Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sytk

sytk TÜİSAG Üyesi

voltmetre

2. MetinAKDOĞAN

MetinAKDOĞAN TÜİSAG Üyesi

Sinavin kolay ve zorlugu sonuclar aciklandiktan sonra anlasiliyor bende daha onceki sinavda 60dk ciktim ama 70 puana ramak kala elendim cok aci oldu bildigim sorulari kolay diye yanlis yapmisim sen hele isin sonuna bak:D:D:utanmış:

3. deniz turan

deniz turan TÜİSAG Üyesi

ayni gurultu duzeyine sahipse 3 ekleniyor diye biliyorum bence o sorunun cevabi 100 olmali cunku aradaki fark cok fazla ve ne kadar artarsa aradaki fark o kadar dusuyordu eklenen deger boylece en mantikli cevap 100 oluyor

4. hasan ıldırlı

hasan ıldırlı TÜİSAG Üyesi

100 db

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. alikirancho

alikirancho TÜİSAG Üyesi

1- Düşük yangın yüküne sahip, düşük yanabilirliği olan ve yangına karşı direnci en az 30 dakika olan 126 m2’den büyük bölümü olmayan mekânlar. Okullar ve diğer eğitim kurumları (belirli alanları* ), bürolar (belirli alanları* ) , hapishaneler ( Eğer orta sınıf cevap olarak verilirse bu soru iptal olmak zorunda)

2- Deniz taşımaçılığı 6311 ve 4857 Kapsamında değil , Bakanlık soruyu sorarken hangis isg kapsamında kkd bulundurur diye sorup cevapınıda deniz taşımacılığı yazar ise bu soruda iptal olmak zorunda

3-Herkesin yorulmadan 7 -8 saatir 100db 103 db tartışmasını yapıyor. Biri çıkıp demiyor ki iki cevap da yanlıştır. Arkadaş hangi taraf bu soru yüzünden şikayetçi olucaksa bu soru yine iptal edilmek zorundadır.

Benim düşüncelirim bunlardır,katılan olur yada olmaz . Saygılarımla

6. fatih sigali

fatih sigali TÜİSAG Üyesi

Gerilim ölçer Voltmetre olur mu hiç yaw :) Voltmetre voltajı ölçer. Gerilimin birimi ohm dur. Direnç ölçer mi ne olacaktı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. deniz turan

deniz turan TÜİSAG Üyesi

iki degerde ayni degilki 103 olsun neye dayanarak 103 ?

8. sytk

sytk TÜİSAG Üyesi

tarım evet.

9. deniz turan

deniz turan TÜİSAG Üyesi

gerilim olcer nedir diye google a bile yazsaniz voltmetre cikiyor

10. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

Hocam Gerilim ile Voltaj aynı şeyler yapmayın artık daha neler.
    Şaka yaptınız sanırım :)

11. sytk

sytk TÜİSAG Üyesi

gerilim=voltaj

12. derya şeyda uyar

derya şeyda uyar TÜİSAG Üyesi

karbondioksit karbonmonoksit oranları soruldu

13. TUFAN KAHRAMAN

TUFAN KAHRAMAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar netten tekrar baktım binalrda kacak akım engellenir diyor yani kacak akım kullnma zorunluluğu yok yani doğru cevap kacak akım şalterinde aynı kacak akım varsa elektriği keser şıkkı doğru

14. derya şeyda uyar

kurşun değeri kanda ne kadar bulunduğunda sorusu vardı

15. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

arkadaşın biri 77 soru yazmış... sorulara verdiği 77 cevapta doğrumu bakan oldumu?

16. Mehmet Erkır

Mehmet Erkır TÜİSAG Üyesi

Daha neler duyacağız bakalım. Gerilimin birimi volt'tur. Voltmetre ile ölçülür. ohm direnç birimidir. Ortaokul fizik sorusu idi.

OKAN ÖNER ve a_ferah bu yazıya teşekkür etti.
  17. hasan ıldırlı

hasan ıldırlı TÜİSAG Üyesi

kralı gelse giremez

18. charapchi

charapchi TÜİSAG Üyesi

Arkdaşlar neden bu kadar uzun tartışıldı anlamadım. db hesaplamasında aradaki fark 16'dan büyük ise 0 (sıfır) kabul edilir ve hesaplamada büyük olan değere sıfır yani hiçbir ekleme olmaz. Bu şekilde yapıldığında cevap 100 olur. Ancak tabi ki matematiksel olarak 100 olmayacağını ispat etmek mümkün olduğu için sorunun iptal edilebilmesi mümkün.

19. erkankyp

erkankyp TÜİSAG Üyesi

Kapalı işyerlerinin havalandırılması

15 - Kapalı işyerlerinde çalışanların ihtiyaç duyacakları yeterli temiz havanın bulunması sağlanır. Yeterli hava hacminin tespitinde, çalışma yöntemi, çalışan sayısı ve çalışanların yaptıkları iş dikkate alınır.
    cevap cinsiyet olacaktı..

20. derya şeyda uyar

kaç çeşit korkuluk vardır

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica