Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

RİSK ANALİZLERİNDE ÇOK TEHLİKELİ OLARAK İFADE EDİLEN DURUM BİRDEN ÇOK ÖLÜME VE HASARLANMAYA NEDEN OLAN OLAY VE DURUMLAR OLARAK DİKKATE ALINIR! BU DURUMDA OKULLAR, İBADET HANELER VE TİYATROLAR NASIL OLURDA AZ TEHLİKELİ SINIFTA YER ALIR, ALLAH MUHAFAZA HERHANGİ BİR OLAY SIRASINDA, SADECE PANİKTEN DOLAYI BİR ÇOK KİŞİNİN TELEF OLDUĞU VAKALAR MEVCUTTUR. BU DURUMDA EN TEHLİKELİ YERLER OLARAK DİKKATE ALINMALIDIR. TABİ BEN YÖNETMELİĞİ BULAMADIM ORADAKİ TANIMI BİLEN VAR İSE YAZSIN LÜTFEN

2. tolgatanyel

tolgatanyel TÜİSAG Üyesi

Cevap 100 bence. Ozaman 100 + 100 ne olur gene 103 mu??

3. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

maden işlerinde taşınabilecek maksimum patlayıcı 10 kg maden işleri yönetmeliğinde var. buna göre 55 kg yanlış bence kaldırılan tüzükte var kadınlar 25 kg, erkekler 55 kg çocuk işçiler 10 kg diye yani ilo ilgili düzenlemenin türkiye de uygulandığı konusunda benim de şüphelerim var ben o yüzden türkiye de yükün durumuna göre diye bir şık vardı onu işaretledim.

4. muratts

muratts TÜİSAG Üyesi

Bu soruya ben yeni yasayı bekler cevabını verdim..zira yeni yasa yürürlüğe girmeden işverenler yasayı uygulamak zorunda değildir diye düşündüm..
    Hemen gerekli önlemleri alır diye cevaplayalar da olmuş..doğru cevap hangisi acaba bilen var mı.,

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

BU SORUNUN CEVABI 17 TEMMUZ 2019 OLACAKTIR. ZİRA TESİS YENİ YAPILMIŞ VE TÜM RİSKLER DEĞERLENDİRİLEREK İNŞA EDİLMİŞTİR. BURADA HATAYA NEDEN OLAN DURUM, RİSK ANALİZİNİN YENİLENME ŞARTLARINDA İŞ YERİNDE BİR DEĞİŞİKLİK OLDUĞUNDA DİYE TANIMLANIR. ANCAK UNUTULAN KONU YENİ BİR TESİS VE EKİPMAN GELDİĞİNDE SİSTEMİN YENİDEN KURULUYOR OLMASI VE KURULMA AŞAMASINDA TÜM RİSK ÇALIŞMALARININ DİKKATE ALINARAK YENİLENİYOR OLMASIDIR. SALİM BEY ESKİ SİSTEMİ RİSK ANALİZİ SONUCU YENİLEMİŞ VE RİSK ANALİZİ SONRASINDA KURMUŞTUR. BU DURUMDA BİR SONRAKİ RİSK ANALİZİ 6 YIL SONRA YANİ 17 TEMMUZ 2019 YILI OLACAKTIR.

6. tolgatanyel

tolgatanyel TÜİSAG Üyesi

İs sagliginin babasi ramazzini fakat o kitap neydi ve o mu yazdi bilmiyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

DÜŞÜNCENİZE KATILMIYORUM, YENİ YASA UYMAK ZORUNDA OLDUĞU TARİH 2014 YILIDIR, ANCAK ÇALIŞMA ORTAMINDA DÜZELTMESİ GEREKEN DURUM O GÜNKİ ŞARTLARDIR, 2014 YILINDA YAPMAZ İSE YAPTIRIMA UGRAR, ÇALIŞMA ŞARTLARINDA DÜZELTME YAPMALIDIR. 2014 ÖNCESİ YAPTIRM İKAZ VE UYARIDIR, 2014 DEN İTİBAREN KAPATMA VE PARA CEZASI ALIR.

yildirimr bu yazıya teşekkür etti.
  8. Demet GÜRPINAR

Demet GÜRPINAR TÜİSAG Üyesi

Periyodik sağlık kontrolü sorusu nasıldı??

9. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALANLARIN SAĞLIK KONTROLLERİ HANGİ ARALIKLARDA YAPILIR İDİ.
    CEVAP:ÇOK TEHLİKEİ:1
    TEHLİKELİ:2
    AZ TEHLİKELİ:3

10. Serdar uzun

Serdar uzun TÜİSAG Üyesi

İlk işyeri hekimliği kitabı olan "De Morbis Metallicis"in yazarı olan Alman düşünürü ve hekiminin adı nedir?

Paracelsus

11. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar çalıştığım kurumda bir yönetmelik hazırlamıştım ve resmi gazetede yayınlanmamıştı , eğer ki R.G. de yayımlanma zorunluluğu olsa idi bunu bilirdim :) sadece Ankara 'nın yerel bir gaztesinde yayımlandı ve şu an yürürlükte :)

yildirimr bu yazıya teşekkür etti.
  12. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞIM HATALI OLDUĞUN NOKTA ALMAN DÜŞÜNÜR DİYE BİR SORU YOKTU, İŞ SAĞLIĞININ BABASI KİMDİR DİYE SORUYORDU.
    ONUN CEVABIDA BİZİM RAMAZAN OLACAK

13. muratts

muratts TÜİSAG Üyesi

İyi de kanun kapsamına girdiği tarihten itibaren yapmak zorundadır..kanun yürürlükte değilse uygulamak zorunda değildir ve uygulamazsa bunun yasal yükümlülüğü yoktur..işverenler bir takım önlemleri şu anda alsalar da 6331 e göre bir yükümlülük altında değiller şu an..
    Ben böyle düşündüm şahsen..

Emrah TUNAMAN bu yazıya teşekkür etti.
  14. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

arkadaşlar o sorunun cevabı Ramazzini dir, eğer sorunun cevabı Paracelsus çıkarsa soru iptal olur uzatmayın lütfen :)

15. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞIM
    YASA-KANUN-KHK-TUZÜG
    BUNLAR RESMİ GAZETEDE YAYINLANIR-YEREL GAZETEDE DEĞİL.
    YÖNETMELİKLERİN YANYINLANMASI ZORUNLU DEĞİLDİR.
    YEREL GAZETE NEREDEN ÇIKTI ŞİMDİ. YAPMA ALLAH AŞKINA

16. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

sen benim yazımı iyi okusuna Hakan bende aynı şeyi söylüyorum, Yönetmeliğin R.G tede yayımlanma zorunluluğu yok Allah Allah

17. Alper Kahraman

Alper Kahraman TÜİSAG Üyesi

1/3/5 olacak hocam sizin bahsettiğiniz 1/2/3 İSG Eğitimlerinin yenilenme tarihleri.

18. hakan korkmaz

hakan korkmaz TÜİSAG Üyesi

bu soruyu aynı benim gibi algılayan birisi olması mutlu etti beni :)

Last edited by a moderator: 23 Aralık 2013
  19. gokce_ca

gokce_ca TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım forum kurallarına uyalım caps lock ı kapatın lütfen

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  20. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

EVET HAKLISIN SENİN DEDİĞİN DOĞRU PARDON AMA CEVAP 1 OLACAK

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş