Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. metin537

metin537 TÜİSAG Üyesi

Risk değerlendirmesi herhangi bir yere gönderilmez işyerinde saklanır herhangibir teftişte sorulduğunda gösterilir

2. metin537

metin537 TÜİSAG Üyesi

Acil durum eğitimi tüm personele verilir yangınla mücadele için 1 personel görevlendirilir

3. huseyinkarabük

huseyinkarabük TÜİSAG Üyesi

bu 98 sorunun cevabı ışığında 65-75 arası bir sey sanırım .

4. metin537

metin537 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar iki gürültü kaynağıda eşit olsaydı 103 olurdu eşit olmadığından 100 + ihmal edilebilecek kadar küçük bir rakam olduğu için 100 db

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. güncel

güncel TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hatırladığım kadarıyla sitelerin risk değerlendirmesini site yöneticileri kendi yapabiliyor uzmanın olmasına gerek yok yönetici ve çalışanın olması yeterli...

6. erkan öz

erkan öz TÜİSAG Üyesi

soru 100 ml kanda diye oruluhordu bencede mikrogram olmalı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

soruda 18 nisan 2013 de yakıt sisteminin değişmesi ile birlikte risk değerlendirmesi yapılmış diyordu. ben şöyle anladım yakıt sisteminin değişmesi ile birlikte risk analizi 18 nisan 2013 de zaten yenilenmiş bir daha yenileme tarihi ne zamandır manasında sorulmuş gibi anladım. yani risk değerlendirmesinin tehlike sınıfına göre 2-4-6 yılda yapıldığı bilgisini soruyor gibi anladım. aparman da az tehlikeli olduğuna göre yakıt değişikliğinde yapılan risk değerlendirmesinden sonra bir daha ne zaman yapılır onu soruyor şekldinde düşünüp 18 nisan 2013 den sonra 6 yıl sayıp 18 nisan 2019 diye işaretledim.

8. emraht

emraht TÜİSAG Üyesi

o soruda değildiri soruyodu sanki.

9. ismail TAMES

ismail TAMES TÜİSAG Üyesi

100 dB - 80 dB olan sorunun cevbı : 100 dB dir. çözüm; 100-80=20dB fark 16 dB den büyük olduğu için en büyük dB geçerlidir

10. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

soruda 18 nisan 2013 de yakıt sisteminin değişmesi ile birlikte risk değerlendirmesi yapılmış diyordu. ben şöyle anladım yakıt sisteminin değişmesi ile birlikte risk analizi 18 nisan 2013 de zaten yenilenmiş bir daha yenileme tarihi ne zamandır manasında sorulmuş gibi anladım. yani risk değerlendirmesinin tehlike sınıfına göre 2-4-6 yılda yapıldığı bilgisini soruyor gibi anladım. aparman da az tehlikeli olduğuna göre yakıt değişikliğinde yapılan risk değerlendirmesinden sonra bir daha ne zaman yapılır onu soruyor şekldinde düşünüp 18 nisan 2013 den sonra 6 yıl sayıp 18 nisan 2019 diye işaretledim.

11. Muammer03

Muammer03 TÜİSAG Üyesi

Makinalarda parça fırlaması ile ilgili bir soru vardı sanki. Htırlayamadım

12. elfbzkrt

elfbzkrt TÜİSAG Üyesi

yarın soru ve cvp anahtarı yayınlanacakmış

13. aliihsanov

aliihsanov TÜİSAG Üyesi

sınav kolay gibi görünüyor ilk bakışta ama aslında o kadar da kolay bir sınav değilmiş

14. muratts

muratts TÜİSAG Üyesi

yakıt sistemi değiştiğinden 17 Temmuz'da risk analizi de yenilenmek zorundaydı..sanırım doğru cevap 17 Temmuz 2013..ben soruyu yanlış anlayıp 17 Temmuz 2019 diye işaretledim..aslında bu bir sonra ki risk analizi tarihiydi..

15. Bülent Erdem

Bülent Erdem TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yangınla ilgili konut ibadethane vbcümle geçen sorunun cevabı düşük düzey olacak yönetmeliğe baktım. Ben orta düzey yapmıştım

16. tolgatanyel

tolgatanyel TÜİSAG Üyesi

100 olur. Eger ikisinde 100 olsaydi 103 olurdu. 100 dB gürültünün olduğu yerde gürültü 90 diyemeyiz

17. muratts

muratts TÜİSAG Üyesi

Burada yayınlanan 98 soruya göre 70 i geçmiş görünüyorum..hayırlısı olsun bakalım..

18. banu doğan

banu doğan TÜİSAG Üyesi

Tamam ben de onu söylüyorum yönetmelik değiştiği icin risk deg yenilenecek ve ondan sonra ki yenilenme tarihi 6 yıl sonra

19. feyzullah karadaş

feyzullah karadaş TÜİSAG Üyesi

Kardeş,yanlış hatırlamıyorsam soru ilk iş güvenliği kitabı değil ilk meslek hastalıkları kitabı idi. O da “De Morbis Artricum Diatriba” isimli kitaptır. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliğinin babası gibi bir ifade geçiyorsa balıklama ramazzini diyeceksin.

20. Demet GÜRPINAR

Demet GÜRPINAR TÜİSAG Üyesi

Bence de salim beyin ekibinde kim olmalıdır yazıyordu. Cevap isg uzmanı ve görevli olacak

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica