Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sinem atmaca süner

sinem atmaca süner TÜİSAG Üyesi

düşük tehlikeli yer

2. ert_bay

ert_bay TÜİSAG Üyesi

O sorunun cevabi isletme buyyklugune gore olan bi sık var o standarttır herşey arkadaslar

3. ert_bay

ert_bay TÜİSAG Üyesi

Bu düşük tehlikeli yerde eminiz dimi arkadaşlar mantikli olan oydu..bi de bu grizulu yerde karpit mi olacak cevabi

4. emre civelek

emre civelek TÜİSAG Üyesi

fatma hanım isgb o OSGB degil bence o soru çok çelişkili odalar aynı büyüklükte isgb de ne saçma bir soru ya

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fatma yıldırım26

fatma yıldırım26 TÜİSAG Üyesi

çalışanların sayısına göre işletme büyüklüğü şıkkı mıydı tam hatırlayamadım eğer öyleyse çalışan sayısına yetecek miktarda asgari büyüklük ayarlaması yapılması gerekli yani isg uzmanı ile iş yeri hekimi odalarının aynı olma şartı olduğu düşüncesi mantıksız geldi bana .

6. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

İşte zaten Nötron Kaynağı gibi bir kaynka çeşidi yok onu kastediyorum hocam

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. etan

etan TÜİSAG Üyesi

OSGB sormlu muduru diye bir seçenek de vardı

Last edited by a moderator: 23 Aralık 2013
  8. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar 0.05 vardı sanki cevaplarda hatırlayan varmı? 0,005 cevabı da varmıydı
    lutfe cevap eger oylerse ıptale yakı gıbı

9. fatma yıldırım26

fatma yıldırım26 TÜİSAG Üyesi

d) İşyeri hekimi ile iş güvenliği uzmanlarının görevlerini yerine getirebilmeleri için, Bakanlıkça belirlenen sürelerden az olmamak kaydı ile yeterli çalışma süresini sağlamakla,
    denmiş buna göre sanırım şıkta hangisi yanlıştır diyordu yani aynı olma zorunluluğu diye bi sey olamaz aynı metrekarelik odaları nerde bulacaklar:) sonucta standartlarda hazırlanır ve altına düşmemesi metrekarenin yeterli olur. Diye düşündüm

10. etan

etan TÜİSAG Üyesi

ilo sozlesmesi için 128(127 olmalıydı) dedigiicin a sıkkı yanlisti. ben de diğer ikisi doğru diye yaptım

11. Cansu Ecem Gözlek

Cansu Ecem Gözlek TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar kitapcigim b idi ve dogru cevap d seceneginde vardi. Eminim

12. Engin-eering

Engin-eering TÜİSAG Üyesi

:) :) :)

13. Cansu Ecem Gözlek

Arkadaslar kitapcigim b idi ve dogru cevap d sikkinda vardi. Eminim

14. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Bu soruya itiraz hakkı olabilir! tüm soruları gördükten sonra bu soru için itiraz hakkı saklı kalmalı

15. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

6
    asıl sen nasıl calıstın isgb lerde iş guvenlıgı odası 8 m2 ıs yerı hekımı 12 m2....osg bler ıs guvenlıgı 1o m2 ıs yerı hek 10 m2

16. Cansu Ecem Gözlek

Bi sorunun cevabi yanginla ilgili a grubu yanginlar su ve kkt ile sondurulur olacakti

17. ALİ DOĞ

ALİ DOĞ TÜİSAG Üyesi

Görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi

MADDE 11 – (1) İşveren; işyerlerinde tehlike sınıflarını tespit eden Tebliğde belirlenmiş olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 30 çalışana, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 40 çalışana ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 50 çalışana kadar;

a) Arama, kurtarma ve tahliye,

b) Yangınla mücadele,

konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir

cevap 1

18. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

1. tüm soruları bu platformda eğer yarın görülecek ise, yarın zaten yayınlanacak bu durumda buradaki misyon amacına ulaşmamış görünüyor.

19. Fikret Çakır

Fikret Çakır TÜİSAG Üyesi

Doğru

20. didem yavuz

didem yavuz TÜİSAG Üyesi

Metobolizma radyant isi terleme bir tane daha sik vardi galiba tam hatirlamiyorum ama ben terleme yapmadim insan terleyince isi kaybi degil isi artisi olur diye dusundum

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica