Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. emre civelek

emre civelek TÜİSAG Üyesi

şimdi okudum serkan bey yönetmelik madde 10 tam zamanlı görevlendirilecek herişyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı için aynı şartlarda ayrı birer oda tahsis edilir yazıyor

2. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

elektrik direnci kaynakta var

3. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Ama temmuz ayinda yeni bir yönetmelik çıkmis , dolayisiyla temmuzda risk degerlendirmesi yenilenecek ve az tehlikeli yerlerde ris deg 6 yilda bir yenilenir , en son temmuz 2019 da yeni bir risk degerlendirmesi yapılır

4. larkperka

larkperka TÜİSAG Üyesi

Cevabı aşağıda olan soru
    4.3.6. İskelelerin kurulması, sökülmesi veya üzerinde önemli değişiklik yapılması, görevli inşaat mühendisi, inşaat teknikeri veya yüksek teknikeri; tersanelerde ise gemi inşaatı mühendisi gözetimi altında ve bu Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca, özel riskleri ve ayrıca aşağıda belirtilen hususları kapsayan konularda yapacakları işle ilgili yeterli eğitim almış çalışanlar tarafından yapılır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ert_bay

ert_bay TÜİSAG Üyesi

O
    sOru papicellus degil mi ya doktor dior orda

6. Emrah Yurtsever

Emrah Yurtsever TÜİSAG Üyesi

işyeri hemşiresi seçeneği, risk değerendirme ekibinde veya isg kurulunda olan kişilerle ilgili bir soruda geçiyordu sanırım. Hangisiydi tam hatırlamıyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

evet muayene odası 8 m igu odası 8 m

8. brsmtn

brsmtn TÜİSAG Üyesi

potansiyel fark ölçer dese neyse :p gerilim=voltaj=potansiyel fark

9. Tugrul sen

Tugrul sen TÜİSAG Üyesi

temmuz ayinda işyerinde ekipman değişmiş. değişiklik yapildiginda yeni bir risk değerlendirmesi yapilmali. yani tarih temmuz 2013 olmali.

10. efkarali

efkarali TÜİSAG Üyesi

soruda ki kitap ismini hatırlamıyorum ama 'iş sağlığının babası' ifadesi vardı kitap ismi eğer De Morbis Artificum Diatriba bu ise kesin Ramazzini ama kitap ismi “De Morbis Metallicis” ise Paracelsus bu durumda iptal olabilir soru

11. Emrah Yurtsever

Emrah Yurtsever TÜİSAG Üyesi

Bu soruda 7 yıl da bir sözü geçen bir seçenek daha vardı. İskelelerde 7 yıl peryod olan bir durum var mı? Ben hatırlamıyorum. Olması da mantıklı değil heralde.

12. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

bize ne çıkışı olur diye sorulmuyordu ki, bir nevi kaynak türleri soruluyordu, elehrtik direnci ile ilgili kaynak var..

13. emre civelek

emre civelek TÜİSAG Üyesi

serkan bey eminmisin gürültü konusunda bende 3 ünü işaretledim ama

14. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

kaynakta ne çıkışı olur denmiyordu ki, kaynak çeşidi olmayan soruluyordu

15. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

eminim konuya baktım ,kaynakta gürültüyü hemde bir başlık altında anlatmış

16. ert_bay

ert_bay TÜİSAG Üyesi

ikisinin odasida ayni büyüklükte olacak nasil calistiniz ya

17. pinkkk

pinkkk TÜİSAG Üyesi

103 olacak onun cevabı

18. HASAN EKE

HASAN EKE TÜİSAG Üyesi

Kardeşim eğer sisteminde bir değişiklik yaparsan teknoloji uygularsan vs vs riks analizini yenilemen gerekir adam kazandaki yakıtı değiştirecek yanması farklı tutuşma sıcaklığı farklı ve yangın akaryakıt yangını olacak bu da 2013te tekrar risk analizi yaptırır demektir

19. fatma yıldırım26

fatma yıldırım26 TÜİSAG Üyesi

(3) OSGB’ler, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesine ve çalışacak personel sayısına yetecek asgari büyüklükte olacak şekilde; en az 10 metrekarelik muayene, 15 metrekarelik ilkyardım ve acil müdahale, 10 metrekarelik iş güvenliği uzmanı odaları ile 12 metrekarelik bekleme yerinden oluşur. Diyor buna göre hangi şık yanlış oluyor

serkanserdar61 bu yazıya teşekkür etti.
  20. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

Punta kaynağı elektrik direnci ile yapılır. Cevap nötrondur Kaynakta nötronla alakalı hiçbir şey olmaz.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica