Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. intermuh

intermuh TÜİSAG Üyesi

Büyük çoğunluk orta tehlike demiş yanlış

2. ÖNDER KARATAŞ

ÖNDER KARATAŞ TÜİSAG Üyesi

ben onun cevabını şöyle yaptım kitaptanda yazayım cevabı bu çekılde olmalıydı bulamdaım şimdide zaten o seçenek vardı

3. baracuda

baracuda TÜİSAG Üyesi

kapalı yere girmenin cevabı etrafa bant çekilmesidir çünkü öyle birşey söz konusu değil diğer 3 şık doğruydu

4. ÖNDER KARATAŞ

buharlaşma ve terleme dedım ben doğru bence

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. forfon 06

forfon 06 TÜİSAG Üyesi

6. ÖNDER KARATAŞ

radyant ısı + veya - olabılıyr dğerlerı sureklı olumsuz etkılıyr

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. baracuda

baracuda TÜİSAG Üyesi

düşük olacak şimdi yönetmelikten baktım

8. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK
    YANGIN KOMPARTIMANLARI
    MADDE 4-
    YANGIN KOMPARTMANI NEDİR?

•Yangın kompartımanı: Bir bina içerisinde, tavan ve taban döşemesi dâhil olmak üzere, her yanı en az 60 dakika yangına karşı dayanıklı yapı elemanları ile duman ve ısı geçirmez alanlara ayrılmış bölge.
    •YANGININ YAYILMASINI ÖLEMEK İÇİNDİR.

Asansörlerin özellikleri

MADDE 62- (1) Asansör sistemleri, 15/2/2003 tarihli ve 25021 sayılı Resmî Gazetede ve 31/1/2007 tarihli ve 26420 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Asansör Yönetmeliğine (95/16/AT) uygun olarak imal ve tesis edilir.

(2) Asansör kuyusu ve makina dairesi, yangına en az 60 dakika dayanıklı ve yanıcı olmayan malzemeden yapılır.

(3) Aynı kuyu içinde 3'den fazla asansör kabini düzenlenemez. 4 asansör kabini düzenlendiği takdirde, ikişerli gruplar hâlinde araları yangına 60 dakika dayanıklı bir malzeme ile ayırılır.

(4) Asansör kuyusunda en az 0.1 m 2 olmak üzere kuyu alanının 0.025 katı kadar bir havalandırma ve dumandan arındırma bacası bulundurulur veya kuyular basınçlandırılır. Aynı anda bodrum katlara da hizmet veren asansörlere, bodrum katlarda korunmuş bir koridordan veya bir yangın güvenlik holünden ulaşılması gerekir. Asansörlerin kapıları, koridor, hol ve benzeri alanlar dışında doğrudan kullanım alanlarına açılamaz.

(5) Yüksek binalarda ve topluma açık yapılarda kullanılan asansörlerin aşağıda belirtilen esaslara uygun olması gerekir:

a) Asansörlerin, yangın uyarısı aldıklarında kapılarını açmadan doğrultuları ne olursa olsun otomatik olarak acil çıkış katına dönecek ve kapıları açık bekleyecek özellikte olması gerekir. Ancak, asansörlerin gerektiğinde yetkililer tarafından kullanılabilecek elektrikli sisteme sahip olması da gerekir.

b) Asansörlerin, yangın uyarısı alındığında, kat ve koridor çağrılarını kabul etmemesi gerekir.

c) Birinci ve ikinci derece deprem bölgelerinde bulunan yüksek binalarda, deprem sensöründen uyarı alarak asansörlerin deprem sırasında durabileceği en yakın kata gidip, kapılarını açıp, hareket etmeyecek tertibat ve programa sahip olması gerekir.

(6) Asansör kapısı, yangın merdiven yuvasına açılamaz.

(7) Asansör kapılarının yangına karşı en az 30 dakika dayanıklı ve duman sızdırmaz olması, yapı yüksekliği 51.50 m'den yüksek binalarda yangına karşı en az 60 dakika dayanıklı ve duman sızdırmaz olması gerekir.

9. ÖNDER KARATAŞ

10. baracuda

baracuda TÜİSAG Üyesi

kapalı yere girmenin cevabı etrafa bant çekilmesidir çünkü öyle birşey söz konusu değil diğer 3 şık doğruydu

11. forfon 06

forfon 06 TÜİSAG Üyesi

orda parantez içinde ne yazıyodu hatırlıyomusnuz?

12. ÖNDER KARATAŞ

kötü otrta yazdm

13. baracuda

baracuda TÜİSAG Üyesi

kkdlerle ilgili soru vardı 3 madde vermişti
    1 kkdler işte bütün şartları sağlamalıfır falan filan
    2 kkdlerin koruma amacı taşımayan ek parçaları kkd sayılmaz
    3 kkdlere takılan kullanım kolaylığı amaçlı parçalar kkd sayılmaz
    doğru olanı sormuştu ben yanlız 1 yaptım çünkü diğer 2 maddelerde söylenen durumlarda kkd sayılır okumuştum ya sizce

14. figen ersoy

figen ersoy TÜİSAG Üyesi

tezgahları kim kontrol eder sorusuna baktım makine müh ve teknikeri olacaktı (A) ben kumandalı olanını elektrik elektronik müh ve elektrik teknikeri kontrol eder demiştim (E)

15. ÖNDER KARATAŞ

evet (buharlaşma-terleme)

16. ÖNDER KARATAŞ

(buharlaşma-terleme)

17. forfon 06

forfon 06 TÜİSAG Üyesi

kardeş bence yanlışsın şimdi her kapalı alana girmek için bakanlıktan izin alınsa ooo kimse iş yapamaz ;) bant çekilir bandın anlamıda girme yasak bölge ifade eder ;)

18. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

soruda öncelikli alınması gerekli değildir diyordu hatırladığım kadarıyla, bakanlıktan izin alınacaksa öncelikle alınmalı, sonra bant çekme , yangın ekibini hazır bulundurma filan vardı sırası bunların bence önemli değil ama ortamdaki hava ölçümü diyordu. bence bu seçenek enson yapılacak iş artık herşey hazır içeri girmek kalmış oluyor onun içinde içerdeki havayı en son ölçüp uygunsa girilir diye mantık yürüttüm. yanlış olabilir tabiki

19. forfon 06

forfon 06 TÜİSAG Üyesi

kardeş yanlışın var cevaplarda zaten terleme vardı ( ısı alışı , ısı dengeleyişimi öyle bişey vardı

20. ömer güne

ömer güne TÜİSAG Üyesi

isg egıtımını danışman fırma veremez 18 agostos sınavındada var aynı soru aç bak :)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica