Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gll_tpl

gll_tpl TÜİSAG Üyesi

bende 1 aY 3 GÜN

2. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

birde yei yagın yonetmeliğinde net bisey yazmıyor hem orta hm dusuk gıbı sanki

Last edited by a moderator: 23 Aralık 2013
  3. Hakan ERDOĞAN

Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ

3.1.5. Üzerinde bir veya daha fazla çalışanın bulunduğu forkliftlerin devrilmesinden kaynaklanan risklerin azaltılması için;

a) Sürücü için kabin bulunur veya

b) Forklift devrilmeyecek yapıda olur veya

c) Forkliftin devrilmesi halinde, yer ile forkliftin belirli kısımları arasında taşınan çalışanlar için, yeterli açıklık kalmasını sağlayacak yapıda veya

ç) Forklift, devrilmesi halinde sürücünün forkliftin parçaları tarafından ezilmesini önleyecek yapıda olur

cevap hepsi

4. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

hocam eski yonetmeliğe gore dogru yazdıgınız ama yeni yoetmelikte et degil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. handanzor

handanzor TÜİSAG Üyesi

ama saçma gibi geldi bana devrilmeyecek yapıda olur diyor. o devrilmemesi için alınan bir önlem bence.

6. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

adam yönetmeliğe aykırı davranıp kullanmıyorsa göremezsiniz, bu olmayacak anlamına gelmez ,işletmenin ihmalidir...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

36-tezgahların kontrolleriyle ilgili hangisi doğrudur, makine mühendisleri tek başlarına yapabilir doğru cevap

2.4. Tezgâhlar

2.4.1. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri EK-III, madde 1.4.’te yer alan hususlara uygun olarak yapılır.

2.4.2. Makine ve tezgâhların periyodik kontrolleri, makine mühendisleri, makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.

2.4.3. Elektronik kumanda sistemi ile donatılmış makine ve tezgâhların periyodik kontrolü; makine veya mekatronik mühendisi ile elektrik mühendisleri ve/veya bunların teknikerleri tarafından birlikte yapılır.

Bu sorunun iki doğru cevabı olabilir, ancak elektronik kumandalı ifadesi soruda olmadığına göre cevap tek tir.

8. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

nnnnnnnnnnnhjhhjnnnnnnnnnn
    Bence de cunku veya dıye devam ediyor yoetmelik.

9. handanzor

handanzor TÜİSAG Üyesi

bu mantık hataları yüzünden tekrar kalmak istemiyorum :S

10. emre civelek

emre civelek TÜİSAG Üyesi

isg ve hekime aynı şartlarda oda tahsil edilir bence o sorunun cevabı çalışan sayısına göre oda büyüklüğü die bir şık vardı o olmalı

11. emre civelek

ben elektronik ve elektrik mühendisi die bir şık vardı onu yaptım makina mühendisi elektrikle çalışan bir cihazın periyodik kontrolünü tek başına yapamaz

12. emre civelek

ben bir makina mühendisiyim ilk defa girdim çalışma yönteminde ve kurs seçiminde yanlışlık yaptığımı düşünüyorum kesinlikle iyi bir kursu tercih edin arkadaşlar eğer geçersem şubatta b ye girebilme hakkım var kalırsam yazık olmuyor. çok çalışmama rağmen en küçük sorularda hata yapmışım

13. Bahadır Karataş

Bahadır Karataş TÜİSAG Üyesi

yakıt sistemi değişiyor yeni bir analiz gerektirir. yönetmelikte yerivar

14. elfbzkrt

elfbzkrt TÜİSAG Üyesi

Co 0,005 olduğu şık yoktu diye hatırlıyorum be A kiyapçığıydım soru iptl die düşünüyorum o yuzden yada şıklarda vardı gözümden kactı co2 0.5 ama co için farklı değerler vardı die hatırlıyorum

15. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

sorumlu müdür isg uzmanından olur, fakat OSGB lerde çalışan sorumlu müdürün dışında isg uzmanları vardır, risk değerlendirmesi yaptıkları yerlerde kendileri imzalarlar, OSGB sorumlu müdürü bakanlığa karşı sorumludur ve yazışmalar onun le yapılır, risk değerlendirmesine katılan o işyerine bakan OSGB nin isg uzmanıdır...

16. G.OLTULU

G.OLTULU TÜİSAG Üyesi

bencede sonucta aynı buyuklukte odalar tahsıs edılıyor ıkısınede yanı aynı sartlardsa

17. emre civelek

o sorunun cevabını yangın kompartımanı yaptım 12 saate bence dayanmaz

18. G.OLTULU

G.OLTULU TÜİSAG Üyesi

bencede sonucta aynı buyuklukte odalar tahsıs edılıyor ıkısınede yanı aynı sartlardsa

19. hasan06

hasan06 TÜİSAG Üyesi

Evet doğru yapmışsın.7,5 olacak.

20. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

kesinlikle var

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica