Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hasan123

Hasan123 TÜİSAG Üyesi

Haklısınız. Ama bu soru bence çelişkili. Çünkü OSGB sorumlu müdürü gerçekleştirdiyse risk değerlendirmesini bence atmalı. Örneğin Sorumlu müdür A sınıfıysa , hizmet verdiği kuruma A sınıfı lazımsa mecbur kendi de imza atacak.

Ama destek elemanı sadece fikir verdiği için atmasa da olur diye düşündüm. Çeldirici sorulardan biriydi bence.

2. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar ...bnce burda soru tartismasi yapmak cok sacma....bazilarinin verdigi cvb sook oluyorum...yontmelik okumadan bazi seylwri dirryltiyosunuz...en basitinden voltmetre sorusu....100 db kalkip 103 db diyosunz....sasiryorumm

müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  3. MEHMET DEMİRİE

MEHMET DEMİRİE TÜİSAG Üyesi

Al üstad sende olmayan hatırladığım 7 soru sen düzgün ifade ile eklersin ;)

Titreşimli soru odyometrik test olan cevap
    Risk kontrol (planlama,risk analizi, risk kontrol uygulamaları,risk kontrol değerlendirmesi) gibisinden şıkları olan soru
    Engelliler su altında çalışamaz olan soru
    Etik sorusu cinsiyete göre gibisinden cevabı olan soru
    Sodyum potasyum söndürme D tipi yangın söndürücü
    Isının iletimi kimyasal reaksiyon
    Vucut ısısı düşer Radiant vs

muhammet çamlı bu yazıya teşekkür etti.
  4. Cansu Ecem Gözlek

Cansu Ecem Gözlek TÜİSAG Üyesi

Hepsi olacakti

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

Benim gb cvb anahtarini alan varmi...sınav giris kagidima yazdim...ptsei sınav sorulari aciklandiginda alacagim puani bilicm 2 hafta beklemekzorunda kalmicam

6. can koral

can koral TÜİSAG Üyesi

bencede bı de kesın dogruymus gıbı kendınden emın konuşuyo herkes,daha gecen hafta 100 db 80 db sorusunu cozdum cevap 100 db dıorm kısme ınanmıyo bana.. bı de dogruyu ıspatlamaya calısıoz...sole adam gıbı 100 soruyu toparlayıp koyabılsek herkes rahatlayacak...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  7. ERGİN ERYILMAZ

ERGİN ERYILMAZ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar aynı boyutta olabilir....

Bu birimlerde sekizer metrekareden az olmamak üzere bir iş güvenliği uzmanı odası ile işyeri hekimi tarafından kullanılmak üzere bir muayene odası ve 12 metrekareden az olmamak üzere bir ilkyardım ve acil müdahale odası bulunur. Tam zamanlı görevlendirilecek her işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı için aynı şartlarda ayrı birer oda tahsis edilir.

8. ziyayamanel

ziyayamanel TÜİSAG Üyesi

arkadaslar bir kere 100 db gürültü var ortamda .Gürültü yapan bir başka cihaz olması halinde nasıl olacakta 100 db nin altında bir gürültü oluşsun.gürültü gürültüyü sönümler mi hiç:) cvb:103

9. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

Soru tartismasi yapilmasinin amaci iptal edilebilecek sorular varsa bu sekilde bir sonuca variliyor. Agustos sinavinda bu sayede baya soruya iptal icin basvuruldu lutfen her seyi kendiniz biliyormus gibi davranip insanlari engellemeye calismayin.

hcakir48 bu yazıya teşekkür etti.
  10. Yeliz Merve Apaydın

Yeliz Merve Apaydın TÜİSAG Üyesi

ama malesefe bu şekilde değil bilimsel veriler bunu göstermiyor. eğer kafamızdan yorumlarsak 103 diyebilirsiniz.ama bunun formülleri ve tabloları var eğer birazık araştırırsanız görceksiniz zaten CEVAP KESİN OLARAK 100 DB'DİR

ziyayamanel bu yazıya teşekkür etti.
  11. Soner Tetik1

Soner Tetik1 TÜİSAG Üyesi

Ben 100 db yaptim

12. ahmet çmn

ahmet çmn TÜİSAG Üyesi

10

13. ziyayamanel

ziyayamanel TÜİSAG Üyesi

logaritmik bir formulun vede tablo halinde olusturulmus tablolardan haberdarım

14. Demet GÜRPINAR

Demet GÜRPINAR TÜİSAG Üyesi

bu sorunun cevabı işletme büyüklüğüne göre ve çalışan sayısına göre odalar boyutlandırılır olması gerekiyor.. ?

Last edited by a moderator: 21 Aralık 2013
  15. Yeliz Merve Apaydın

Yeliz Merve Apaydın TÜİSAG Üyesi

Isı kaybı düşmesiyle ilgili sorunun cevabı neydi acaba ben buhar terleme yaptım ama emin değilim

16. zahit yaviç

zahit yaviç TÜİSAG Üyesi

18 ağustos sınavına girenlere haksızlık yapılmış

Demet GÜRPINAR ve allerjik bu yazıya teşekkür etti.
  17. Soner Tetik1

Soner Tetik1 TÜİSAG Üyesi

Kimse giremez
    Makine muhendisleri

18. aynil

aynil TÜİSAG Üyesi

kaza ile ilgili boşluk doldurma tam olarak nedir

19. ERGİN ERYILMAZ

ERGİN ERYILMAZ TÜİSAG Üyesi

Evet arkadaşım doğru yazmışsın..ama soruda sana 1 ekip için diyor..

20. erdal cimennn

erdal cimennn TÜİSAG Üyesi

103 olması lazım

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica