Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

terleme ile fazla ısı dışarı atılır, yani ısı kaybı olur..bu seçenek olacaktı

2. mustafa bayman

mustafa bayman TÜİSAG Üyesi

İlk iş hekimliği kitabını ramazanni mi, paracelsus mu acaba?

3. Niyazi Ekin

Niyazi Ekin TÜİSAG Üyesi

Onaylı defteri kim imzlamaz ? (milli egitim müdürü )
    İşyerlerinde isg egitim sıklığı (1-2-3)

4. fatma yıldırım26

fatma yıldırım26 TÜİSAG Üyesi

bencede öyle hatta bana kalırsa daha büyük bi iş yeri hekimi odası da yaparım yani şart değil ki 12 metrekare yapmak minimum 12 metrekarelik yaparsın ya da neyse standardı. soruda hangisi yanlıştır diyordu ve kesinlik vardı d sıkkında iş yeri hekimi ve isg uzmanı odaları aynı olacak diye öyle bi kesinlik yok bence varsa da saçma ama çalışanların sayısına göre tabikide kişi basına düşen metrekare hava hesabına göre çalışma yeri büyük ya da küçük olabilir o şık doğruydu .

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fatma yıldırım26

fatma yıldırım26 TÜİSAG Üyesi

derste notlarda paracelsus farmokolojnin babası demişiz biz." bütün maddeler zehirlidir zehir olmayan hiçbir madde yok demiş" Paracelsus

6. Niyazi Ekin

Niyazi Ekin TÜİSAG Üyesi

ilo'ya göre elle tasima 10 kg değil (55 kg dir. Dolayısı ile 10 kg yazılı olan sık doğru cevap)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. desperado42

desperado42 TÜİSAG Üyesi

PAZARTESİ AÇIKLANCAK KİTAPÇIK

8. MUSTAFA TOKAY

MUSTAFA TOKAY TÜİSAG Üyesi

hayır arkadasım danısmanlık sirketleri egğitim veremez.

18agustos sınavında vardı hangileri veremez diye. cevap işveren ve danısmanlık şirketleri idi.

ayrıca yönetmelikte gecen ilgili madde :

Eğitimi verebilecek kişi ve kuruluşlar

MADDE 13 – (1) Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri;

a) İşyerinde görevli iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri tarafından,

b) İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından,

9. Ali KÖROĞLU44

Ali KÖROĞLU44 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar terleme sorusu yanlış. cevap sadece terleme olsaydı doğru olurdu ama buharlaşma her sıcaklıkta olur ve her zaman vücut ısısını düşürmez. - 100de de buharlaşma olur +100de de. İptal edilmeli çünkü buharlaşma demeseydi ben terleme diyecektim.

10. Niyazi Ekin

Niyazi Ekin TÜİSAG Üyesi

"İs güvenliğinin babası sayılan" ifadesi goruldu mü akla hemen Bernardino Ramazzini gelmelidir.

11. Soner Tetik1

Soner Tetik1 TÜİSAG Üyesi

Soru ISGB icin OSGB icin degil, bu sebeple farklidir odalar

12. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

EK – 2BİYOLOJİK SINIR DEĞERLER VE SAĞLIK GÖZETİMİ ÖNLEMLERİ

1. Kurşun ve iyonik kurşun bileşikleri

1.1. Biyolojik izleme, absorbsiyon spektrometri veya eşdeğer sonucu veren bir başka metod kullanılarak, kanda kurşun seviyesinin (PbB) ölçümünü de kapsar.

Bağlayıcı biyolojik sınır değer: 70 μg Pb/100 ml kan. ( sınav Sorusu)

1.2. Aşağıdaki durumlarda tıbbi gözetim yapılır:

1.2.1. Havadaki kurşunun, haftada 40 saat çalışma süresine göre hesaplanmış, zaman ağırlıklı ortalama konsantrasyonu 0.075 mg/m3 ten fazla ise,

1.2.2. Çalışanlardan herhangi birinin kanındaki kurşun seviyesi 40 μg Pb/100 ml kandan fazla ise.

13. sharplight

sharplight TÜİSAG Üyesi

cevabı şşöyle olacakti yanıcı cısım gibi bişey yaklasıyor çekılınce
    madde yanmaya dewam edıyor demiş burda yanlış bılgı vermiş cevap madde söner olmalıydı.

14. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

Hocam artık cevap veremeyeceğim bu yorumunuza hem beni doğruluyor hem de kendinizle çelişiyorsunuz. Punta kaynağı elektrik direnci sonucu ortaya çıkan ısı ve çenedeki baskı ile yapılır. Google denen bir şey var punta kaynağı nedir yazın gerekli cevabı göreceksiniz. Kettle ile punta kaynağını kıyaslamak süper yani bravo.

15. mesut bakar

mesut bakar TÜİSAG Üyesi

voltmetre

16. sharplight

sharplight TÜİSAG Üyesi

alevlenme noktası sorusunda yanlışı soruyordu.cevap yakıcı cısım geri çekıldıgınde
    madde yanmaya dewam eder sıkkı idi cunku alevlenme noktasında yanma yakıcı
    madde çekılınce yanma devam etmez

17. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

Sağolun hocam bende sizinle aynı fikirdeyim konuyu tartıştığımız arkadaş kaynakta nötron ışısını çıkışı vardır diyordu bende yoktur diyordum. Zira kaynakta UV ve IR ışınları olan İyonize olmayan ışınlar çıkar.

18. Sdt

Sdt TÜİSAG Üyesi

İki farklı ses için bir tablo var bu tabloda 16db farka kadar alımş tabloda 20 db fark için birşey belirtmemiş ama yapılan açıklamaya göre cevabın 103 yada 100 olması gerekir ama ?

19. Sdt

Sdt TÜİSAG Üyesi

D dogrudur umarım

20. muratts

muratts TÜİSAG Üyesi

İskelelerle alakalı bir soru hatırlıyorum..

Iskelelerin sökümünü tüm teknisyenler yapabilir diye bir şık vardı..yanlış olarak onu işaretledim..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica