Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mustafa_altun

mustafa_altun TÜİSAG Üyesi

100 olacak düzeltiyorum...pardon :)

2. Serpil küçükaltun

Serpil küçükaltun TÜİSAG Üyesi

Çalışanlardan herhangi birinin kanındaki kurşun seviyesi 40 μg Pb/100 ml kandan fazla ise.(mikrogram oalcak)

3. scor

scor TÜİSAG Üyesi

yaklaşık 10 sorunun cevabı yanlış, bir kaçının da cevabı yazılmamış

4. figen ersoy

figen ersoy TÜİSAG Üyesi

buzdolabı ile ilgili bir soru vardı ama tam yazamıyorum birde her evin girişinde kaçak akım rölesi olması gerekmez mi öyle bir soru vardı şıklarda topraklama varsa gerekmez, yarı topraklama yeterli vardı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

18 ağustos sınavında benzer soru vardı . metan/oksijen/karbon monoksit demiş ve % 0,5 diyordu ama soru iptal oldu. monoksit değil dioksit olacak 0,5 olan diye. bu sefer dioksit olarak sormuşlar. ama monoksiti de eklemişler. o sorunun doğru cevabını bu sınava hazırlanırken baktım ve orda da karbon monoksiti 0,005 olarak gördüm. yani B kitapçığı için 0,5/0,005 doğru cevap.

6. Serpil küçükaltun

Serpil küçükaltun TÜİSAG Üyesi

Çalışanlardan herhangi birinin kanındaki kurşun seviyesi 40 μg Pb/100 ml kandan fazla ise.(mikrogram oalcak)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ela0618

ela0618 TÜİSAG Üyesi

burada zaten PUKÖ den bahsediyor planla , uygula , kontrol et , önlem al (a-c-d şıklarında bunlar var ) sorunun doğru cevabı B dir

8. yavuz demir

yavuz demir TÜİSAG Üyesi

Yorumlarınızı ve cevaplarınızı okudum arkadaşlar bende aklıma gelenleri kesin bemin olduğum cevapları yazcam:
    1-tarım sorusunda zehirlenme diye geçen
    2-inşatt en fazla kaza olan 2012 diye bi soruydu
    3-25 kişilik ekip 4 olacak yönetmelikte her enaz her birinden diyor bunlar 30,40,50 tehlike sınıfına göre ekipse 1-yangınla mücadele 2- arama, kurtarma ,ilk tahliye en az birer diyor yönetmelik
    4- tank 10 valf 5
    5- içeriye girmeye izin verilmez

9. adem kahraman

diğer 2 şık neydi. hatırlayan varmı

10. ela0618

ela0618 TÜİSAG Üyesi

ben o soruda 12 saatlik yangından etkilenmeyen oda mı vardı öyle birşey bende onu işaretledim..

11. gokce_ca

gokce_ca TÜİSAG Üyesi

pazartesi yayınlanır muhtemelen 18 ağustosta öyle olmuştu

12. ÖNDER KARATAŞ

ÖNDER KARATAŞ TÜİSAG Üyesi

doğru yapmışsın onu yangına dayankılı kapı ismıde vardı doğru yapmışsınız 77 sorunun cevabın yazan arkadaşta onu yapmış doğru yanı

13. adem kahraman

insanlar orda 12 saat kalsa zaten havasızlıktan ölür. cevap kompartımanlar en 1 saat dayanmalı olacak orda 12 saat diyor fazla. yanlış olan o şık

14. figen ersoy

figen ersoy TÜİSAG Üyesi

site yöneticili soruda defteri kim imzalamaz yazıyordu ben iş hekimi dedim paragrafta o yoktu, risk değerlendirilmesi de yenilenmeli yönetmelik tarihinde sıvı yakıttan katı yakıta geçilmiş yani yönetmelik tarihi olacaktı, bu olmasa 6 sene sonra olurdu

15. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

Önder bey asıl yaı duzeltme gercekte alamadım acarmısn?

16. intermuh

intermuh TÜİSAG Üyesi

katılıyorum.bende karpit yaptım
    evt bendede yanlışları var

17. adem kahraman

aksine yangında acil durum asansörü yangında kullanmak için yapılıyor. sadece yangın dan kaçış noktasında duruyor ara katlarda durmuyor ve acil durum ekibinin kontörlünde çalıştırılıyor.

18. baracuda

baracuda TÜİSAG Üyesi

kkdlerle ilgili soru vardı 3 madde vermişti
    1 kkdler işte bütün şartları sağlamalıfır falan filan
    2 kkdlerin koruma amacı taşımayan ek parçaları kkd sayılmaz
    3 kkdlere takılan kullanım kolaylığı amaçlı parçalar kkd sayılmaz
    doğru olanı sormuştu ben yanlız 1 yaptım çünkü diğer 2 maddelerde söylenen durumlarda kkd sayılır okumuştum ya sizce

19. intermuh

intermuh TÜİSAG Üyesi

Yangın sorusu:şaşırma:kul ibadethane , büro. Cevabı düşük tehlikeli olacak.yönetmelikten baktım.

20. ömer güne

ömer güne TÜİSAG Üyesi

bakanlıktan izin alinacak ölüme gıdıyolar bakanlıktan ısın almadan çukur bıle acamıyon cvb yangın söndürme ekıpmanı nıye dıyeceksın ortada yangına karsı almana gerekn bı neden yok eğer ole bu durum varsa ılk yardım ekıbınıde bulundurmak lazım zaten sıralamada olcum kontrolü yapar etrafı serıtlrr bakandan değerlere göre ısın alır ıcerı gırersın

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica