesinler...bnim 3.sinavimdi ve teni gctim...hm kalnlar cok bklmicklef subatta sınav var gne

18. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

Kesinlkkle hyrrr..puanin yuksrlir

19. TUFAN KAHRAMAN

14 Ocakta acıklanıcak.

20. koskoca

koskoca TÜİSAG Üyesi

izzett beyy.. peki birşey daha soracağım mesela benım dogru yaptıgım soru hatalı olur iptal edilirse ne olacak_

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica